Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 18, 2018

США наполягають на тому, що РФ протидіє реалізації «мінських угод», і готові діяти

Автор:

|

Травень 07, 2015

|

Рубрика:

США наполягають на тому, що РФ протидіє реалізації «мінських угод», і готові діяти
Марі Ґарф

Марі Ґарф

У Державному департаменті вкотре констатували, що Російська Федерація (РФ) продовжує протидіяти реалізації виконання «мінських угод» щодо врегулювання ситуації на Донбасі, підтримуючи терористів. Про це заявила Марі Ґарф, речник відомства. Вона нагадала, що «Росія і сепаратисти не можуть на власний розсуд вирішувати, які з умов угоди виконувати, а які – ні».

Разом і тим, коментуючи нещодавні висловлювання екс-президента США Джиммі Картера після зустрічі з Путіним щодо того, що російська анексія Криму була неминучою й що цього хотіли самі мешканці Криму, п. Ґарф сказала, що позиція США в цьому питанні залишається незмінною.
«Я не маю наміру припускати, що саме думав президент Путін і чому він ухвалив це рішення про анексію частини України, частини території іншої країни, — зауважила чиновниця. – Наша позиція залишається незмінною: Крим — частина України. Саме тому ми запровадили санкції. Саме тому ми далі тиснутимемо».
Також Марі Ґарф зазначила, що Україна виконує свої зобов`язання, передбачені «мінськими угодами». А у зв’язку зі заявами Москви і терористів про присутність у східній Україні американських військовослужбовців вона уточнила, що насправді в українській державі перебуває лише група військових, котрі тренують українських колег, причому у західній, а не в східній частині країни.
Речниця зовнішньополітичного відомства акцентувала на тому, що військовослужбовці США перебувають в Україні на запрошення уряду і їхня діяльність у навчанні українських військових, що триває вже 20 років, не є порушенням «мінських угод».
Аби вплинути на ситуацію в Україні, Сполучені Штати згодилися взяти участь у перемовному процесі щодо врегулювання конфлікту в Україні та готові приєднатися до «нормандського формату». З такою заявою виступила Вікторія Нуланд, помічник Державного секретаря. «Ми заявляли відкрито: якщо країни «нормандського формату» погодяться, що ми можемо відіграти певну роль під час консультацій або за столом перемовин, то ми є відкриті для цього», — запевнила вона.
Водночас, за словами чиновниці, навіть якщо Вашинґтон і Брюссель не задіяні в перемовинах безпосередньо, то це не означає, що на двосторонньому рівні, а також у плані меседжів для України і Росії, Сполучені Штати Америки та Європейський Союз (ЄС) не відіграють суттєвої спільної ролі за лаштунками.
«З одного боку, ідеться про підтримку України в економічній, політичній і безпековій сферах, а з іншого — про політику санкцій, якими США та ЄС спільно забезпечують рамки для дипломатії», — пояснила п. Нуланд.
Крім того, вона зауважила, що в майбутньому «Сполучені Штати хочуть бачити Україну процвітаючою, демократичною, стабільною та цілісною європейською державою». Представник Державного департаменту також відповіла на запитання, чому Захід вважає, що не існує військового рішення для конфлікту в Україні, а тим часом у країнах Європи посилюється військова присутність. Так, за її словами, непередбачуваність того, що зробила Росія спершу в Криму, а потім у східній Україні, змушує НАТО зміцнювати оборону на сході Європи, «про що раніше ніхто й не думав». Натомість, зараз це «абсолютно необхідно робити».
Щоби чіткіше продемонструвати свою позицію, Сполучені Штати запровадили новий офіційний термін — «об’єднані російсько-сепаратистські сили на сході України». Розвідка США затвердила цей термін на підставі щораз більшого числа доказів співпраці та спільних навчань російських і сепаратистських військ у східній частині України та їхніх дій під спільним командуванням, підконтрольним РФ.
Державний департамент США уже тричі застосував цей термін минулого тижня в заяві про нарощування військової присутності Росії на сході України. Така зміна в сприйнятті Вашинґтоном подій у Східному регіоні української держави може мати серйозні наслідки для політики США щодо РФ, хоча докази участі Москви в цьому конфлікті були вже давно.
Ігор Сутягін, лондонський аналітик у справах Росії, повідомив, що чисельність кадрових російських військових на сході України досягла максимуму приблизно 9 тис. осіб у лютому ц. р., а зараз там перебуває, швидше за все, кілька сотень російських військових інструкторів. Такі дані підтверджують і самі сепаратисти. Зокрема, 29 квітня ц. р. у соціальних мережах поширили «лист ополченця» про те, що у військах сепаратистів вводять військові статути РФ і радянські норми поставок пального і боєкомплектів. Крім того в листі йдеться про те, що «наїхало вчителів, котрі вже зараз всю владу тримають у своїх руках» і при цьому часто розкрадають пальне чи продуктові пайки.
Росія, незважаючи на наведені докази, все ще заперечує присутність своїх кадрових військових на сході України, хоча визнає наявність там своїх «добровольців». З приводу введення на захоплені сепаратистами території на сході України все більшої кількості новітніх російських озброєнь у Москві кажуть, що «таких даних немає».
Нагадаємо, ще з вересня минулого року Україна використовує термін «російсько-терористичні війська» щодо бойовиків і терористів у зоні проведення Антитерористичної операції. Й основною проблемою там залишається нестача оборонного озброєння. Тому комітет із питань збройних сил Конґресу США постановив виділити 200 млн USD на постачання зброї та навчання армії України. За це проголосували 60 членів комітету, проти висловилося двоє конгресменів. У травні ц. р. це питання розгляне палата представників.
Цьому рішенню передував виступ Філіпа Брідлава, головнокомандувача сил НАТО в Європі, в якому він указав на імовірність масштабного наступу Росії на Україну. «Сьогодні ситуація є непевною та хиткою. Російські війська використали недавнє затишшя у боях, аби перегрупуватися для захисту їхніх завоювань. Багато їхніх дій свідчить про підготовку нового наступу», — наголосив генерал Брідлав. Проте Барак Обама досі не може зважитися на те, аби надати Україні зброю, попри наполягання представників обох провідних партій США.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...