Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 13, 2019

Військову допомогу Ізраїлю продовжать до 2027 року

Автор:

|

Березень 28, 2013

|

Рубрика:

Військову допомогу Ізраїлю продовжать до 2027 року

Барак Обама пообіцяв Ізраїлю безперебійне фінансування програм протиракетної оборони, обсяг якого тільки цьогоріч складе 200 млн USD. Крім того, він повідомив про намір продовжити до 2027 року чинні домовленості про надання військової допомоги єврейській державі.

Виступаючи в Єрусалимі після перемовин із прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху, американський президент назвав «безпрецедентними» нинішні масштаби співпраці двох країн у оборонній сфері та запевнив, що не відмовиться від курсу на збереження «якісної військової переваги Ізраїлю з тим, щоби той міг захищати себе сам від будь-якої загрози».
«Американська підтримка Ізраїлю в галузі безпеки – безпрецедентна, і союз наших країн ніколи не був міцнішим. У межах наших довготермінових зобов’язань щодо безпеки Ізраїлю прем’єр-міністр і я погодилися розпочати консультації щодо подальшого надання військової допомоги Ізраїлю. Наші сьогоднішні домовленості обмежені 2017 роком, і ми дали вказівки нашим командам розпочати роботу над продовженням їх на наступні роки», — сказав п. Обама. Своєю чергою, п. Нетаньяху уточнив, що йдеться про новий десятирічний термін. Актуальні угоди, котрі діють від 2007 року та припускають надання Ізраїлю 30 млрд USD на військові закупівлі.
Президент запевнив, що нинішні труднощі з асигнуванням бюджетних коштів не відіб’ються на одному з ключових спільних американсько-ізраїльських проектів — виробництві систем ПРО «Залізний купол», призначених для перехоплення ракет малого радіусу дії, тисячі яких складають основу арсеналів палестинських і ліванських бойовиків.

До слова
Уранці 21 березня зі сектору Ґази в бік Ізраїлю було випущено дві ракети. Причому одна з них вибухнула неподалік житлового будинку в районі міста Сдерота, фрагментів другої наразі не виявлено. Постраждалих серед населення й істотних руйнувань немає. Це був другий обстріл Ізраїлю за час дії мирного договору між єврейською державою та палестинцями. Перший від дня перемир’я обстріл Ізраїлю з сектора Газаи бойовики здійснили в лютому. Відповідальність за ракетний обстріл узяло на себе невелике ісламістське угруповання «Маджліс шура аль-Муджахідін». Як сказано в заяві, опублікованій на сайті ісламістів, вони зробили це, аби показати, що ізраїльська система ПРО не здатна запобігти атаці на Ізраїль під час візиту до країни президента США Барака Обами.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...