Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 18, 2018

США мають вгамувати аґресію Путіна, щоб не стало ще гірше

Автор:

|

Травень 14, 2015

|

Рубрика:

США мають вгамувати аґресію Путіна, щоб не стало ще гірше

Барак Обама

Президент США 8 травня вшанував пам’ять Перемоги над фашизмом у Європі, запевнивши союзників, що Штати продовжать обстоювати разом із ними цінності, які всі разом відстоювали 70 років тому. Відповідну заяву оприлюднив Білий дім. «70 років тому союзні війська оголосили перемогу в Європі над тиранією часів Другої світової війни. Після понад п’яти років жорстокої боротьби, що забрала життя близько 40 млн людей по всьому континенту, у т. ч. 6 млн євреїв і мільйони представників інших народів, убитих нацистським режимом, сили свободи одержали перемогу над гнобленням у Європі», — наголосив Барак Обама.

Він зауважив, що участь у Другій світовій війні брали також 16 млн американців, 400 тис. із яких не повернулися додому. «Ми знову присвячуємо себе — цього і кожного іншого дня — свободам, за які вони боролися», — зазначив американський лідер, додавши, що Сполучені Штати «стоять разом із союзниками в Європі та по всьому світу на захисті свободи та прав людини для всіх народів».
А С’юзан Райс, радник президента з національної безпеки, нагадала, що народи Росії, України, Білорусі й усіх колишніх радянських республік зазнали найважчих втрат у Другій світовій війні. «Ми пам’ятаємо про ті жертви, які були принесені в ім’я свободи, тих, хто віддав своє життя заради майбутнього. Американців, котрі висадилися на пляжі Нормандії та, стікаючи кров’ю, просувалися крок за кроком. Британців, які протистояли Luftwaffe. Вільних французів, котрі не прийняли нацистської окупації. Хоробрих поляків, що билися за нашу і вашу свободу», — заявила вона.
«І на Сході — народи Росії, України, Білорусі й усіх колишніх радянських республік, які зазнали найважчих втрат у війні», — сказала радник президента. Нагадаємо, що Путін раніше стверджував, що росіяни могли б виграти Другу світову без допомоги України. Ігноруючи пам’ять про жахливі наслідки тієї великої війни, президент РФ намагається розв’язати нову.
Джефрі Пайєтт, посол США в Україні, заявив, що влада США підтримує суверенітет і територіальну цілісність України, тому займає активну позицію у питанні необхідності виконання «мінських угод» і мирного плану Президента України. «Населення Донбасу, яке не запрошувало російські війська втручатися, постійно живе в умовах негативних наслідків нав’язаної йому війни, — зазначив дипломат. — Ми дуже серйозно ставимося, добре розуміємо і підтримуємо ті кроки, які робить Президент Порошенко для реалізації «мінських угод».
Також п. Пайєтт відзначив високу ефективність інформаційної війни, яку проводить Росія. За його словами, це — спеціально нав’язана війна, а населення Донбасу стало жертвою дезінформації та пропагандистської кампанії. «Росія не може вибірково виконувати «мінські угоди». Вона повинна відпустити Надію Савченко й інших ув’язнених, відвести усе важке озброєння та забезпечити режим припинення вогню. РФ має повністю відновити український контроль над міжнародно визнаними кордонами під моніторингом Організації з безпеки та співпрацю в Європі», — повідомив Джефрі Пайєтт.
Коментуючи питання про виділення Україні від США фінансової допомоги обсягом 22 млн USD, п. Пайєтт зазначив, що частину коштів буде спрямовано неурядовим організаціям, які розподілять їх, у т. ч. на окуповану територію. «Всі ці програми призначено для того, щоби полегшити страждання жителів сходу, унормувати їхнє життя та підготувати до того моменту, коли буде відновлений мир і вони зможуть повернутися додому», — заявив дипломат.
Павло Клімкін, міністр закордонних справ України, 5 травня провів зустріч із конґресменами Джо Вілсоном, Рідом Рібл і конґресвумен Мадлін Бордалло, котрі представляють Комітети з питань збройних сил і закордонних справах палати представників. Головну увагу було приділено обговоренню ситуації на Донбасі та питанню надання Україні військової допомоги для боротьби з російською аґресією. «Сторони дійшли згоди щодо того, що забезпечення трансатлантичної солідарності є ключовою умовою для якнайшвидшого розв’язання конфлікту на Донбасі», — зазначили в прес-службі Міністерства закордонних справ України.
Сполучені Штати вже надали допомогу Збройним силам України на 25 млн USD. Про це поінформувала Вікторія Кушнір, спікер Міністерства оборони України. Зокрема, вона нагадала про те, що 7 травня міністр оборони Полторак і Фред Аптон, голова комітету палати представників з енергетики та комерції, обговорили ситуацію на сході України і подальшу допомогу США українській стороні у військовому і політичному аспектах. Степан Полторак подякував за надану матеріальну допомогу, відзначивши також важливість політичної підтримки США.
А тим часом у пресі з’явилася інформація, що між Сполученими Штатами та Росією налагоджуються лінії прямого військового зв’язку, як було за часів «холодної війни». Дуглас Лют, посол США при НАТО, спростував цю інформацію. «Північно-Атлантичний Альянс та Росія не споруджували жодних нових ліній прямого військового зв’язку», — заявив він.
За словами посадовця, з огляду на конфлікт в Україні, відбувалася перевірка вже наявних військових каналів комунікації і з’ясувалося, що ці канали досі працюють. «Їх ніколи не знищували, тож не було потреби їх відновлювати. Утім, тестування мало певний сенс. Добре знати, що маєш можливість контакту у разі проблем чи якихось інцидентів, особливо на тлі нещодавніх масштабних навчань російських військ біля кордонів НАТО. Прикладом можуть слугувати польоти російських літаків, які небезпечно близько підлітають (до кордонів країн-членів Альянсу)», — пояснив п. Лют.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...