Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 17, 2019

США + Україна – РФ

Автор:

|

Квітень 10, 2014

|

Рубрика:

США + Україна – РФ

Марі Харф

Сполучені Штати мають намір розширити обіцяну фінансову підтримку України розміром 1 млрд USD. Про це заявив Девід Міл, радник з економічних питань посольства США в Україні. Пан Міл зазначив, що влада США вітає прагнення українського уряду й голови Національного банку України підвищити довіру інвесторів і прозорість системи держуправління.

Перший мільярд
За словами дипломата, Україна повинна знайти власний шлях. «1 млрд USD гарантованого кредиту можна надати для зміцнення успіху, але потрібно задовольняти вимоги МВФ. І ми думаємо над тим, як розширити цю підтримку», — сказав п. Міл.
Радник зазначив, що бачить величезні джерела для фінансування потреб України за участю безлічі донорів, котрі можуть уплинути на українську ситуацію. «Ми працюємо майже щодня, аби з’ясувати, які потреби має новий уряд у справі стабілізації ситуації на етапі переходу та в довготерміновій перспективі», — додав представник посольства.
Також він зауважив, що кошти можуть бути виділені не тільки у формі урядової підтримки. «США мають намір відіграти істотну роль у наданні підтримки Україні в її русі вперед. Можна багато чого зробити за сприяння уряду США й спільно з американськими компаніями в усьому світі», — підкреслив Девід Міл.
Радник наголосив, що він і уряд США підтримують наміри української влади забезпечити стабільність у країні, щоби ділова спільнота мала бажання працювати з Україною в довготеміновій перспективі. «Я перебуваю під сильним враженням від заяв нового уряду. Усе це демонструє глибоке розуміння того, що вимагають інвестори. Ми давно не чули подібної конкретики. Зараз є розуміння того, що люди, надихнувшись революцією, готові терпіти деякі рішення, щоб економіка країни трансформувалася й посіла гідне місце у світі», — резюмував п. Міл.

Конґрес дає згоду
Палата представників Конґресу прийняла законопроект, який передбачає надання економічної допомоги Україні та застосування санкцій проти Росії. Барак Обама вже його підписав. Раніше цей документ був схвалений сенатом Конґресу.
Закон передбачає використання каральних заходів проти осіб, які підривають суверенітет і територіальну цілісність України, а також конкретно проти «людей у Російській Федерації (РФ), залучених у корупцію великих масштабів або відповідальних за неї».
Санкції зводяться до заморожування активів, які перебувають під юрисдикцією США, і до відмови у видачі американських в’їзних віз. Причому документ дозволяє поширювати ці рестрикції не тільки на людей, безпосередньо винних, на думку влади США, у підриві суверенітету й територіальної цілісності України чи в корупції у РФ, але й на ділових партнерів таких осіб, а також на членів їхніх сімей.
Для України ж передбачається надання кредитних гарантій розміром 1 млрд USD. Це означає, що будь-який банк зможе позичити українській державі вказану суму, повернення якої гарантується урядом США. Крім того, додатково в межах законопроекту планують виділити 50 млн USD на зміцнення громадянського суспільства в Україні й 100 млн USD — на розширення співпраці США з їхніми східноєвропейськими партнерами в галузі безпеки.
А ще Америка призупинила низку проектів із Росією, а фінансування на їх реалізацію переадресують Україні. «У відповідь на нещодавні події США тимчасово призупинили кілька проектів, запланованих під егідою Американсько-російської двосторонньої президентської комісії, так само як і деякі види співпраці у сфері правоохоронних органів», — ідеться в повідомленні Державного департаменту США.
Крім того, у відомстві зазначають, що «фінансування, виділене на ці потреби, буде використане як внесок у пакет США щодо сприяння Україні після консультацій із Конґресом». «Його буде спрямовано на підтримку економічної реформи та сприяння у вирішенні інших нагальних питань, включаючи боротьбу з корупцією й повернення викрадених активів», — сказано на сайті Держдепу.

Росія використовує тактику залякування
Тим часом, Росія використовує тактику залякування, сконцентрувавши на кордоні з Україною величезну кількість збройних сил. Про це заявив Джон Керрі, державний секретар США. «Разом ми заперечуємо будь-які думки, що в російських зусиллях щодо анексії Криму є якась законність. Є виклик — ми всі стоїмо перед цим викликом тактики залякування, зокрема розміщенням безпрецедентної кількості збройних сил навколо українських кордонів. Успіх України в демократії й економіці — найкраща відповідь цьому виклику», — підкреслив чиновник.
Держсекретар також констатував, що «кожен союзник висловив свою підтримку, щоби гарантувати, що Україна в цьому буде успішною». При цьому п. Керрі уточнив, що ця підтримка складається з допомоги від Міжнародного валютного фонду, «нашої двосторонньої та багатосторонньої допомоги, моніторингової місії Організації з безпеки та співробітництва в Європі, вільних, справедливих конституційних виборів, конституційної реформи, боротьби з корупцією». Чиновник наголосив, що Європа й Північна Америка разом стоять на захисті права України обирати своє майбутнє, що також захищене міжнародним правом.
Окремо п. Керрі зупинився на питанні готовності НАТО реагувати на можливі загрози. «Ми – єдині, і наш союз — сильний. США вже почали робити свій внесок у цю місію», — запевнив він. При цьому Джон Керрі також додав, що й інші члени Альянсу говорили про свій внесок із метою гарантувати, щоби кожен союзник від Балтійського до Чорного морів почувався захищеним.

Війська з Криму доведеться вивести
Сполучені Штати на нинішньому етапі перемовин із РФ наполягають на відведенні російських військових контингентів від кордонів з Україною. Про це заявила Марі Харф, офіційний представник Держдепартаменту США. За її словами, Вашинґтон наразі не наполягає на виведенні військ РФ із Кримського півострову. «Аби було зрозуміло, скажу, що ми говоримо про відведення військ від кордону (з Україною. — Ред.), а не про виведення тих, які вже перебувають у Криму», — уточнила вона.
Марі Харф, однак, зазначила, що й російський військовий контингент у Криму також є об’єктом перемовин. У відповідь на запитання, чи є справедливим те, що «деескалація ситуації означає тільки відведення російських військ від кордону, а не виведення їх із Криму», дипломат заявила: «Ми це обговорюємо». Вона також додала, що часткове відведення Росією військ від кордону з Україною є добрим попереднім кроком, але має бути зроблено набагато більше, якщо враховувати зосереджені на кордоні російські війська чисельністю в десятки тисяч осіб.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...