Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 27, 2020

США – РФ: протистояння триває

Автор:

|

Травень 22, 2014

|

Рубрика:

США – РФ: протистояння триває

Вікторія Нуланд

Повільно, зате впевнено дії Америки проти Росії вже починають давати свої плоди.

Нові можливі санкції
Санкції, застосовані проти Російської Федерації (РФ)після анексії Криму, почали діяти. 14 травня про це заявила Вікторія Нуланд, заступник Державного секретаря США. Наприклад, поінформувала вона, обсяг депозитів фізичних осіб у банку «Росія», станом на 1 травня ц. р., склав 23,935 млрд RUR, що на 35 % нижче за показник на 1 квітня.
Також п. Нуланд розповіла, що російський рубль подешевшав щодо долара на 20 %, тому Міжнародний валютний фонд повинен визнати, що Росія перебуває «на межі рецесії». Європейський Союз, як і Сполучені Штати Америки та країни G7, заявляли, що до вже введених проти Росії двох етапів санкцій за її дії проти України додадуть третій: буде вжито заходів щодо цілих секторів російської економіки, якщо Москва надалі намагатиметься зірвати президентські вибори в Україні або піде на пряме вторгнення на материкову частину цієї країни. За словами Вікторії Нуланд, дуже важливо, щоби люди на сході України мали змогу виявити свою волю 25 травня ц. р.
Також Барак Обама, президент США, і Франсуа Олланд, президент Франції, під час телефонної розмови говорили про запровадження нових санкцій щодо РФ у разі, коли та не припинить агресивних дій в Україні. «Президенти наголосили, що Росія зіштовхнеться із суттєвими додатковими наслідками, якщо продовжить робити провокаційні й дестабілізуючі кроки», — ідеться в заяві Білого дому.
«Барак Обама похвалив український уряд за зусилля щодо об’єднання країни за допомогою проведення вільних і чесних президентських виборів 25 травня, які призведуть до всебічного процесу конституційної реформи», — зазначили в Адміністрації президента США. При цьому, якщо Москва спробує зірвати вибори, Вашингтон може запровадити санкції проти окремих секторів російської економіки.

Підтримка кримських татар
Напередодні 70-х роковин депортації радянською владою понад 230 тис. кримських татар із їхньої батьківщини влада США виступила на підтримку цього народу. «Ми згадуємо про трагедію 1944 року з болем у серці й висловлюємо солідарність із кримськими татарами сьогодні, коли перед ними постала нова загроза», — заявив Джон Керрі, Державний секретар США.
«Неможливо висловити словами ті муки, яких зазнавали люди через масову депортацію. Ті, хто вижив після жахливого переїзду до Центральної Азії, на Урал або в Сибір, зіштовхнулися по прибутті туди з голодом, хворобами та репресіями», — зазначив він.
Чиновник також наголосив на підтримці Сполученими Штатами Америки суверенітету й територіальної цілісності України. За його словами, Вашинґтон глибоко прихильний до ідеї дотримання прав усіх громадян України, зокрема жителів Криму.
Трагедія кримськотатарського народу 70-річної давнини, а також те, що йому доводиться переживати нині в окупованому Криму, є трагедією для всієї України. На цьому акцентував Олександр Моцик, посол України в США, під час показу в Арлінґтоні (штат Вірджинія) документальної стрічки «Син Криму. Боротьба народу». «Від окупації страждає вся Україна, страждає кримськотатарський народ. У нас спільна біда — аґресія й анексія. Ми теж маємо спільну мрію — відновити статус-кво, який існував до інтервенції», — сказав дипломат.
Олександр Моцик також зауважив, що посольство підтримує постійні зв’язки з представниками кримськотатарської громади в США. «Ми плануємо на регулярній основі проводити заходи, які нагадували би про трагедію Криму та загалом України», — поінформував він.

Протест доктора наук
Під час концерту «Віртуозів Москви» в Кембриджі за вихід на сцену та зачитування петиції на підтримку України було затримано Романа Торговицького, випускника Гарвардського університету. Про деталі інциденту з Володимиром Співаковим, дириґентом і керівником оркестру, д-р Торговицький розповів сам. «Я був страшенно здивований, що велика кількість так званої російської інтелігенції, зокрема Співаков, підписала лист підтримки путінської анексії Криму», — зазначив він.
Вийшовши на сцену, Роман Торговицький попросив у зали хвилинку уваги, висловив вдячність п. Співакову, вручив йому подарунок і сказав: «Хотів вам подякувати за те, що ви підписали лист на підтримку Путіна». «Дехто вловив сарказм і почав невдоволено кричати, а дехто, у тому числі музиканти, котрі були на сцені, подумав, що я справді підтримую підписання й став аплодувати. Але наступної секунди, щойно я продовжив, мовляв: що ж ви мовчали, коли садили російських опозиціонерів, усі зрозуміли, про що йдеться. Володимир Співаков підійшов до мене, носом до носа, і прошипів мені, що він ніяких листів не підписував», — розповів активіст. За таку поведінку д-ра Торговицького було випроваджено правоохоронцями зі зали, і пізніше він змушений був заплатити 40 USD штрафу.

Російська брехня
Офіційний представник ЦРУ заперечив повідомлення російський пропагандистів про загибель працівників відомства під час протистояння київської влади та сепаратистів на сході України. «Народний мер» Слов’янська В’ячеслав Пономарьов раніше заявляв, що підконтрольні Києву силовики зазнають великих втрат у спецоперації на південному сході України: за його даними, лише за десять днів було вбито, поранено та потрапило в полон 650 осіб, у тому числі 70 іноземців, зокрема, 13 співробітників ФБР і ЦРУ було вбито, а 12 – поранено.
«Представник ЦРУ заявив, що жодного працівника відомства не було вбито в Україні. Повідомлення проросійських активістів про те, що цей факт мав місце, суперечать дійсності», — написано в офіційному Twitter посольства США в Берліні.
Водночас, на сайті Білого дому було розміщено петицію про визнання РФ спонсором тероризму. Станом на ранок 19 травня ц. р, її підписали 79 673 з необхідних 100 тис. осіб. Таким чином, до 23 травня — дня, коли закінчується збір підписів, — потрібно зібрати близько 20 тис. підписів. У петиції наголошується, що у своїй неоголошеній війні проти України Росія розраховує на таємні операції, які підпадають під визначення «міжнародний тероризм». «Ця діяльність ведеться у великих масштабах і тривалий час, незважаючи на осуд із боку США, G-7, НАТО, Європейського Союзу й ООН», — сказано в документі.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply