Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 20, 2019

С’юзан Райс відмовилася від посади держсекретаря США

Автор:

|

Грудень 20, 2012

|

Рубрика:

С’юзан Райс відмовилася від посади держсекретаря США

С’юзан Райс, постійний представник США при ООН, відмовилася від посту держсекретаря. Гіларі Клінтон, яка обіймає цю посаду, заявила, що не залишиться на другий термін. Республіканці розкритикували п. Райс за реакцію адміністрації президента Обами на напад на американське консульство у Бенґазі у вересні ц. р., під час якого було вбито посла США в Лівії та ще трьох працівників консульства.

48-річна Райс у листі до Барака Обами заявила, що те, що президент розглядає її кандидатуру на посаду держсекретаря, — велика честь для неї, і вона впевнена, що «могла би служити країні в цій ролі повноцінно й ефективно». Проте, наголосила п. Райс, її призначення буде «тривалим, руйнівним і дорогим — для вас та для наших нагальних національних і міжнародних пріоритетів». «Ця зміна на посаді просто не варта того в нашій країні, — додала С’юзан Райс. — Посада держсекретаря не має бути політизована».
Барак Обама, своєю чергою, заявив, що «шкодує про несправедливі й облудні напади на С’юзан Райс». За його словами, рішення не претендувати на посаду свідчить про силу її характеру та здатність піднятися вище за політику.
Ліндсі Грем, сенатор Південної Кароліни, який неодноразово висловлювався щодо реакції п. Райс на напад на консульство, заявив, що поважає її рішення. «У президента Обами є багато талановитих людей, із-поміж яких можна обрати наступного держсекретаря», — зазначив він.
Сильним кандидатом на цей пост є Джон Керрі, сенатор Массачусетса. Він оприлюднив заяву, у якій відстоює позицію п. Райс: «Я вже захищав її публічно й не посоромлюся зробити це ще раз, тому що я знаю її вдачу та її відданість». “Вона надзвичайно здібний і відданий державний службовець», — додав сенатор.
Критика посипалася на С’юзан Райс після 11 вересня, коли внаслідок нападу на американське консульство у Бенґазі було вбито посла Кріса Стівенса та ще трьох дипломатів. Пані Райс тоді заявила, що теракт скоїли протестувальники, які виступали проти антиісламістського фільму. Проте пізніше розвідка повідомила, що напад організували угруповання, пов’язані з «Аль-Кайдою». Гіларі Клінтон тоді заявила, що саме вона є відповідальною за безпеку дипломатичних місій, зокрема консульства у Бенґазі.

До слова
Гіларі Клінтон 15 грудня знепритомніла й зазнала струсу мозку. «Пані Клінтон, яка страждає від кишкової інфекції, зомліла. Протягом кількох днів вона працюватиме вдома, — розповів прес-секретар Філіп Райнс. — Держсекретар знепритомніла через зневоднення організму». Раніше Гіларі Клінтон, з огляду на гастроентерит, була змушена відкласти виліт на чергову зустріч «Друзів Сирії».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...