Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 22, 2020

Великий дім

Автор:

|

Червень 18, 2015

|

Рубрика:

Великий дім

Michigan Stadium

Тисячі літрів коли і пива, тонни гот-догів, великі поролонові руки з піднятим догори пальцем, дівчата-черлідери в барвистих костюмах, салюти – така атмосфера панує на стадіонах США. І це – культура американського спорту.
Оскільки спорт у Сполучених Штатах перебуває на дуже високому рівні, великі спортивні арени тут розташовані в кожному великому місті. Сьогодні в США можна нарахувати десятки величезних стадіонів під відкритим небом, на яких проходять матчі з бейсболу, американського футболу і соккеру. Величезна кількість уболівальників, що прийшли на стадіон, щоби підтримати улюблену команду, створює унікальне враження. У США є багато чудових стадіонів, здатних зібрати під своїм дахом дуже багато людей. Ці реконструйовані або заново побудовані стадіони збирають тисячі глядачів, і команди, які прийшли на змагання або футбольні матчі, завжди бувають забезпечені потужною підтримкою своїх прихильників. У цій статті ми розповімо про найбільший стадіон у США — «Мічиган Стедіум».

Статус найбільшого стадіону
Michigan Stadium також широко відомий як «Великий дім». Це — відкритий стадіон, розташований в місті Енн-Арбор, що в штаті Мічиган. Стадіон приймає у себе матчі університету Мічигану в NCAA з американського футболу.
Цей гігант був побудований 1927 року, і загальна вартість робіт склала 950 тисяч USD. Ця спортивна арена замінила колишній майданчик команди університету – 46-тисячний «Феррі-філд», і спочатку вміщував «всього лише» 72 тисячі місць.
Поступово стадіон збільшився, і після капітальної реконструкції 2010 року, його місткість склала 109 900 глядачів, що перевело його в статус найбільшого стадіону для командних видів спорту в США й третім – у світі (після північнокорейського Стадіону 1 травня і індійського Стадіону індійської молоді). Додаткове місце на стадіоні було зроблене для колишнього директора NCAA Фрітца Кіслера. Відвідуваність кожної гри на стадіоні починаючи з 8 листопада 1975 року завжди перевищувала 100 тисяч глядачів.
За рахунок стоячих місць «Мічиган Стедіум» може вмістити більш як 110 тисяч болільників. Директор команди Університету Мічигану «Мічиган Вулварінз» Філдін Йост якось сказав, що через зростаючу кількість фанатів команди доведеться будувати стадіон на 150 тис. глядачів. Щоби зменшити вартість такого проекту, було ухвалене рішення спорудити менший стадіон, але з можливістю збільшення його місткості до 200 тисяч місць завдяки особливостям фундаменту.

Футбол плюс гокей
Варто зауважити, що цей стадіон-стотисячник розташований у місті з населенням, число якого трохи більше за 110 тисяч, проте на кілька матчів на арену приходило навіть більше людей, ніж живе у Енн-Арборі!
7 вересня 2013-го на матч футбольної команди «Мічиган Вулварінз» проти «Нотр-Дам Файтін Іріш» прийшло 115 109 осіб, що є рекордом відвідуваності стадіону. Крім американського футболу «Мічиган Стедіум» неодноразово проводив гокейні матчі на відкритому повітрі. Зокрема:
* 11 грудня 2010-го матч пройшов команд NCAA «Мічиган Вулварінз» — «Мічиган Стейт Спартанс». За інформацією сайту стадіону, всі квитки було розкуплено ще за півроку до цієї події, хоча на гру прийшло 104 179 замість 109 901 глядача. Ця гра побила світовий рекорд за відвідуваністю гокейних матчів, встановлений під час чемпіонату світу-2010 на німецькій «Вельтінс-арені» (77 803 глядачів).
* 1 січня 2014 року відбувся 6-й розіграш Зимової класики НГЛ. У матчі регулярного чемпіонату НГЛ зіграли «Детройт Ред Вінгс» і «Торонто Мейпл Ліфс». Рекорд був знову побитий. Цього разу, за неофіційними даними, на трибунах був присутній 105 491 глядач.
«Мічиган Стедіум» приймав також ігри європейського футболу. Наприклад, тут зіграли іспанський «Реал Мадрид» і англійський «Манчестер Юнайтед» (перемога була за англійцями – 3:1). На матч прийшло 109 318 глядачів, що стало рекордом з відвідуваності футбольних матчів у США. А ще «Мічиган Стедіум» є місцем проведення випускних вечорів.

Є потреба в більшому!
До того, як «оселитися» на «Мічиган Стедіум», команда Мічиганського університету з американського футболу грала на «Феррі-філд» місткістю 46 тис. глядачів. 1926 року Філдін Йост заявив про потребу в будівництві більшого стадіону, так як на «Феррі-філд» вже не вистачало місця численним фанатам. За вимогами Йоста будівельникам потрібно було спорудити стадіон типу Єль-Боул (футбольна арена в Нью-Гейвені на 70 тис. осіб). Стадіон був закінчений за рік і за планом вміщував 72 тисячі глядачів. Однак невдовзі була побудована верхня секція стадіону, що збільшило його місткість до 82 тис. глядачів.
1 жовтня 1927 стадіон був відкритий матчем між командами «Мічиган Вулварінс» і «Огайо Весліан». «Росомахи» не зазнали проблем у тому матчі, перемігши суперника з рахунком 33: 0. На всі 100 % стадіон уперше був заповнений уже через три тижні після відкриття. То був матч з «Огайо Бакайс», в якому «росомахи» теж виграли із «сухим» рахунком (21:0). Того дня на трибунах був 84 401 уболівальник. 1930 року на стадіоні було встановлене електронне табло, а також «Великий Дім» став першою спортивною ареною, на якій фіксувалася тривалість матчу.
6 жовтня 1956 року відвідуваність цього стадіону вперше перевищила 100 тисяч глядачів. Це був матч із «Мічиган Стейт Спартанс», на який прийшла 101 тис. глядачів. В офіційних протоколах фігурувало число «101 001», так як на матчі був присутній Фрітц Кіслер. Відтоді місце Кіслера вважається зайнятим, а в протоколах відвідуваності віднімається одна людина.
До 1968 року на стадіоні діяло суворе правило, що жінки і діти в жодному разі не можуть перебувати на полі (No women or children allowed on the field). 1969-го фотожурналіст Сара Крульвіч стала першою жінкою, чия нога торкнулася покриття поля.

Олексій Гай

До слова
«Бівер Стедіум», побудований 1960 року, є другим за величиною стадіоном в Сполучених Штатах і четвертим за розмірами – у світі. Він розташований у місті Юніверсіті Парк (штат Пенсільванія) і є домашньою ареною для футбольної команди Найттені Лайонс (Penn State Nittany Lions). Місткість стадіону складає 106 572 уболівальників. Назва стадіону перекладається як «Бобер», однак вона походить від імені колишнього губернатора штату Джеймса А. Бівера, який також був президентом опікунської ради Пенсільванії.
«Кайл Філд Стедіум» є найбільшим стадіоном в Техасі, третім за величиною в США і п’ятим — у світі. Ця арена розташована в місті Коледж-Стейшні, населення якого налічує 100 050 осіб, що на 2,5 тисячі менше за місткість стадіону, яка складає 102 512 осіб. «Кайл Філд Стедіум» був відкритий 1927 року і відтоді є домашньою ареною футбольного клубу Техас & M Aggies.
А найбільший на сьогодні стадіон в світі побудований в Північній Кореї (КНДР) – її столиці Пхеньяні. Ця спортивна ареена носить назву «Стадіон Першого Травня». Його побудували 1989 року, щоби провести там XIII Фестиваль молоді і студентів, і стадіон може вмістити 150 тисяч глядачів. За своєю формою він схожий на квітку магнолії. Це можливо завдяки своєрідній архітектурі – конструкція складається з розташованих по колу шести арок. Цей найбільший на планеті стадіон використовується для футбольних матчів збірної країни і для проведення найграндіознішого в світі шоу, яке вписали в Книгу рекордів Гіннеса, – фестивалю «Аріран». Особливістю цього музично-гімнастичного шоу є «живий екран», розташований на одній із трибун.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply