Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 21, 2020

Студентів запідозрили в теракті

Автор:

|

Травень 09, 2013

|

Рубрика:

Студентів запідозрили в теракті

У справі про теракт у Бостоні було затримано двох знайомих Джохара Царнаєва з коледжу. Мова йде про громадян Казахстану, яких раніше вже заарештовували за порушення візового режиму. Тепер їх підозрюють у наданні неправдивих свідчень і чиненні перешкод правосуддю в справі про теракт у Бостоні. У цій же справі затримано громадянина США, однак наразі не відомо, у чому його підозрюють. Затриманим можуть інкримінувати допомогу або приховування злочинів, у яких звинувачують братів Царнаєвих.

Тепер знайомим Царнаєва загрожує депортація. Третій затриманий також є приятелем Джохара Царнаєва по коледжу й разом із двома вихідцями з Казахстану підозрюється в тому, що виніс речі з кімнати Царнаєва в студентському гуртожитку. Поки що не з’ясовано, чи знали затримані про підготовку теракту й про те, що трапилося з обвинуваченими після його вчинення.
Студенти з Казахстану Діас Кадирбаєв і Азамат Тажаяков, які 1 травня за допомогою відеозв’язку постали перед судом у міґраційній справі, перебувають у в’язниці в окрузі Саффолк (штат Массачусетс).
А 2 травня поліція затримала у штаті Массачусетс 18-річного студента, який погрожував влаштувати теракти, що будуть іще потужніші за вибухи на бостонському марафоні. Правоохоронці зацікавилися Кемероном Дамброзіо після того, як студенти вищої школи міста Метуена побачили на його сторінці у Facebook погрози влаштувати теракт.
«Він вимагав від людей замовкнути й погрожував убити кого-небудь. Він казав, що зірветься й потрапить у випуски новин, що не варто плакати після того, що він зробить, тому що люди заслужили на це», — заявив Джозеф Соломон, начальник поліції Метуена. За його словами, до подібних заяв правоохоронці поставилися серйозно, хоча студент не виступав проти будь-якої конкретної людини чи об’єкта.
«(Забудьте) про вибух у Бостоні, подивіться, що я зроблю! Я стану знаменитим», — було написано на сторінці п. Дамброзіо. Затриманого звинувачують у виступі з терористичною погрозою, за що він може отримати до 20 років ув’язнення.
Інформацію про підозрюваного поліція передала до ФБР. Водночас, мати Тамерлана Царнаєва Зубейдат попросила Пітера Стефана, власника бюро ритуальних послуг міста Ворчестера, доставити тіло її покійного сина Тамерлана до Росії. «Було би добре, якби ви змогли привезти його на батьківщину», — заявила п. Царнаєва. Пан Стефан відповів, що для таких дій йому необхідна відповідь Держдепартаменту. «Це – питання національної безпеки. Ми не можемо відправити тіло просто так, це все одно що кинути його», — пояснив він. Крім того, як розповів власник бюро ритуальних послуг, дядько Тамерлана підготував тіло покійного до похорону за мусульманським обрядом. Він також додав, що воно загорнуте в саван і може бути поховане на території США або відправлене за кордон.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply