Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 21, 2019

Віктора Бута не висилатимуть

Автор:

|

Листопад 16, 2012

|

Рубрика:

Віктора Бута не висилатимуть

Американська влада відмовилася екстрадувати до Російської Федерації (РФ) Віктора Бута, засудженого в США до 25 років ув’язнення за незаконну торгівлю зброєю. Альберт Даян, адвокат п. Бута, отримав копію листа, який Пола А. Волфф, начальник відділу міжнародного трансферту ув’язнених Міністерства юстиції США, надіслала до Роберта Адельханяна, директора департаменту міжнародного права та співпраці Міністерства юстиції РФ.

«Після розгляду всіх відповідних факторів Сполучені Штати відмовляють у клопотанні про трансферт у РФ. Зазначений ув’язнений зараз перебуває у федеральній пенітенціарній установі «Меріон» (штат Іллінойс)», — ідеться в російському варіанті листа, який зберігається в адвоката.
США пояснюють, що відмову зумовлено тим, що ув’язнений очікує результатів розгляду апеляції, а також «серйозністю скоєного злочину, запереченнями з боку правоохоронних органів, а зокрема тим, що така можливість виключається з огляду на його кримінальне минуле».
У Москві з глибоким розчаруванням сприйняли рішення Мін’юсту США заборонити екстрадицію п. Бута в Росію на підставі запиту, який був переданий раніше від імені Міністерства юстиції РФ, повідомив Костянтин Долгов, уповноважений МЗС РФ із питань прав людини, демократії та верховенства права. Представник міністерства також зазначив, що російська влада й надалі домагатиметься «повернення Віктора Бута на батьківщину».
Як писав «Міст», Віктора Бута затримали в Таїланді 2008 року, після того як США звинуватили його в злочинній змові з метою продажу зброї терористам. Наступного року американська влада добилася його депортації в США. У листопаді 2011-го присяжні визнали п. Бута винним у намірі продати партію зброї колумбійському радикальному угрупованню «Революційні збройні сили Колумбії», яке в США вважається терористичною організацією. Вирок російському бізнесменові оголосив Федеральний суд Нью-Йорка у квітні ц. р., а наприкінці серпня Мін’юст РФ надіслав США документи, необхідні для його екстрадиції в Росію.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...