Новини для українців всього свту

Tuesday, Dec. 10, 2019

Торнадо лютує

Автор:

|

Травень 23, 2013

|

Рубрика:

Торнадо лютує

Північною частиною штату Техас 15 травня промчало кілька торнадо, призвівши до значних руйнувань. У підсумку загинуло щонайменше шестеро осіб. Декого із загиблих знайшли під руїнами будинків, когось — на вулиці. У поліції попереджають, що кількість жертв може зрости, коли рятувальники розберуть усі завали.

І досі 14 людей вважають зниклими безвісти, але цілком можливо, що частина з них устигла виїхати, дізнавшись про наближення торнадо.
Найбільше від смерчу постраждало місто Ґранбері та його околиці. Там було поранено близько сотні осіб, ще майже 250 людей залишилося без даху над головою. Окрім того, в околицях міста Мінерал-Веллс випав град завбільшки з грейпфрут. На щастя, він завдав незначних пошкоджень.
Із летовища найбільшого міста штату Канзас — Вічіта — було проведено евакуацію у зв’язку зі загрозою торнадо, скасовано всі авіарейси. Про це повідомила Національна метеорологічна служба США. За її даними, у південній частині штату сформувався найсильніший за останній час торнадо. Місцевим жителям було рекомендовано не виходити на вулицю й перечекати стихію в спеціальних притулках.
Після попередження метеорологічної служби близько 20 торнадо налетіло 19 травня на штати Канзас, Оклагома й Айова. У місті Шауні (штат Оклагома) жертвою стихії стала одна людина. Зруйновано понад 100 житлових будинків. Через обрив ліній електропередачі близько 10 тис. людей залишилося без світла. Було зафіксовано численні дорожньо-транспортні пригоди.
Реґіон Великих рівнин часто потерпає від торнадо. Так, у березні 2012-го ціла серія таких природних явищ у штатах Середнього Заходу спричинила загибель майже 40 осіб. За весь 2011 рік жертвами торнадо в США стали 545 осіб, що було максимальним значенням починаючи від 1936 року.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply