Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 22, 2018

У президентські перегони в США повернулася інтрига

Автор:

|

Вересень 08, 2016

|

Рубрика:

У президентські перегони в США повернулася інтрига
Дональд Трамп

Дональд Трамп

Штати, що вагаються, можуть неабияк зашкодити Дональду Трампу.

«Може дорого обійтися»
Якщо в серпні ц. р. кандидат від Демократичної партії випереджала в дослідженні соціологічного центру Ipsos аж на 12 %, то 3 вересня він повідомив, що вже 40 % опитаних його працівниками з 26 серпня до 1 вересня висловила готовність підтримати на виборах п. Трампа, тоді як п. Клінтон — 39 %. Останнє опитування агенції Reuters також вивело республіканця в лідери перегонів. Однак інші опитування, як і раніше, фіксують перевагу Гіларі у середньому в 3,9 %.
Щоправда, в Бі-бі-сі зауважили, що кандидат від демократів веде в більшості штатів, що вагаються й здатні схилитися в інший бік, однак дійшли висновку, що там мільярдер відвернув своїми пропутінськими промовами масу вихідців зі Східної Європи. Як з’ясував Володимир Козловський, кореспондент Бі-бі-сі в Нью-Йорку, особливо це стосується українців, котрі традиційно тяжіли до республіканців.
Адже, приміром, у штаті Огайо живуть 433 016 американців польського походження, 491 325 чехів, 157 125 словаків, 23 270 литовців і 47 228 українців. А в Пенсильванії — 824 146 поляків, 243 099 словаків, 240 405 чехів, 122 291 українець і 78 330 литовців.
Відтак, журналіст Ед Кілгор в публікації в журналі New York попередив: «Захоплення Трампа Путіним може дорого обійтися йому в ключових демографічних групах штатів, що вагаються». А в часописі NYT зауважили, що особливо розчаровані п. Трампом американці українського походження, котрі давно відчувають прихильність до республіканців, проте, як констатують у виданні, «той доводить їх до відчаю». У NYT також нагадали, що приблизно 1 млн українців живуть у таких містах, як Філадельфія, Детройт або Клівленд та в переважно ключових штатах, без яких республіканському кандидатові в листопаді не виграти.
А Марк Тіссен спрогнозував у все тому ж часописі: «Якщо Трамп програє в цих штатах і втрать президентство, то це станеться не через шанувальників хештега #NeverTrump, а через те, що він вирішив відмовитися від рейґанівської спадщини і відштовхнув мільйони виборців, котрі не можуть змиритися з президентом, прихильним до авторитарної Російської Федерації (РФ) більше, ніж демократичні країни, які нещодавно звільнилися від її окупації та панування».

«Відштовхнув виборців»
У NYT також констатували: «Тутешніх українців зачепила заява Трампа про те, що він подумує про визнання Криму частиною РФ і зняття санкцій, накладених на Москву у зв’язку з анексією півострова. Почуття протесту викликали у них і повідомлення про те, що трампівські прихильники вилучили з передвиборчої програми Республіканської партії заклик постачати Україні зброю».
Журналіст Ніколас Козлофф розпочав своєю публікацією в Huffington Post зі заголовка «Ласкаво просимо до американців українського походження — виборців, котрих відштовхнув Трамп». Водночас журналіст Марк Тіссен опублікував на сайті аналітичного центру American Enterprise Institute колонку під заголовком «Трампівский Броманс із Путіним відштовхує виборців зі Східної Європи» (bromance — гібрид «братства і «роману», що позначає сердечну чоловічу дружбу. — Ред.).
Майкл Макфол, екс-посол США в Москві, підтвердив в інтерв’ю київському інтернет-виданню «Апострофу», що зв’язки Дональда Трампа з РФ неабияк хвилюють виборців із українського, польського та литовського походження. Дипломат вважає, що навіть попри їхню відносно невелику чисельність, їхні голоси можуть істотно вплинути на результати виборів, оскільки вони проживають переважно в штатах, що вагаються.
Тим паче, що п. Макфол очікує перегляду Вашинґтоном у разі обрання п. Клінтон президентом зовнішньої політики США, в т. ч. питання РФ та України, а зокрема буде піднята тема постачань летальної зброї Києву. Дипломат розповів і про те, чого слід очікувати Україні в разі обрання президентом республіканця.

«Відбудеться кардинальна зміна»
За словами Макфола, «відбудеться кардинальна зміна американської зовнішньої політики з російських питань». Передусім мільярдер може розпочати дискусію щодо кримського питання та порушити питання про необхідність зняття санкції з РФ.
На запитання ж «Чи можна сказати, що у зв’язку з останніми скандалами (зокрема, з Полом Манафортом) Дональд Трамп втратив свої шанси в цій виборчій кампанії?» дипломат відповів: «Ні, я так не вважаю. До виборів залишається ще 70 днів. У Трампа є нова команда, вона досить сильна. Мені особисто їхні позиції не подобаються, але поки що зарано казати, що Клінтон переможе».
Андерс Фоґ Расмуссен, колишній генеральний секретар НАТО, а тепер — радник президента України, також вiдповiв на запитання «Як результати виборів у США можуть вплинути на ставлення цієї країни до конфлікту на Донбасі?». На його думку, якщо президентом оберуть екс-першу леді, то вона буде чинити тиск на Кремль доти, доки той не виконає мінські угоди». Він також вважає, що якщо президентом США стане Дональд Трамп, це може послабити позиції України.
При цьому екс-генсек висловив стурбованість скандальною заявою мільярдера про те, що Заходу доведеться змиритися з тим, що Крим анексований РФ. Андерс Фоґ Расмуссен назвав такі слова п. Трампа дуже дивними.
А от парафіяни афроамериканської церкви в Детройті розцінили расистські висловлювання Трампа не дивними, а ворожими, відтак зустріли його з плакатами «Містере Ненависть, покинь мій штат» і «Немає ненависті в Білому домі». Тож довелося мільярдерові стверджувати там зовсім протилежне: мовляв, він «повністю усвідомлює, якою мірою афроамериканці постраждали від дискримінації».
Однак журналісти NYT з’ясували, що підтримка п. Трампа з боку чорношкірих та іспаномовних американців залишається дуже низькою. А останнім часом республіканський кандидат почав втрачати і виборців-юдеїв. Причиною тому стала його популярність на форумах представників так званого альтернативного правого спектру, які відкрито називають себе нацистами.

І знову брехня
Своєю чергою, Енріке Пенья Ньєто, президент Мексики, заявив, що під час перемовин із кандидатом в президенти США від Республіканської партії він висловив категоричну незгоду з пропозицією оплатити Мексиці будівництво стіни на кордоні двох країн. «На самому початку бесіди з Дональдом Трампом я ясно дав зрозуміти, що Мексика не буде платити за стіну», — обурився п. Ньєто.
Заява мексиканського лідера дала привід засумніватися в правдивості його американського візаві. Як був потім змушений визнати п. Трамп, на зустрічі в президентському палаці в Мехіко, на перемовинах обмірковувалася пропозиція про будівництво стіни на кордоні двох країн, але питання, хто буде платити за її зведення, все ж не піднімалося.
Дональд Трамп не раз заявляв, що платити за будівництво має Мексика. В іншому випадку він пропонує заборонити мексиканцям, котрі працюють в США, перекази грошей на батьківщину. Та кандидат у президенти, котрий раніше називав мексиканських міґрантів «наркодилерами та ґвалтівниками», цього разу відгукнувся про мексиканців як про прекрасний і працьовитий народ.
Зведення стіни протяжністю понад 3 тис км на всьому кордоні з Мексикою є ключовим пунктом передвиборної програми п. Трампа у частині національної безпеки. Американська влада з 1991 року будує на кордоні з Мексикою металеву стіну проти нелегальних міґрантів і контрабандистів, але вона перекриває лише близько третини кордону. За оцінками п. Трампа, які багато експертів вважають заниженими, зведення загородження на всій довжині кордону обійдеться в 12 млрд USD.

Ігор Голод

Гоп-ля
Меланія Трамп подала в суд на британський таблоїд Daily Mail за неприємну для себе публікацію. В ній ішлося про те, що в 1990-х рр. тоді ще майбутня дружина мільярдера начебто працювала моделлю в сфері високооплачуваних ескорт-послуг. Адвокат Меланії назвав цю статтю на 100 % неправдивою і надзвичайно шкідливою. Він заявив, що його клієнтка працювала на законних підставах у законно зареєстрованій модельній агенції, не була секс-працівницею і не займалася наданням ескорт-послуг. Позивачі оцінюють суму завданих збитків у розмірі 150 млн USD. Відтак Daily Mail вилучила зі свого сайту статтю, що дала привід для позову. У супровідному коментарі редакція пише, що не наголошувала на довстовірності опублікованих тверджень. Водночас визнає, що навіть якщо ці припущення виявляться хибними, вони здатні вплинути на хід президентської кампанії. Дональд Трамп і модель зі Словенії Меланія Кнаусс, молодша за нього на 24 роки, одружилися 2005 року. Меланія стала третьою за рахунком дружиною мільярдера, на час весілля їй було 34 роки. До цього вони були знайомі близько шести років.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...