Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 23, 2020

Українця запідозрили в тероризмі, однак випустили під підписку про невиїзд

Автор:

|

Травень 01, 2013

|

Рубрика:

Українця запідозрили в тероризмі, однак випустили під підписку про невиїзд

Громадянина України Микиту Панасенка, якого влада США підозрює в тероризмі, було звільнено під підписку про невиїзд. «За інформацією Генерального консульства України в Нью-Йорку, 7 квітня на залізничній станції міста Хобокена (штат Нью-Джерсі) було затримано громадянина України Микиту Панасенка, який мав речовини, котрі, на думку правоохоронців, могли використовуватися для виготовлення вибухових пристроїв», — повідомив Євген Перебийніс, виконувач обов’язків директора департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ (МЗС) України. Встановивши особу українця, поліція відпустила його, але після вибухів у Бостоні його знову було затримано.

Як повідомили в МЗС, в окружному суді округу Гадсон українцеві було висунуто звинувачення за кількома статтями Кодексу законів штату Нью-Джерзі. «Незважаючи на обвинувачення цього громадянина відразу ж звільнили під підписку про невиїзд», — поінформував п. Перебийніс. За словами самого п. Панасенка, перевезені в електричці петарди він мав намір підірвати в лісі.
«Я шокований, усю ніч не сплю — читаю це все. Знаю, що все почалося з Jersey Journal, а потім підхопили інші видання», — розповів чоловік, який живе зараз у Джерзі-ситі. Він запевняє, що журналіст, який першим написав про його причетність до бостонських терактів, просто захотів легкої слави. Мовляв, про тероризм нині говорять усі. Чоловік каже, що ні прокуратура, ні поліція навіть не намагаються пов’язати його з бостонськими терористами.
«Зрозумійте, якщо би я становив загрозу, невже мене би просто так, без застави, відпустили? Тим більше – ФБР, вони професійно працюють і все би пронюхали. Ну, комп’ютер забрали, про всяк випадок стежать. Я нічого поганого не планував, — пояснив п. Панасенко. – Це були не зовсім бомби, але й не зовсім «хлопавки». Це – така маленька гільза розміром із палець, начинена порохом. Якщо поряд із кимось вибухне, то, звичайно, може й поранити. Зараз я розумію, що вчинив дурість, але тоді про це не думав. Просто біля містечка, де я раніше жив, – дуже гарний ліс. Я й подумав: поїду туди, заодно петарди попідриваю».
За твердженням чоловіка, ці петарди він приготував за два дні. «У мене є багато різних гобі. Минулого літа моделював ракети та запускав їх, раніше орендував пістолети й стріляв на природі — у мене навіть є сертифікат», — розказав українець.
Після скандалу його звільнили з роботи в компанії, яка займається створенням інтернет-ігор, де він обіймав посаду математика. «Цей хлопець працював зі мною в одному офісі, — написав користувач FluidH2o під статтею про Микиту Панасенка. — Він намагався довести мені, що, коли йдеться про тероризм, ми ніколи не знаємо ворога в обличчя». Зараз українець чекає на суд. Максимум, що йому загрожує, — це умовне покарання.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply