Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 28, 2020

Влада визнала свою причетність до вбивств власних громадян за кордоном

Автор:

|

Травень 30, 2013

|

Рубрика:

Влада визнала свою причетність до вбивств власних громадян за кордоном

Американська влада зробила сенсаційну заяву, уперше офіційно зізнавшись у вбивстві своїх громадян за кордоном. Генеральний прокурор Ерік Голдер надіслав листа до сенату, у якому йдеться про те, що адміністрація США є відповідальною за смерть чотирьох американців, убитих під час контртерористичних операцій у 2009-2011 рр. Мова йде про відомого радикального мусульманського проповідника Анвара аль-Авлакі, його 16-річного сина та Саміра Хані, редактора ісламістського журналу Inspire, котрі загинули 2011 року в Ємені, а також Джуда Кеннана Мохаммада, 20-річного уродженця Флориди, підозрюваних в участі в підготовці терактів на десяті роковини теракту 11 вересня. Останнього було вбито 2009-го в Пакистані.

У листі генпрокурора не вказуються обставини смерті цих людей. Проте раніше повідомлялося, що, за деякими даними, аль-Авлакі загинув унаслідок удару американського безпілотника. За словами представників влади, це була єдина «цілеспрямована» смерть. Самір Хан загинув випадково, опинившись під час обстрілу поруч із аль-Авлакі, а син проповідника був убитий через два тижні, коли вирушив на пошуки батька та потрапив під обстріл іще одного безпілотника. В адміністрації цей інцидент назвали «помилкою», запевнивши, що він не був мішенню.
Про смерть Джуда Кеннана Мохаммада раніше не повідомлялося. Житель Північної Кароліни восени 2008 року втік зі США до Пакистану, де був затриманий, але пізніше відпущений на волю. У США Мохаммада звинуватили в сприянні терористам, а також убивствах і викраденнях людей за кордоном.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply