Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 24, 2020

США нададуть українцям зброю, лише коли тих убиватимуть іще більше?

Автор:

|

Квітень 30, 2015

|

Рубрика:

США нададуть українцям зброю, лише коли тих убиватимуть іще більше?
Стівен Пайфер

Стівен Пайфер

Білий дім може ухвалити рішення щодо надання українцям летальної зброї в разі наступу з російського боку на сході України. Про це заявив Стівен Пайфер, колишній посол США в Україні, а зараз — директор одного із центрів в Інституті Брукінґса. «Я давно обстоюю надання додаткової військової допомоги Україні, у т. ч. деяких оборонних видів озброєння, таких як протитанкові засоби», — зазначив експерт.

Стівен Пайфер вважає, що президент США, до виключної компетенції якого входить рішення про надання зброї іноземним державам, ще не прийняв такого рішення щодо України через побоювання «підірвати» виконання «мінських угод». «У підсумку, поки нинішня домовленість про припинення вогню триватиме, гадаю, президент буде розмірковувати, чи постачати зброю в Україну», — зазначив він. У разі ж загального наступу або порушення режиму припинення вогню внаслідок атак із російського боку, пояснив екс-посол, очевидно, «поведінка Вашинґтона зміниться».
Крім того, наголосив дипломат, забезпечення оборонною зброєю збільшить можливості українських Збройних сил «підвищити ціну для російської армії», що може утримати Російську Федерацію (РФ) від подальших військових дій.
Експерт також констатував, що інший інструмент тиску на Москву, який зараз застосовує Захід у вигляді санкцій, дає відчутні наслідки в самій Росії. «На жаль, це має вплив на російське населення, але сподіваюся, що це також призведе до рішення керівництва РФ змінити свої дії», — констатував він.
Водночас, головні зусилля на українському напрямку повинні докладатися для продовження процесу мирного врегулювання, стверджує п. Пайфер. У зв’язку з цим дипломат наголосив на важливості зустрічей у «нормандському форматі», оскільки вони залишаються єдиним на сьогодні активним майданчиком для врегулювання ситуації та спробою зміцнити крихке перемир’я на Донбасі.
Також Джон Теффт, посол у РФ і екс-посол США в Україні, поінформував, що США поки що не мають наміру поставляти Києву протитанкові комплекси Javelin, і передають українським військовим тільки оборонне обладнання. «Ми надаємо бронежилети, окуляри, прилади нічного бачення, але це — оборонне обладнання, не наступальне, на відміну від численних видів озброєнь, які Росія постачає сепаратистам», — сказав п. Теффт.
Він також торкнувся питання співпраці США й України у сфері навчання українських військових, яке, за його словами, має довгу історію. «Це — програма підготовки, в межах якої наші десантники приїхали навчати українських військових. Така співпраця ведеться з початку програми «Партнерство заради миру» 1994 року, — розповів дипломат. — До речі, програма розроблялася за підтримки Росії, щоби навчати військовослужбовців та зміцнювати безпеку всіх країн колишнього СРСР. Тому ми не робимо нічого нового, в минулому це все було узгоджено з РФ».
Водночас, Державний департамент США звинуватив РФ у постачанні систем проти повітряної оборони (ППО) на східну Україну. «Ми фіксуємо найбільшу кількість російських систем ППО в східній Україні з серпня 2014-го. Немає сумнівів у тому, що в цьому задіяна Росія», — заявила Марі Ґарф, офіційний представник Держдепартаменту.
Вона також звинуватила РФ в участі в навчаннях збройних підрозділів сепаратистів і найманців. Марі Ґарф указала на факт використання сепаратистськими військами високотехнологічних безпілотних літальних апаратів. «Це — безпомилкова ознака російської присутності», — констатувала вона.
За словами представника Держдепу, РФ нарощує військову присутність уздовж східного кордону з Україною. «Після короткого періоду відносної стабільності Росія відновила відправку військових частин до кордону», — повідомила п. Ґарф, додавши, що нині зафіксовано найвищу присутність російських військ на кордоні з жовтня минулого року.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply