Новини для українців всього свту

Thursday, Nov. 26, 2020

Спроба вбити голову Пентаґону

Автор:

|

Березень 22, 2012

|

Рубрика:

Спроба вбити  голову Пентаґону

Як повідомив британський телеканал Sky News, замінована автомашина вибухнула на базі коаліційних військ у Афганістані в той момент, коли туди прибув міністр оборони США Леон Панетта. Авто, яким керував терорист-смертник, виїхало на злітно-посадкову смугу британської бази Camp Bastion у той момент, коли літак міністра оборони США або заходив на посадку, або щойно здійснив її. Після вибуху автомобіль загорівся. Однак літак керівника Пентаґону не постраждав.

Спецслужби припускають, що терорист намагався вчинити замах на міністра оборони США. Автівкою керував афганець, який був цивільним працівником бази Camp Bastion. Він вижив після вибуху і був шпиталізований зі сильними опіками.

За повідомленням Джона Кірбі, офіційного представника американського військового відомства, афганець на невеликій вантажівці спробував вискочити на злітно-посадкову смугу, але заїхав у канаву. Унаслідок удару автомобіль загорівся, і його бензобак вибухнув, проте будь-яких частин вибухового пристрою ні в автомашині, ні у водія, якого було затримано, не виявили. «Ми вважаємо, що жодної загрози для життя міністра не було», — заявив Джордж Літтл, інший представник Пентаґону, що супроводжував п. Панетту в поїздці до Афганістану.

У результаті надзвичайної події ніхто не постраждав, за винятком самого водія автівки, що вибухнула, через що той отримав опіки. Тим не менш, розпочато ретельне розслідування обставин події.

Британська військова база Camp Bastion розташована в місті Лашкаргаху, столиці південної афганської провінції Гільменд. Вона є найбільшою британською військовою базою за кордоном після Другої світової війни. Поруч із нею розміщено американську базу Camp Leatherneck, яку Леон Панетта вже відвідав, і базу афганських сил безпеки Camp Shorabak.

Пізніше стало відомо, що один натовський солдат таки отримав кульове поранення саме тоді, коли на військовій базі в Афганістані здійснював посадку літак, на якому прибув п. Панетта. «У той момент ні міністру оборони США, ні іншим пасажирам літака небезпека не загрожувала. Людину, що, імовірно, відкрила вогонь, заарештовано», — наголошується в комюніке. Зазначимо, що американські високопосадовці дуже часто стають мішенню викритих замахів. Найчастіше погрози лунають на адресу президента США. Його хочуть убити не лише з політичних мотивів, а й через расові забобони.

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply