Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 21, 2020

Війна з РФ «практично гарантована»?

Автор:

|

Жовтень 11, 2016

|

Рубрика:

Війна з РФ «практично гарантована»?
Джон Керрі та Сергій Лавров

Джон Керрі та Сергій Лавров

Адміністрація США продовжує обговорення військових варіантів врегулювання ситуації в Сирії, незважаючи на коментарі російської сторони щодо готовності задіяти свої системи протиповітряної оборони проти літаків міжнародні коаліції, якщо вони битимуть по збройних формуваннях Башара Асада. Про це заявив Джон Кірбі, Державного департаменту США.

Він наголосив, що такі випади Москви не можуть бути корисними для того, щоб просуватися в дипломатичному рішенні. «Але росіяни говорять самі за себе», — зауважив чиновник. «Ми несемо відповідальність за сирійський народ, за наших союзників і партнерів, і ми сприймаємо цю відповідальність серйозно», — сказав він.
Водночас речник Держдепартаменту підкреслив, що Сполучені Штати не хочуть бачити ескалацію насильства або напруженості з РФ у цьому питанні. «Ми продовжуємо вважати, що військове рішення не є правильним підходом», — зауважив п. Кірбі, повторивши, що Вашинґтон вважає найкращим шляхом дипломатичний підхід і дипломатичне рішення.
Та Джон Керрі, державний секретар США, був радикальнішим. Він закликав розслідувати дії РФ у Сирії як військові злочини. «Росія і режим Башара Асада не тільки мають пояснити світу, чому вони продовжують бомбити лікарні та медичні заклади, жінок і дітей» — сказав дипломат.
Він звинуватив сирійську владу в нападі на ще один госпіталь, у результаті якого загинули 20 осіб і сотні отримали поранення. «Ті, хто скоїв ці військові злочини, повинні бути притягнуті до відповідальності», — наголосив глава американської дипломатії. Він заявив, що атаки РФ на цивільні об’єкти далекі від будь-яких випадковостей. Джон Керрі також звинуватив Москву і Дамаск у наслідуванні стратегії з тероризування цивільного населення.
Після цього Марк Міллі, начальник штабу американських сухопутних військ, заявив, є висока ймовірність масштабної війни між Сполученими Штатами та Російською Федерацією (РФ). Він вважає, що такий військовий конфлікт «практично гарантований». Джозеф Андерсон, заступник начальника штабу армії США, своєю чергою, повідомив, що Америка зіштовхується зі загрозою з боку аґресивно налаштованих держав. «На кого це схоже? На Росію?» — уточнив він.
«Технологічні досягнення РФ і Китаю змусили США підготуватися до насильства, якого армія Сполучених Штатів не бачила з часів війни в Кореї», — долучився до заяв генерал Вільям Гікс. Він вважає, що звичайний конфлікт у найближчому майбутньому буде смертоносним і швидким.
А от американське видання Newsroom у статті «URGENT: Military Told Prepare for Tactical Nuclear Exchange with Russia in Syria! Stateside Military told to Prepare for Intercontinental one-for-one Nuke exchange! Розповіло, що американським військовим, дислокованим у Сирії, а також поблизу від неї, разом із сім’ями наказали повернутися на батьківщину в зв’язку з очікуваним обміном тактичними ядерними ударами з РФ у Сирії.
Про це Newsroom начебто повідомили сім’ї трьох військовослужбовців, котрі перебувають на різних базах на Близькому Сході. «Нам сказали, щоб ми підготувалися до обміну тактичними ядерними ударами з Росією в Сирії, а силам у США було наказано підготуватися до аналогічного обміну ударами міжконтинентальними балістичними ракетами з Росією після того, як в Сирії спалахнуть бойові дії», — повідомили родичі американських військових.
Очікується, що Сполучені Штати використають загострення ситуації для того, щоб атакувати сирійські сили президента Асада, а можливо і самого Башара Асада, котрого їм не вдалося повалити за допомогою підконтрольної Вашинґтону опозиції. У Пентаґоні коментувати цю ситуацію відмовилися, зазначає видання, хоча зазвичай у разі появи неправдивої інформації американське військове відомство оперативно виступає зі спростуванням.
Можливий конфлікт опосередковано підтвердила і сама Москва. Сергій Лавров, міністр закордонних справ РФ, завив про «докорінні зміни у відносинах зі США». «Мова йде не просто про риторичну русофобію, а про аґресивні кроки, які реально зачіпають наші національні інтереси, ставлять під загрозу нашу безпеку», — зазначив він. До таких кроків російський міністр відніс наближення НАТО і його військової інфраструктури до кордонів, розгортання там американських важких озброєнь, авіації Північноатлантичного альянсу, систем протитиракетної оборони та санкції проти РФ.
Неабияку стурбованість висловив Франк-Вальтер Штайнмаєр, міністр закордонних справ Німеччини. Він застеріг від повернення до часів глобального протистояння через зростання напруги між США та РФ. «Причин для конфлікту Росії та Сполучених Штатів стає дедалі більше. Здається, що залишки взаємної довіри вичерпані. Коли так триватиме далі, ми провалимося назад до часів конфронтації двох наддержав», — вважає п. Штайнмаєр. На його думку, сьогоденність зараз складніша та небезпечніша навіть за часи «холодної війни».

Євген Клен

До слова
Великий банер із зображенням Путіна розміром 6 х 9 м з’явився 7 жовтня (в день його народження) на Мангеттенському мосту в Нью-Йорку. Невідомі розмістили його на північній стороні моста. До фотографії російського президента також було додано підпис «миротворець». Банер незабаром зняли поліціянти, тепер вони переглядають записи камер, щоб з’ясувати, хто ж розмістив цей портрет. Подібні плакати одночасно з’явилися в Дрездені (Німеччина), де Путін шпигував для СРСР, і в Москві.

Путін на Мангеттені

Путін на Мангеттені

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply