Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 7, 2019

Вашинґтон готовий збільшити допомогу Україні

Автор:

|

Вересень 24, 2015

|

Рубрика:

Вашинґтон готовий збільшити допомогу Україні
Джек Лью

Джек Лью

Україна може отримати новий кредит від США в 1 млрд USD, а в майбутньому — ще розширенішу фінансову підтримку. Сполучені Штати дали сигнал про свою готовність збільшити фінансову допомогу напередодні голосування у Верховній Раді (ВРУ) про затвердження угоди про реструктуризацію зовнішнього боргу України в розмірі 18 млрд USD, яка стала об’єктом критики з боку певних кредиторів і опозиційних політиків.
Як писав «Міст», цього року США вже надали Україні кредитні гарантії на 2 млрд USD. А в останні кілька тижнів Вашинґтон почав натякати на те, що буде відкритий для третього кредиту. «Є перспектива додаткового фінансування з боку Сполучених Штатів та інших джерел», — заявив Джек Лью, міністр фінансів США.
Незважаючи на впевнені заяви влади про підтримку парламентом закону про реструктуризацію боргів, останнім часом ситуація ускладнилася. Замість того, щоб проголосувати за закон, депутатам пропонують підняти соціальні стандарти, а також зарплати державним службовцям, що може бути негативно сприйнято в Міжнародному валютному фонді.
Водночас американські аналітики зазначають, що наступного мільярда від США буде недостатньо для України.
Натан Шитс, заступник міністра фінансів США, зазначив, що Україні вдалось отримати найкращі можливі умови для реструктуризації. Тепер залишається тільки, щоб ВРУ ухвалила необхідні для проведення реструктуризації рішення. Своєю чергою, Наталія Яресько, міністр фінансів України, заявила про погодження з кредиторами законопроектів про списання боргу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply