Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 27, 2020

Трамп: звіт «смішний», демократи: хочемо бачити

Автор:

|

Березень 27, 2019

|

Рубрика:

Трамп: звіт «смішний», демократи: хочемо бачити

Науково-дослідний Центр обробки електронної конфіденційної інформації США подав до суду позов проти американського Міністерства юстиції за те, що відомство негайно не опублікувало доповідь спеціального прокурора Роберта Мюллера щодо втручання у вибори президента США. У Центрі заявили, що відомство порушує закон про свободу інформації, позаяк «зміст доповіді Мюллера викликає широкий громадський інтерес». Також там хочуть знати, чи заважав розслідуванню Дональд Трамп.
Останній же заявив, що вважає, що доповідь спецпрокурора Мюллера треба оприлюднити, хоча сам він зневажливо сприймає її як «смішну». «Нехай це вийде, нехай люди побачать це, — сказав президент журналістам. — Давайте подивимося, чи це законно».
Раніше господар Овального кабінету заявляв, що довірятиме висновкам доповіді про результати слідства п. Мюллера, лише якщо доповідь його виправдає. Він весь час твердив, що не порушував законів США, а саме слідство називав «полюванням на відьом». Заявляв, що з нетерпінням чекає висновків, хоча і висміював той факт, що Мюллер уповноважений написати доповідь. «Я виграв одні з найбільших виборів усіх часів в історії цієї країни. А тепер у мене є хтось, хто пише звіт, хоча його ніколи не підтримали голосуванням? — запевняв п. Трамп. — Це називається доповіддю Мюллера. Поясніть це, тому що мої виборці цього не розуміють. І я не розумію».
Свою чергою, Палата представників проголосувала одноголосно за резолюцію, яка закликала до оприлюднення будь-якого звіту в розслідуванні Мюллера. Відтак Міністерство юстиції опублікувало 24 березня короткі підсумки розслідування можливого втручання Російської Федерації (РФ) у президентські вибори в США 2016 року, яке впродовж останніх двох років вів Роберт Мюллер.
За підсумками розслідування, спецпрокурор підтвердив відсутність змови Дональда Трампа з РФ. Вільям Барр, генеральний прокурор США, також дійшов висновку, що в доповіді Мюллера немає доказів перешкоди правосуддю з боку п. Трампа під час розслідування справи. У доповіді йдеться, що підконтрольні російській владі гакери зламали комп’ютери й отримали доступ до пошти Гіларі Клінтон, кандидата від Демократичної партії, й інших демократів. Однак сам президент до зламу електронної пошти демократів стосунку не має.
Дональд Трамп тріумфував. «Повне і беззастережне виправдання», — написав він у Twitter. За словами американського лідера, документ доводить відсутність змови між ним і Москвою. Крім того, ці висновки довели, що він не перешкоджав правосуддю.
Однак лідери Демократичної партії вимагають повного та невідкладного оприлюднення публікації доповіді спецпрокурора Мюллера. Ненсі Пелосі, спікерка Палати представників Конґресу, та Чак Шумер, лідер демократів у Сенаті, 24 березня заявили, що спецпрокурор не зняв із президента Трампа звинувачень у перешкоджанні правосуддю.
«Той факт, що доповідь спецпрокурора Мюллера не звільняє президента від таких серйозних звинувачень, як перешкода правосуддю, демонструє, наскільки терміново повна доповідь та уся документація мають бути оприлюднені без будь-якої подальшої затримки», — заявила п. Пелосі. За її словами, лист міністра юстиції Барра про результати розслідування «викликає більше запитань, ніж дає відповідей».
Позиція міністра, на думку Пелосі, не дозволяє йому робити об’єктивні висновки з приводу доповіді. «Зважаючи на відому широкому загалу упередженість п. Барра щодо розслідування спецпрокурора, його не можна назвати нейтральним спостерігачем», — наголосила вона.
Щоб цього не сталося, республіканці США 25 березня заблокували другу спробу демократів вжити заходів, спрямованих на те, щоб підштовхнути Міністерство юстиції опублікувати доповідь Роберта Мюллера. Про це у вівторок. Її особисто заблокував Мітч Мак-Коннелл, лідер сенатської більшості.

Євген Клен

До слова
Пет Чіполлоне, юридичний консультант Білого дому, заявив, що Адміністрація президента не має наміру надавати Конґресу документи, пов’язані з перемовинами президентів США та РФ. Він вважає, що Конґрес не має права вимагати інформацію про ці перемовини,. «У запитах комітетів не містяться законні обґрунтування того, що одна гілка влади може примусити президента розкрити подробиці дипломатичного спілкування з іноземними лідерами або примусового розголошення конфіденційних внутрішніх обговорень радників президента з національної безпеки», — заявив п. Чіполлоне. Він нагадав, що згідно з конституцією зовнішня політика є відповідальністю президента.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply