Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 23, 2020

У Вашинґтоні розповіли, як підтримуватимуть Україну надалі

Автор:

|

Лютий 28, 2014

|

Рубрика:

У Вашинґтоні розповіли, як підтримуватимуть Україну надалі

Джеффрі Пайєтт, посол США в Києві, 21 лютого заявив, що Янукович повинен залишитися на посаді президента до нових виборів, аби змінити політичну систему країни. «Наша позиція полягає в тому, що президент Янукович повинен вести свою країну в нове майбутнє. Він має робити це за допомогою нового уряду та внесення змін до Конституції», — переконував дипломат. Він зазначив, що США, на відміну від українських опозиціонерів, не вважають, що Янукович мусить піти у відставку. Однак після усунення його від влади 22 лютого п. Пайєтт привітав з обранням нового голову Верховної Ради України (ВРУ) Олександра Турчинова.

Американський посол повідомив, що США готові здійснювати підтримку на шляху надання Україні міжнародної фінансової допомоги. «Безумовно. Ми дуже зацікавлені, щоб Україна плідно працювала з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Ми вважаємо, що одним із найважливіших завдань нового технічного уряду буде встановлення тісної співпраці з МВФ», — наголосив він. Крім того, посол акцентував на важливості оперативних дій, оскільки в Україні склалася складна економічна ситуація.
«Гадаю, усі розуміють необхідність діяти дуже швидко в плані підтримки України в цей критичний період. І, звісно, потрібно робити це в ім’я тих, хто загинув, постраждав, був поранений і покалічений», — підкреслив дипломат.
Білий дім висловив підтримку українцям у тих змінах, що зараз відбуваються в країні та привітав звільнення Юлії Тимошенко. У заяві прес-секретаря Білого дому було сказано, що США підтримують деескалацію насилля, зміну Конституції, створення коаліційного уряду та проведення дочасних виборів. «Сьогоднішні зміни наблизили нас до цієї мети», — ідеться в документі.
Сполучені Штати в координації з європейськими партнерами надалі докладатимуть зусиль для розв’язання кризової ситуації в Україні. Про це заявила Марі Харф, офіційний представник Державного департаменту США. «Ми перебуваємо в тісній координації з нашими європейськими колегами, які, звісно, відіграють велику роль у цьому процесі», — сказала п. Харф. Вона також позитивно оцінила ухвалені Верховною Радою закони. «Ми працюватимемо зі сторонами, щоби спонукати їх робити те, що дійсно лежить у площині інтересів народу України», — зауважила представник Держдепу.
Вільям Бернс, перший заступник держсекретаря, поінформував про намір відвідати Київ, а слідом за ним, можливо, туди приїде Вікторія Нуланд, помічник держсекретаря. Він також сказав, що держсекретар США спілкувався телефоном із представниками української опозиції Арсенієм Яценюком, Олегом Тягнибоком і Петром Порошенком. «Як я розумію, для участі в розмові було запрошено й Віталія Кличка, але він у той час був на Майдані» , — зазначив представник держдепартаменту.
У відповідь на запитання про перспективи підписання Україною Угоди про асоціацію з Європейським Союзом (ЄС) дипломат звернув увагу на те, що питання про майбутній вибір України не піднімалося. «Тут є усвідомлення, що першорядне завдання країни — покінчити з насильством, відновити стабільність, політичний баланс, сформувати уряд єдності, який може повернути її до економічної стабілізації, ідеально — через МВФ, а вже потім провести вибори, які дозволять Україні в демократичній формі ухвалити рішення з приводу свого майбутнього», — підкреслив представник держдепартаменту.
«Бачення Сполучених Штатів — і я сподіваюся, що це бачення поділяють наші європейські союзники та партнери, — полягає в тому, що єдиний життєздатний шлях для України до повернення здорової, стійкої економіки лежить через МВФ. Тому ми сподіваємося, що, коли буде сформовано уряд національної єдності, його члени швидко засукають рукави й будуть співпрацювати з МВФ, аби визначити, що потрібно зробити в плані реформ, щоб Україна дуже швидко отримала підтримку МВФ, — зазначив дипломат. – І Сполучені Штати, і Росія можуть зіграти роль у підтримці, яка б здійснювалася через МВФ».
З ініціативи російської сторони ввечері 22 лютого відбулася телефонна розмова між Сергієм Лавровим, міністром закордонних справ Російської Федерації (РФ), і державним секретарем США. Джон Керрі схвально відгукнувся про зусилля легітимної Верховної Ради на чолі з її новим спікером Олександром Турчиновим. Також він зазначив, що після від’їзду Януковича ситуація в Києві залишається спокійною. «США, РФ, ЄС і міжнародні організації повинні заохочувати керівництво України відмовитися від насильства та ескалації напруги в суспільстві. Необхідно за короткий термін сформувати коаліційний уряд, провести дочасні вибори та конституційну реформу», — сказав держсекретар США.
А Сергій Лавров висловив думку, що ситуація в Україні «різко деградувала через неспроможність або небажання опозиційних сил поважати досягнуті домовленості». «Незаконні екстремістські угруповання відмовляються здати зброю та фактично беруть Київ під свій контроль, а опозиція, що засідає у ВРУ, їм у цьому потурає», — зауважив п. Лавров.
Тим часом, у Білому домі впевнені, що Янукович утратив легітимність через те, що повернув зброю проти свого народу. Про це заявила С’юзан Райс, радник президента США з національної безпеки «Він пішов, — сказала п. Райс. — Він покинув Київ, гарячково зібрав речі, забрав зі собою своїх працівників і меблі. Хіба це – не втеча?» — запитує радник президента. «Він більше не є лідером», — констатувала радник президента.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply