Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 25, 2020

США і далі допомагатимуть Україні

Автор:

|

Квітень 23, 2015

|

Рубрика:

США і далі допомагатимуть Україні
Джейкоб Лью

Джейкоб Лью

Джейкоб Лью, міністр фінансів США, заявив, що Сполучені Штати мають намір тісно співпрацювати зі Світовим банком (СБ) із метою сприяння Україні в реалізації масштабної програми реформ, необхідних для стабілізації її економіки. «Для України підтримка з боку групи організацій СБ, як і раніше, має критично важливе значення в справі зміцнення сфери державних фінансів і банківської системи, а також реформування енергетичного сектору та системи соціального захисту населення», — сказав міністр.

За словами урядовця, «США продовжать координувати дії з групою СБ, аби надати Україні підтримку у виконанні потужної програми реформ, яка допоможе стабілізувати її економіку та закласти основу майбутнього зростання». Виступ п. Лью відбувся в межах весняної сесії керівних органів Міжнародного валютного фонду і СБ, яка відбулася в столиці США.
Своєю чергою, Україна домовилася зі США про зупинення дії антидемпінгових мит, які блокують вихід українських металургійних і хімічних підприємств на американський ринок. Про це розповів Айварас Абромавічус, міністр економічного розвитку і торгівлі України. «Американська сторона запропонувала кілька рішень, у т. ч. укладення Suspension Agreements. Це — досить важливе досягнення, враховуючи політичну делікатність цих питань», — зазначив український міністр.
За словами п. Абромавічуса, остаточне зняття мит — тривалий процес, проте Україна працюватиме над цим. Він нагадав, що антидемпінгові мита були накладені на Україну ще в той час, коли вона не мала статусу ринкової економіки. «Зараз ми є членами Світової організації торгівлі, а також не купуємо газ за пільговою ціною, що було однією з причин запровадження таких мит, позаяк ми використовували не ринкові механізми», — пояснив міністр.
Також Айварас Абромавічус поінформував, що в липні ц. р. у Вашинґтоні відбудеться американсько-український бізнес-саміт. «З нашого боку поїдуть члени Кабінету Міністрів і представники бізнесу», — уточнив він.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply