Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 16, 2019

США підтримують Україну фінансово та застосовують санкції проти РФ

Автор:

|

Квітень 17, 2014

|

Рубрика:

США підтримують Україну фінансово та застосовують санкції проти РФ

USS Donald Cook

Міністри фінансів країн «Великої сімки» обговорили 10 квітня у Вашинґтоні ситуацію в Україні та її потребу у фінансовій допомозі. На зустрічі також піднімалося питання про додаткові санкції проти Москви, проте розбіжності в поглядах завадили G7 сформувати єдину позицію.

Проти самопроголошеної влади Криму
Міністерство фінансів США запровадило санкції проти семи представників самопроголошеної влади Кримського півострова. Ідеться про відстороненого Києвом керівника спецслужб Криму Петра Зиму, самопроголошеного керівника Севастополя Олексія Чалого, заступника голови Верховної Ради Криму Рустама Теміргалієва, радника спікера кримського парламенту Юрія Жеребцова, голову комісії з проведення кримського «референдуму» 16 березня Михайла Малишева, очільника аналогічної комісії в Севастополі Валерія Медведєва та колишнього голову Верховної Ради Криму Сергія Цекова.
Також дія санкцій поширюється на компанію «Чорноморнафтогаз», яка належала Україні, але зараз захоплена сепаратистами. Санкції передбачають заморожування будь-яких активів указаних осіб на території США. Крім того, заборонено фінансові операції цих осіб із громадянами США або за участю Сполучених Штатів. «Крим є окупованою територією. Ми надалі фінансово каратимемо тих, хто бере участь у порушеннях суверенітету й територіальної цілісності України», — сказав Девід Коен, заступник міністра фінансів із питань боротьби з тероризмом і фінансової розвідки.

Проти російських науковців
Міністерство енергетики США застосувало санкції щодо російських науковців, заборонивши їм доступ до своїх лабораторій, за винятком дослідження проблем ядерної безпеки, зброї масового ураження або випадку, коли візит росіян «не суперечитиме національним інтересам на найвищому рівні».
Преса повідомляє про лист на адресу науковців, котрі співпрацюють із Брукгейвенською національною лабораторією — одним із найбільших американських наукових центрів. «Відвідини громадянами Російської Федерації (РФ) об’єктів Міністерства енергетики, у тому числі Брукгейвенської національної лабораторії, відкладено на невизначений термін», — зазначається в документі.
Мова йде про 17 національних лабораторій, у яких працює понад 60 тис. співробітників. Щороку участь у експериментах і наукових програмах цих центрів брало кілька тисяч російських науковців. Загалом торік візу J отримали 6,7 тис. росіян. Співпраця не переривалася навіть у роки «холодної» війни».
Наразі не відомо, чи буде Росія вживати кроків у відповідь. Американські вчені планували взяти участь у двох великих російських проектах — науковій програмі «Сучасна лайнерна технологія», яка наприкінці квітня відкривається в Саровському ядерному центрі, де всі роботи вестимуться на основі російського дискового магнітного генератора, і в роботі Міжнародного центру досліджень, який будується в Дімітровограді. Там партнерів із США цікавить науково-дослідний реактор четвертого покоління на швидких нейронах.

Ядерні об’єкти не захищатимуть
Вашинґтон оголосив про припинення фінансування робіт щодо підвищення рівня захисту ядерних об’єктів, пояснивши це незгодою з діями Москви в українському напрямку. США продовжують курс на згортання двосторонньої співпраці з РФ, не роблячи винятків навіть для найуспішніших і важливих проектів, таких як взаємодія у сфері нерозповсюдження зброї масового ураження.
Вашинґтон не має наміру обмежуватися припиненням співпраці з Москвою в галузі мирного використання атомної енергії, а натоміть повністю перегляне програму фінансової й технічної допомоги російському ядерному комплексу.
«Усі підрозділи Міністерства енергетики США взялися до перевірки й аналізу проектів, пов’язаних із Росією», — оголосив Білл Ґіббонс, представник відомства.
Насамперед Сполучені Штати планують припинити фінансування всіх робіт із підвищення рівня захисту ядерних об’єктів. Кошти, які планувалося спрямувати на реалізацію цих проектів, уже виключено з проекту бюджету Міненерґо США на 2015 рік, а витрати на програму з Міжнародної співпраці та захист ядерних матеріалів скорочено на 27 %.
«Ми зупинили всі роботи з фізичного захисту ядерних підприємств у РФ, — повідомила Енн Гаррінґтон, представник Національної адміністрації США з ядерної безпеки. — Зараз на об’єктах установлено від 40 до 70 % необхідного обладнання, але завершення робіт тепер доведеться відкласти».

Ввели військовий корабель
Американський есмінець Donald Cook увійшов у акваторію Чорного моря. Оглядачі пов’язують появу корабля зі загостренням ситуації на сході України. Присутність американського судна може бути частиною зусиль Пентаґону з демонстрації підтримки східноєвропейських союзників США, стурбованих концентраціє російських військ на кордоні з Україною.
Стів Воррен, офіційний представник Пентаґону, підтвердив, що цей корабель у Чорному морі є «прямим наслідком нинішньої ситуації в Україні». Чиновник також не відкидає ймовірності проведення спільних навчань з українським Військово-морським флотом.
Зазначимо, Donald Cook із лютого ц. р. бдислокується в Європі в межах програми побудови поетапної адаптивної системи Протиракетної оборони (ПРО). Цей корабель оснащено системою ПРО Aegis. Есмінець призначений відстежувати балістичні ракети та з високою ймовірністю збивати їх.

Брехню російської пропаганди викрили
Державний департамент США 13 квітня оприлюднив офіційний документ, у якому звинуватив Москву в поширенні відвертої неправди та веденні пропаганди, що підбурює до насильства в Україні. У документі наведено десять конкретних прикладів такої брехні.
«РФ продовжує поширювати фальшиві й небезпечні дані, щоби виправдати свої незаконні дії в Україні. Російська пропагандистська машина не припиняє розповсюджувати ненависницькі заяви та підбурювати до насильства, створюючи хибний образ загрози в Україні, якої не існує», — наголошується в заяві.
Зовнішньополітичне відомство навело конкретні приклади неправдивої інформації, яку інтенсивно поширює кремлівське керівництво. Серед них, зокрема, – твердження, що в Україні немає активності російських аґентів, що в проросійських демонстраціях не беруть участі оплачені «російські туристи», що сепаратистські лідери в Україні мають широку підтримку з боку мас.
Крім того, Держдеп звертає увагу на відкриті спекуляції Москви щодо легітимного утворення «Донецької народної республіки» та можливого виникнення там громадянської війни, через що етнічним росіянам загрожує небезпека.
У документі також зазначається, що РФ збрехала про відведення своїх військ від українського кордону й що новий український уряд створено з радикальних націоналістів і фашистів, котрі цілеспрямовано переслідують етнічні меншини. Не менш цинічно в цьому контексті виглядає заява РФ, що вона не взастосовує «енергетичної й торговельної зброї» проти України.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...