Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 3, 2020

США офіційно припинила співпрацю з РФ по Сирії

Автор:

|

Жовтень 06, 2016

|

Рубрика:

США офіційно припинила співпрацю з РФ по Сирії
Джон Кірбі

Джон Кірбі

Державний департамент Сполучених Штатів оголосив, що не братиме участь у двосторонніх перемовинах із Російською Федерацією (РФ) щодо Сирії. Джон Кірбі, керівник прес-служби відомства, заявив, що США припиняють використання «двосторонніх каналів» із РФ, створених для підтримки припинення вогню в Сирії. «Це рішення далося нам нелегко», — заявив чиновник і назвав причиною припинення контакту з РФ «недотримання Москвою своїх зобов’язань».
У Міністерстві закордонних справ РФ заявили, що рішення США припинити двосторонні перемовини з Росією із сирійського врегулювання викликає розчарування. «Заява Держдепартаменту США про одностороннє згортання спільної з РФ роботи по врегулюванню конфлікту в Сирії, за винятком питань запобігання інцидентів у повітряному просторі цієї країни при польоти бойової авіації, що не може не викликати глибокого розчарування», — повідомила прес-служба відомства і додала, що це американська сторона начебто не виконувала домовленості.
Російський блогер Анатолій Несміян пояснив, до чого призведе відмова США вести перемовини з РФ щодо Сирії. Він зазначив, що єдиною раціональною метою, якою можна пояснити російську операцію в Сирії, є «примус США до співпраці». Відмова США співпрацювати з РФ по Сирії нівелює цю мету.
За словами блогера, Путін мав намір завдати воєнної поразки противникам Башара Асада, після чого почати торги з США за окупований Крим або навіть за всю українську політику. Адже насправді Кремлю на президента Асада плювати.
Анатолій Несміян вказав на те, що РФ показала своє безсилля, будучи нездатною перемогти на віддаленому театрі військових дій. «Успіхи» Путіна в Сирії, про якi віщає російська пропаганда, блогер називає «взяттям одного-двох сараїв у пустелі». На думку блогера, США вчинили раціонально, відмовившись бачити РФ партнером у Сирії, але це не означає, що між цими країнами почнеться війна. За його словами, заява Держдепу стосується виключно ситуації в Сирії.
Однак Олександр Перенджієв, військовий політолог, доцент кафедри політології та соціології Російського економічного університету імені Г. Плеханова, вважає, що війна між РФ і США можлива. «Тим більше, що побічно він уже стався: американці обстрілювали та бомбили підрозділи сирійських урядових військ, де перебували російські військові радники, а російська сторона бомбила опозиціонерів, серед котрих були американці», — повідомив експерт.
Він сподівається, що глобального військового конфлікту, як і прямого військового зіткнення збройних сил РФ і США в Сирії, все ж удасться уникнути. «Якщо говорити про перспективи, то становище, звісно, серйозне.
Тому США та РФ мають докласти всіх зусиль, аби не допустити військового зіткнення в Сирії. «На мій погляд, всі перемовини міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова і держсекретаря США Джона Керрі переслідували головну мету — не допустити конфлікту між РФ і США. В іншому ж жодної ефективної взаємодії між країнами бути не може», — запевнив п. Перенджієв.
Однак Путін усе ж вирішив загострити конфлікт. Він наказав призупинити дію угоди з урядом США про утилізацію збройового плутонію, а також протоколів до цієї угоди. Кремль вимагає від США скоротити чисельність військових сил НАТО біля російських кордонів і відмовитися від «недружньої політики щодо РФ». Крім цього, Москва вимагає компенсувати їй збитки від санкцій. Влада РФ заявила, що відновить дію російсько-американських домовленостей із утилізації плутонію, якщо США скасує всі санкції проти РФ і закон Сергія Магнітського.
Все це зазначено в законопроекті, внесеному Путіним в Державну думу РФ. Дивна позиція. Адже неутилізація збройового плутонію може зашкодити лише екології РФ та здоров’ю російських громадян, а вирішити питання зняття американських санкцій може лише керівництво США, а не російський парламент.
Своєю чергою, Франц Клінцевич, заступник голови комітету з оборони та безпеки Ради Федерації РФ, заявив, що відповіддю Росії на “план Б” США щодо Сирії стане збільшення вогневої підтримки армії Башара Асада.

Роман Ганкевич, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply