Новини для українців всього свту

Tuesday, Dec. 1, 2020

«Твіттерне мислення» загрожує Америці

Автор:

|

Березень 08, 2012

|

Рубрика:

«Твіттерне мислення» загрожує Америці

У програмній статті Володимира Путіна про армію журналістку Chicago Tribune Рейчел Мерсден вразила пропозиція «навчитися дивитися за горизонт, оцінювати характер загроз на 30—50 років уперед». «Коли ви востаннє чули, щоб американський політик говорив про довготермінову перспективу — 30—50 років?» — обурюється вона недалекоглядністю американського істеблішменту, який, як і вся країна, перебуває в полоні «твіттерного мислення».

Серед американських політиків майже немає прозорливих мудреців, усі — суцільно тактики. Турбуючись тільки про своє політичне майбутнє, вони живуть від одного опитування громадської думки до іншого й покладаються в основному на везіння. «І такими їх зробили ми, бо саме так живе багато хто з нас, очікуючи того ж від інших, — пише п. Мерсден. — Спокійні, терплячі, занурені в роздуми провидці в цій грі не перемагають. Вона сприяє порожнім посудинам, які деренчать на просторах соціальних мереж і при цьому видають максимум галасу… Ми надаємо перевагу негайній винагороді на шкоду довготерміновому баченню, і нас у підсумку представляють саме такі люди, які відповідають цим очікуванням».

«Ось саме такий підхід, із його прагненням невідкладної реалізації через «лайки» в соц­мережах і он-лайн-коментарі, з усе меншою толерантністю до планування, і поховає Америку й Захід, а в першу чергу — тих, хто ними керує. Наші суперники та вороги — від росіян і китайців до сомалійських піратів — спокійно чекають на вантажне судно, щоби на нього напасти, мають у своєму розпорядженні все терпіння світу та займаються довготерміновим плануванням. Це лише посилює нашу власну смертельну слабкість», — підсумовує журналістка.

Chicago Tribune

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply