Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 21, 2020

Суд відхилив клопотання Тимошенко про заборону допиту Кириченка

Автор:

|

Травень 09, 2013

|

Рубрика:

Суд відхилив клопотання Тимошенко про заборону допиту Кириченка

Федеральний суд Південного округу Нью-Йорка відмовив у задоволенні клопотання Юлії Тимошенко про заборону допиту Петра Кириченка, колишнього радника екс-прем’єра Павла Лазаренка. У постанові за підписом судді Кімби Вуд указується, що п. Тимошенко, яка виступає позивачем за розглянутим судом позовом до українського бізнесмена Дмитра Фірташа, звернулася з клопотанням «про тимчасову заборону уряду України проводити допити Кириченка, потенційного свідка в карній справі про вбивство, яка розглядається в Україні».

На думку автора клопотання, розглянутий судом позов до п. Фірташа стосується переслідувань п. Тимошенко з боку українського уряду, а карна справа про вбивство народного депутата Євгена Щербаня є частиною цих переслідувань. Основні аргументи Юлії Тимошенко на підтримку клопотання про заборону допиту Петра Кириченка полягали в тому, що прокуратура України порушила вимоги Договору між Україною та США про взаємодопомогу в карних справах.
«Виходячи з аргументів п. Тимошенко Договір регламентує, щоби Міністерство юстиції США було поінформоване про проведення карного переслідування, чого не зробила прокуратура України», — наголошено в документі. У рішенні суду підкреслюється, що суд відмовляє п. Тимошенко в задоволенні клопотання з низки причин, зокрема у зв’язку з відсутністю в суду персональної юрисдикції щодо уряду України.
«Юлія Тимошенко також абсолютно не мотивувала причин, із яких її прохання має бути задоволено. По-перше, п. Тимошенко не вказала, наскільки взагалі допит п. Кириченка пов’язаний із цивільним позовом. По-друге, усупереч твердженням п. Тимошенко, Договір не містить обов’язкового порядку інформування Міністерства юстиції про проведення розслідування. Таким чином, клопотання п. Тимошенко про тимчасову заборону допиту п. Кириченка відхилено», — ідеться в документі.
Раніше Сергій Власенко, захисник Юлії Тимошенко, заявляв про те, що не звертався до Федерального окружного суду Південного округу Нью-Йорка із жодними клопотаннями. Засідання Печерського районного суду Києва 26 квітня, на якому мав відбутися допит Петра Кириченка в справі про вбивство народного депутата Щербаня, було перенесене на 15 травня. Суд було відкладено за клопотанням Генерального консула України в Сан-Франциско.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply