Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 23, 2020

Торгова палата скаржиться на утиски

Автор:

|

Березень 01, 2012

|

Рубрика:

Торгова палата скаржиться на утиски

Американська торгова палата заявила про необґрунтований тиск із боку податкових органів України на підприємства, що працюють у країні на законних підставах. Так, вона має намір звернутися до українського уряду з проханням вжити на законодавчому рівні заходів щодо захисту прав платників податків.

«Міжнародне бізнес-співтовариство, яке ми представляємо, із розумінням ставиться до складної фінансової ситуації в країні, спричиненої цілою низкою факторів, однак вимагає припинення фіскального тиску на законних платників податків, оскільки це суттєво шкодить іміджу країни й заважає залученню в економіку України нових інвестицій», — сказав президент палати Хорхе Зукоскі.

У повідомленні, серед іншого, зазначається, що українські експерти, які об’єдналися в рамках Комітету з питань податкової політики Американської торгової палати, продовжують наполягати на тому, що методи, котрі використовує Державна податкова служба (ДПС) України для забезпечення додаткових надходжень до держбюджету, є неприйнятними, суперечать закону й будуть надалі неґативно позначатися на позиції України у впливових міжнародних рейтинґах.

У торговій палаті стверджують, що серед ключових питань, із якими ділова громадськість останнім часом змушена мати справу, — заборона на перенесення податкових збитків минулих періодів; відмова в прийомі податкових декларацій із реальними показниками результатів діяльності; відмова визнавати права на бюджетне відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) і перенесення податкового кредиту ПДВ; труднощі з реєстрацією платників ПДВ і небажання податкової вирішувати проблему подвійного оподаткування ПДВ. Палата також висловлює стурбованість щодо ситуації з реєстрацією компаній платниками ПДВ, «оскільки статті 181 та 182 Податкового кодексу України передбачають як обов’язкову, так і добровільну реєстрацію платників ПДВ».

«Така ситуація не тільки створює принципові перешкоди для реалізації права платника податків бути зареєстрованим як платник ПДВ, що є принциповим для цілого ряду компаній, але й має неґативний вплив на привабливість України для інвесторів, які працюють в Україні», — сказано в прес-релізі.

Крім того, за словами Олександра Чумака, представника Податкового комітету Американської торгової палати, позиція податкових органів щодо компаній, які надають послуги колективних знижок, призвела до того, що транзакції таких компаній підлягають подвійному оподаткуванню ПДВ.

Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply