Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 19, 2020

Стихія розгулялася

Автор:

|

Червень 06, 2013

|

Рубрика:

Стихія розгулялася

Торнадо в Оклагомі й Арканзасі
Чотири торнадо промчало 30 травня над штатами Оклагома й Арканзас, 19 осіб постраждало та 14 – загинуло. Усі випадки поранень зареєстровано в Арканзасі. І два з них пов’язано не з руйнівним вітром, а з влученням блискавки. У штаті є зруйновані будинки, місцями обірвано лінії електропередачі. Також буря викорчувала дерева й пошкодила будівлі в місті Онаві (штат Айова).

Більш як 12 тис. будинків у Оклагомі виявилося знеструмленими через потужне торнадо. На шляху буревію, що накрив штат у ніч 1 червня, опинилося й Оклагома-сіті. Влада провела евакуацію з міжнародного летовища, розташованого в місті. Негода призвела до закриття кількох великих автомобільних трас у штаті. Місцеві мас-медіа повідомляють про руйнування та постраждалих, в основному, серед автомобілістів, які були заблоковані на дорозі.
Жертвою найпотужнішого торнадо, який лютував у штаті Оклагома, став Тім Самарас, відомий американський дослідник цього природного явища й автор телепередач для каналів National Geographic і Discovery. Як повідомив його брат, разом із 55-річним ученим також загинули його син і колега 24-річний Пол Самарас і ще один дослідник — 45-річний Карл Янг. «Усі вони померли, займаючись своєю улюбленою справою, у гонитві за ураганом», — сказав Джим Самарас. Торнадо наздогнав їх у місті Ель-Ріно (штат Оклагома). Тім Самарас був засновником компанії Twistex, що займається моніторингом торнадо.
Фільми, зняті п. Самарасом, виходили в ефір у межах програми «У погоні за ураганом» на телеканалі Discovery, а його компанія Twistex отримувала гранти від Національного географічного товариства. Дослідник також регулярно одержував запрошення на інші телеканали та радіостанції як спеціаліст з ураганів і брав участь у наукових конференціях із метеорології. На спеціально обладнаному автомобілі Тімові Самарасу вдавалося дуже близько підбиратися до торнадо.

Пожежі в Техасі, Каліфорнії й Іллінойсі
Унаслідок сильної пожежі на південному заході Г’юстона (штат Техас) загинуло щонайменше четверо пожежних. Ще п’ятьох працівників пожежної служби, які постраждали під час гасіння вогню, було шпиталізовано. Наразі нічого не відомо про долю ще трьох співробітників оперативних служб. Це – найбільша втрата г’юстонської пожежної бригади в результаті одного виїзду починаючи з 1889 року.

Загоряння виникло 1 червня, близько полудня за місцевим часом, у спорт-барі готелю Southwest Inn (за іншими даними, у ресторані індійської кухні). Даних про потерпілих або загиблих серед постояльців готелю наразі немає.
Про причини займання не повідомляється. Автомобільний рух у районі місця події було суттєво ускладнено. Будівля готелю, спорудженого 1966-го, частково вигоріла, місцями обвалилася покрівля. Загалом у ліквідації пожежі брали участь до 100 осіб.
Також від лісових пожеж потерпає і штат Каліфорнія. У вогненному колі опинилося легендарне містечко Санта-Барбара. Полум’ям було охоплено більш ніж 400 га національного парку. На боротьбу з вогнем кинули десятки пожежних, із неба їм допомагали гелікоптери. Пожежу вдалося не підпустити до електростанції, розташованої неподалік. У зоні ризику опинилися також десятки будинків, однак евакуацію жителів, оголошену раніше, уже скасували. На допомогу вогнеборцям прийшла погода — полум’я загасив дощ.
А в ніч на 3 червня в місті Сьюарді (штат Іллінойс) спалахнула пожежа на хімічному заводі Nova-Kem. Перед тим пролунав вибух. Один працівник заводу отримав поранення, його доставили до лікарні. Влада міста розпочала евакуацію людей, які мешкають у радіусі 3 км від хімічного заводу, де спалахнув вогонь. У місті проживає кілька сотень людей. Пожежні заледве змогли ліквідувати загоряння.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply