Новини для українців всього свту

Wednesday, Aug. 5, 2020

Суд поділив гроші Лазаренка

Автор:

|

Грудень 04, 2014

|

Рубрика:

Суд поділив гроші Лазаренка

Павло Лазаренко

Суд у Вашинґтоні схвалив угоду, згідно з якою, банк на острівній державі Антигуа отримає частину з майже 250 млн USD, що належали Павлові Лазаренку, колишньому прем’єр-міністру України. Майже 75 млн USD, із високою часткою ймовірності, надійдуть на рахунки американського уряду.

Одночасно зі судом над п. Лазаренком у Каліфорнії 2004 року в американській столиці було розпочато процес конфіскації його майна. Загалом американській системі правосуддя вдалося встановити місцезнаходження близько 250 млн USD, які були виведені з України корупційним шляхом і перебувають на рахунках в Антигуа, Литві, Ліхтенштейні та Швейцарії. На ці гроші претендувало багато сторін, зокрема сам Павло Лазаренко й російський «Газпром». Серед них — і банк «Єврофед», що був заснований п. Лазаренком на Антигуа, але зараз управляється призначеним судом ліквідатором. Банк пішов на мирову з урядом США, який також є однією зі сторін процесу, і погодився на зняття претензій щодо більшої частини грошей. Суддя цю мирову схвалив.
«Приблизно 23 % ідуть до банку «Єврофед» для погашення витрат на юристів, судових затрат і для розподілу між тими вкладниками банку, які не були асоційовані з Павлом Лазаренком. Банк «Єврофед» знімає свої претензії стосовно залишку грошей. Отже, близько 75 млн USD буде надано в розпорядження Сполучених Штатів Америки», — розповів Джін Берд, партнер юридичної компанії AGG.
Ця мирова стосується лише 100 млн зі 250 млн USD грошей екс-прем’єра. Частка, що має відійти США, ще оскаржується, але шанси уряду їх отримати юрист оцінює як дуже високі. Окрім цього залишається ще 150 млн. USD, заморожених на рахунках у Гернсі та Швейцарії, на які також претендує уряд Сполучених Штатів.
«Україна мала можливість претендувати на ці гроші, коли 2004 року ця справа була розпочата. Як мені відомо, державі Україна було надіслано повідомлення про те, що йде суперечка про ці гроші. Україна в той час прийняла рішення не брати участі в цьому процесі або не ухвалила жодного рішення. 2007-го я зустрічався з представниками Міністерства юстиції України та пропонував увійти в цю справу з боку України. Тоді в України ще був шанс. Тепер офіційно ввійти в цю справу Україна фактично не може, тому що минуло забагато часу й перше, про що запитає суддя: а де ви були раніше? Справа вже підходить до закінчення», — пояснив п. Берд.
Однак Україна може претендувати на гроші, виведені колишнім прем’єр-міністром корупційним шляхом, зазначає правник. «Є прецеденти, коли ті гроші, які Сполучені Штати конфіскували в іноземних осіб, котрі були визнані винними у порушенні американських законів, було використано для фінансування проектів у цих країнах. Наприклад, така ситуація склалася в Казахстані. Була створена спеціальна організація, якій була передана частина грошей і яка вела проекти в цій країні. І для цього юрист пропонує українському уряду вже зараз ініціювати перемовини на цю тему з Міністерством юстиції США, – каже він.
У США екс-прем’єра Лазаренка звинувачували у відмиванні грошей, отриманих незаконним шляхом і переведених на закордонні рахунки в 1994-1999 рр. У серпні 2006-го каліфорнійський суд засудив його до дев’яти років ув’язнення за відмивання грошей та інші злочини. Він перебував під домашнім арештом у своїй квартирі в Сан-Франциско. У червні 2011 року термін утримання Павла Лазаренка під вартою скоротили на сім місяців — до 11 січня 2012-го.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply