Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 22, 2019

США знову посилюють санкції проти РФ

Автор:

|

Жовтень 30, 2014

|

Рубрика:

США знову посилюють санкції проти РФ
Дженніфер Псакі

Дженніфер Псакі

Міністерство торгівлі США вирішило скасувати торговельну угоду 15-річної давнини, яка передбачала безмитний імпорт російської сталі. Про це йдеться в опублікованому напередодні листі відомства до російської влади. У цьому документі Сполучені Штати інформують Російську Федерацію (РФ) про припинення дії угоди через 60 днів, зазначаючи, що після цього будуть «застосовуватися положення Закону США про антидемпінгове мито».

Металургійні компанії США в липні ц. р. звинуватили російських конкурентів у засиллі на американському ринку дешевого листового прокату з РФ і попросили Мінторг скасувати торговельну угоду. Сприятлива цінова кон’юнктура в США цього року привернула до себе увагу низьковитратних російських сталевиробників, чиїх конкурентних переваг не перекрила навіть дорога логістика.
Nucor Corp., US Steel Corp., ArcelorMittal USA LLC й інші компанії поскаржилися Міністерству торгівлі на те, що договір про обмеження торгівлі сталлю, укладений 15 років тому, не завадив російським виробникам демпінгувати на американському ринку та збільшити поставки листового прокату до США у 15 разів у першій половині 2014-го в річному обчисленні.
Ідея розірвати угоду про призупинення антидемпінгових розслідувань від 1999 року укладається в логіку посилення позиції американської Адміністрації щодо РФ після зростання напруги між державами через ситуацію в Україні, що, зокрема, вилилося в скасування торговельних пільг для Росії. Договір давав російським сталевим компаніям змогу уникати великих антидемпінгових мит на гарячекатаний прокат. Замість мит США встановили квоту та нижню межу цін. Коли угоду 1999-го буде скасовано, до «Північсталі» застосовуватиметься мито розміром 73,59 %. Новолипецькому металургійному комбінату та Магнітогорському металургійному комбінату загрожують мита розміром 184,56 %.
Також США не змінюватимуть своєї позиції з принципових питань. Про це заявила Джен Псакі, офіційний представник Державного департаменту. «США не шукають конфронтації з Росією. Але ми не можемо й не підемо на компроміс щодо засад, на яких ґрунтується безпека в Європі тав Північній Америці», — зазначила вона.
Чиновниця знову наголосила на важливості збереження суверенітету й територіальної цілісності України. При цьому представник Держдепу нагадала про ефективну взаєдію США та РФ у галузі скорочення ядерного арсеналу та знищення сирійської хімічної зброї. «Ми націлені на продовження співпраці з Росією у сферах спільних інтересів. Сподіваємося, що так і буде. Хоча в нас є незгода з деяких питань, і ми далі стоятимемо на своїх принципах», — наголосила п. Псакі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...