Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 22, 2020

США ніяк не запровадять третього рівня санкцій проти РФ

Автор:

|

Липень 17, 2014

|

Рубрика:

США ніяк не запровадять третього рівня санкцій проти РФ

Вікторія Нуланд

Американські законодавці не розуміють, чому Адміністрація Барака Обами досі не ухвалила рішення про запровадження жорсткіших санкцій проти Російської Федерації за аґресію проти України. Конґресмени зауважили, що Білий дім уже давно погрожує новими заходами проти Кремля, але не дотримує обіцянок. «Мені інколи стає за вас соромно, ви постійно говорите про санкції, але, правду кажучи, ми взагалі не бачимо, щоб санкції застосовувались. У мене виникає таке відчуття, що погрози ввести санкції — порожні», — заявив Боб Коркер, сенатор із Теннессі.

Республіканця підтримав і сенатор-демократ Роберт Менендес, котрий попросив Вікторію Нуланд, заступника Держсекретаря, пояснити, чому санкцій досі не застосовано. «На що ми чекаємо? Не розумію, як довго ще дехто з нас має намір вичікувати», — дивувався п. Менендес. «Ми готові дуже скоро змусити Росію заплатити ще більшу ціну, у тому числі ввести таргетингові секторальні санкції, якщо РФ не змінить свого курсу», — відповіла йому п. Нуланд.

59 мільйонів — на економічні реформи
Водночас Вікторія Нуланд запевнила, що США опрацьовують з українським керівництвом можливість виділення наступного траншу допомоги, спрямованої на відновлення економічного зростання України та впровадження необхідних реформ.
«Зараз ми працюємо з Президентом Порошенком, прем’єр-міністром Яценюком та їхніми командами, щоб скерувати 59 млн. USD на зусилля в чотирьох цільових сферах: підтримки економічного зростання та реформ; антикорупційних заходів; диверсифікації енергії й енергоефективності; конституційної реформи та національної єдності», — зазначила представниця Держдепу.
При цьому вона наголосила, що успіх на шляху відбудови демократичної країни з вільною торгівлею, подоланими корупцією та зовнішньою залежністю став би для України «найміцнішою протиотрутою від сепаратизму та зовнішнього втручання».
Вікторія Нуланд нагадала, що від початку кризи США надали Україні гарантії щодо кредиту на суму 1 млрд. USD для пом’якшення наслідків найуразливіших для країни економічних реформ. «Ми також виділяємо приблизно 196 млн USD іншої допомоги в Україні вже цьогоріч. З цієї суми ми вже надали майже 75 млн. USD на підтримку економічних реформ і заходів із боротьби з корупцією; позапартійну допомогу в проведенні виборів, у тому числі спеціальної місії моніторингу Організації з безпеки та співробітництва в Європі й інших спостерігачів за виборами, нелетальну допомогу в галузі безпеки; гуманітарну допомогу для українців, внутрішньо переміщених із Криму чи сходу країни», — підкреслила чиновниця.
«Успіх України або невдача в її боротьбі за мир, примирення та людську гідність вплине на майбутнє всього реґіону, а разом із тим, на перспективу досягнення 20-річної мети США щодо єдиної, вільної та мирної Європи. Тому США й надалі матимуть глибокий інтерес у підтримці народу України, його прагненні до більш стабільного, демократичного та квітучого майбутнього», — запевнила п. Нуланд.

Фінансування відновлення Донбасу
Віктрію Нуланд підтримав Джозеф Байден, віце-президент США, заявивиш, що США готові розглянути можливість фінансування проектів із відновлення інфраструктури на Донбасі. Віце-президент Байден також повідомив, що США ладні докласти зусиль до розширення підтримки України міжнародними фінансовими інститутами.
Джозеф Байден висловив також співчуття народові України через численні втрати серед українських військових внаслідок обстрілів із систем залпового вогню «Град» російського походження. Віце-президент зазначив, що Сполучені Штати активізуватимуть міжнародні зусилля для пошуку шляхів мирного врегулювання. Зокрема, під час його розмови з Петром Порошенком йшлося про тісну координацію дій між Україною та США, а також європейськими партнерами. Український президент акцентував на тому, що трансатлантична солідарність є ключовою у подальших зусиллях. Він висловив вдячність США за підтримку, а також за готовність до подальших дій, зокрема на міжнародній арені, із метою гарантування територіальної цілісності та недоторканності кордонів України задля встановлення миру й стабільності.
Реальна ж допомога — це призупинення на два роки поставки в США російської сталі. Втрати для РФ складуть десятки мільйонів доларів. Відмова Сполучених Штатів від сталі виробництва Росії, цілком можливо, призведе до зупинку всіх поставок. Влада країни ухвалила рішення про припинення дії угоди з РФ у зв’язку зі зверненням сталеливарних компаній США. Підприємства, які контролюють імпорт сталі з РФ, скаржаться, що російські виробники заполонили американський ринок дешевою продукцією. Прийнята 1999-го угоду захищала російські компанії від високих мит у США. Замість цього для виробників із Росії встановлювалася мінімальна ціна на продукцію та квота.

В Україну спрямують… роботів
А Дерек Чоллет, помічник міністра оборони США, поінформував, що протягом двох наступних місяців буде закуплено та відправлено в Україну 150 приладів нічного бачення, 150 тепловізорів, 1 тис. кевларових шоломів, 96 радіостанцій і п’ять роботів-саперів. Від початку кризи США надали Україні 33 млн. USD на нелетальну допомогу. Уже надіслано понад 1,9 тис. аптечок, 80 радіостанцій, 1 тис. матраців, 5 тис. одиниць обмундирування, 2 тис. бронежилетів. Пентаґон упродовж двох місяців відправить в Україну велику партію військового обладнання та засобів захисту, найнеобхідніших для проведення Антитерористичної операції.
Дерек Чоллет також зауважив, що Сполучені Штати в межах військової співпраці з Україною надають їй підтримку ще у двох напрямках. Йдеться передусім про проведення навчань і підвищення бойової підготовки, а також реформування українським керівництвом оборонних інституцій.
«Україна має для нас значення. Це — європейська країна, що межує з державами-членами НАТО», — зауважив п. Чоллет. У зв’язку із цим він згадав про співпрацю з Києвом у галузі безпеки, партнерські взаємини з Україною по коаліції в Афганістані, Іраку, Косово та Боснії, а також у боротьбі з піратством біля Африканського Рогу.
«Ми хочемо, щоб Україна й надалі перебувала на цій траєкторії, і для цього надаємо їй допомогу», — зазначив представник Пентаґону.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply