Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 24, 2020

Убивця уникнув страти

Автор:

|

Квітень 26, 2012

|

Рубрика:

Убивця уникнув страти

Суд Північної Кароліни 20 квітня замінив смертну кару на довічне ув’язнення засудженому за вбивство афроамериканцю, мотивувавши це рішення тим, що початковий вердикт міг бути ухвалений у зв’язку з расовою упередженістю. Суд виніс постанову про пом’якшення вироку Маркусу Робінсону на підставі прийнятого 2009 року закону про расову справедливість. Згідно з ним, засуджений до смертної кари може претендувати на її заміну на довічне ув’язнення, якщо є підстави вважати, що на первинний вирок могла вплинути расова приналежність злочинця.

Суддя зробив висновок, що у випадку з п. Робінсоном така дискримінація справді спостерігалася, позаяк де­в’ять із 12 присяжних у його справі були білими. Крім цього, на етапі відбору присяжних до початку процесу обвинувачення відхилило половину потенційних чорношкірих кандидатів, тоді як серед білих кандидатів прокуратуру не влаштувало лише 15 % із них. Представники прокуратури вже заявили про те, що оскаржуватимуть пом’якшення вироку.

Справа Робінсона є першим фактом, коли закон про расову справедливість було застосовано на практиці. Маркус Робінсон був засуджений до смерті за вбивство білого підлітка, скоєне 1991-го, коли злочинцеві було 18 років. Після ухвалення вироку йому встигли призначити дату страти, проте після цього суд надав йому відтермінування.

Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply