Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 18, 2019

Спалах смертельно небезпечної хвороби

Автор:

|

Вересень 06, 2012

|

Рубрика:

Спалах смертельно небезпечної хвороби

Відвідувачі Національного парку Йосеміті (штат Каліфорнія) могли підхопити смертельно небезпечну інфекцію, жертвами якої вже стало двоє людей. Ідеться про так званий хантавірусний легеневий синдром — рідкісне захворювання, яке важко діагностувати. Інкубаційний період хвороби складає шість тижнів. За симптомами вона нагадує грип і на пізніх стадіях може призвести до набряку легенів. Станом на сьогодні, офіційно підтверджено шість випадків ураження хантавірусним легеневим синдромом, і всі вони сталися в Каліфорнії.

Як з’ясувалося, усі захворілі відпочивали цього літа в Національному парку Йосеміті. Першою жертвою вірусу став 37-річний чоловік, який жив у передмісті Сан-Франциско. Міністерство охорони здоров’я звернулося до всіх, хто відвідував парк улітку — а це майже 10 тис. осіб, — зі закликом уважно стежити за самопочуттям і за найменшого нездужання звертатися до лікаря.

Від хантавірусного легеневого синдрому поки що немає ліків і вакцини. Він легко передається від людини до людини. Заразитися ним можна, навіть просто привітавшись за руку з інфікованою людиною. Переносниками вірусу є гризуни, зокрема миші. Адміністрація Йосемітського парку повідомляє, що щодня отримує по тисячі дзвінків від стурбованих туристів. Однак спалах захворювання не призвів до різкого зниження числа відвідувачів Йосеміті, розповів Карі Кобб, представник парку.

Національний парк Йосеміті розташований на західних схилах гірського хребта Сьєрра-Невада. Щороку парк відвідує близько 4 млн туристів, більшість із яких не просувається далі безпосередньо Йосемітської долини. Випадки захворювання хантавірусним легеневим синдромом фіксувалися тут і раніше: 2000-го й 2010 року. Проте це вперше хвороба забрала людські життя.

Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...