Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 19, 2018

«Війна» за зброю

Автор:

|

Травень 28, 2015

|

Рубрика:

«Війна» за зброю
Джон Керрі

Джон Керрі

Конґресмен Білл Паскрелл, відомий своєю послідовною підтримкою України, знову заявив про нагальну необхідність надати їй зброю, щоби вона могла захиститися від російської аґресії. «Гадаю, Сполучені Штати мають вийти за межі гуманітарної допомоги, потрібно надати таку військову підтримку, аби переконатися, що Україна може дати вісіч», — наголосив член палати представників під час урочистої церемонії в Конґресі США на честь 75-річчя утворення Українського конґресового комітету Америки (УККА).

Політик наголосив на тому, що понад 6 тис. загиблих в Україні, врахованих тільки за офіційною статистикою, — дуже велике число. «Навіть одна тисяча — це забагато», — зауважив законодавець. На його переконання, це має спонукати Адміністрацію США прийняти врешті рішення щодо більш серйозної військової допомоги українцям. Але Барак Обама досі мовчить.
Білл Паскрелл був одним із ініціаторів Резолюції нижньої палати Конґресу США H.Res.50 під назвою «Заклик про звільнення українського бойового пілота Надії Савченко, котра була захоплена військами Російської Федерації (РФ) у східній Україні та незаконно утримується в російській в’язниці з липня 2014 року». Крім того, п. Паскрелл є співавтором законопроекту H.R.5782, який разом із версією сенату — проекту закону S.2828 — став основою для прийнятого в грудні минулого року «Акту на підтримку свободи України».
Самі ж американські військові повідомляють про те, що Путін, переконаний у власній безкарності, продовжує нагнітати напругу. Філіп Брідлав, головнокомандувач НАТО в Європі, звинуватив Росію в розгортанні стратегічних систем, зокрема, для завдавання ядерних ударів. «Багато систем, які росіяни використовують для доставки ядерної зброї, мають подвійне призначення: вони можуть застосовуватися або для звичайної, або для ядерної зброї. І деякі з цих систем розгорнуті», — сказав генерал.
У зв’язку із цим Олександр Турчинов, секретар Ради національної безпеки й оборони України, зазначив, що для захисту від ядерної небезпеки Київ, цілком можливо, розпочне консультації щодо розміщення компонентів американської протиракетної оборони (ПРО) на українській території.
Однак Вашинґтон поспішив заявити, що не має такого наміру. «Не існує ніяких планів щодо розміщення американських чи натовських систем ПРО в Україні», — сказала Марі Гарф, представник Державного департаменту. При цьому вона знову нагадала, що натовські системи ПРО не спрямовані проти РФ.
Натомість США постановили розмістити ще одну станцію радіолокаційного стеження (РЛС) своєї системи ПРО на Алясці. Як пояснили в Пентаґоні, експлуатація нового радара системи ПРО на Алясці розпочнеться 2020 року. Попередньо заплановано розташувати його на базі військово-повітряних сил «Клайр», проте остаточне рішення буде ухвалене пізніше. Нова РЛС призначена для виявлення і розпізнавання далеких цілей. Вона дасть змогу збільшити надійність ракет-перехоплювачів шахтного базування у Форт-Грілі (штат Аляска) і Ванденберзі (штат Каліфорнія).
Однак аби трохи підсолодити українцям гірку пігулку, Марі Гарф заявила, що Росія чинить тиск і на країни «Східного партнерства». «США висловлюють рішучу підтримку зусиллям Європейського Союзу, спрямованим на тіснішу співпрацю та партнерство з Вірменією, Азербайджаном, Білоруссю, Грузією, Молдовою й Україною, — зазначила вона. — Ми віддані підтримці подальших ініціатив, які сприяють демократії та належному управлінню, зміцненню енергетичної безпеки, боротьби з корупцією та підтримки економічного та соціального розвитку в країнах «Східного партнерства». На думку чиновниці, це особливо важливо під час підвищеного російського тиску і дезінформації в реґіоні. У чому ж проявляється «тиск із боку РФ», п. Гарф не уточнила.
Однак не все аж так погано. Так, опозиційний до Кремля російський аналітик Слава Рабинович поінформував, що на зустрічі у Сочі 12 травня ц. р. Джон Керрі, Державний секретар США, передав Путіну ультиматум від Барака Обами щодо можливої ескалації насильства в Україні. При цьому експерт посилається на власне високопоставлене джерело в одному зі силових відомств РФ.
«Пане Путін, забудьте таке слово — «Маріуполь». Увійдете туди — там будуть деякі окремі американські військові. Буде атака на них — буде прецедент: вперше за усю історію російські військові атакуватимуть американських. Міць США буде ззаду. Не попереду, а ззаду, — передає п. Рабинович зміст особистої розмови п. Керрі з Путіним. — Ми вкладемо у труни 100 тис. ваших солдатів й офіцерів, надамо Україні новітню летальну зброю, застосуємо найжорсткіші санкції й відключимо SWIFT. І цього разу я не жартую. Ми зробимо це», — сказав нібито п. Керрі.
Аналітик також зауважив, що, за протоколом, із Путіним мав би зустрічатися президент США, але «Обама з ним більше не розмовляє». Цю бесіду Слава Рабинович називає «останнім американським попередженням». «На їхню (американської влади. — Ред.) думку, ризик російського військового вторгнення зашкалює, тож США почали діяти. Сказали: Обама не хоче розмовляти, будеш зустрічатися з Керрі. Краще зустрітися», — додає він.
Згідно з даними опозиціонера, акцентуючи увагу на Маріуполі, американська сторона не відмовляється й від зусиль із повернення під юрисдикцію України півострова Крим. «Джон Керрі сказав: «Ми залишаємо Крим за дужками. Не тому, що забули про нього — про Крим вам нагадуватиме Анґела Меркель, котра називає анексію анексією. З Кримом будемо розбиратися потім. Наразі йдеться про схід», — розкрив таємниці зустрічі аналітик.
В України залишається й економічні перспективи. Андрій Гундер, британець за паспортом, котрий кілька тижнів тому почав виконувати обов’язки президента Американської торгової палати, заявив, що війна на сході України не є перешкодою для інвестицій. «Якщо вона (війна. — Ред.) не буде поширюватися на інші реґіони. Є приклади країн, які перебувають у стані військового конфлікту, але при цьому їхня економіка розвивається, приміром, Ізраїль. Тому, гадаю, не можна все списувати на війну», — переконаний він.
Голова Американської торговельної палати вважає, що Україна має розпочати діалог з інвесторами, з бізнес-спільнотою, водночас пояснюючи, що відбувається в державі. «Наприклад, нещодавно я був на заводі Антонова, де представляли новий літак. На відкритті не були присутні ні Президент, ні прем’єр. Чому? Якщо країна запускає новий літак, про це потрібно голосно заявляти», — упевнений п. Гундер. Також він зазначив, що нова влада почала слухати бізнес, але наступний важливий етап — не тільки чути, а й щось робити. Посадовець запевнив, що інвестори, бачачи, що при владі перебувають люди з бізнесу, повірять, що тут можна робити бізнес.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...