Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 26, 2020

Соціальне питання в країні нерівних можливостей

Автор:

|

Лютий 02, 2012

|

Рубрика:

Соціальне  питання в країні нерівних можливостей

«На президентські вибори 2012 року вийде зовсім інший Барак Обама, — повідомляє Suddeutsche Zeitung. — Потрібен не примиритель, а класовий борець, який виступає за соціальну справедливість. Це не по-американськи, але все одно необхідно».

Чотири роки тому Барак Обама виступав у ролі примирителя, пише журналіст Раймер Клювер, й американці сподівалися, що він зуміє подолати «глибоку неприязнь між двома політичними таборами країни й разючі відмінності між тими, хто зумів отримати прибуток у роки буму, і рештою суспільства, у якому щораз більшій кількості людей загрожує падіння в прірву».

Тепер Обама виступає за «рівномірніший розподіл доходів у США». За словами автора, зараз «ті, хто заробляє найбільше, змушені віддавати меншу частину доходу, ніж ті, хто отримує середню зарплату. За даними всіх опитувань, це і в Америці трактується як несправедливість. У центрі виборчої кампанії Обама поставив два простих запитання: наскільки справедливим має бути американське суспільство і що потрібно зробити, щоби згладити несправедливість?

«У великих містах Америки вже багато років поспіль у пунктах роздачі безкоштовної їжі ростуть черги, у передмістях порожніють будинки, тому що їхні колишні власники більше не можуть сплачувати відсотків за кредитами, сотні, а іноді й тисячі людей чекають у фізкультурних залах шкіл, тому що там натовп волонтерів пропонує медичну допомогу. Водночас, прибутки найбагатшої сотої частини населення протягом трьох десятиліть злетіли на 275 %. Американське суспільство вже давно є несправедливим: ті, у кого нічого немає, позбавлені будь-яких шансів», — із сумом констатує журналіст.

Навіть протести консерваторів із «Руху чаювання», за твердженням автора, пов’язані з відчуттям загальної несправедливості, бо «держава надає підтримку грошима і тим, хто опинився в скруті, — як одержувачам допомоги, і менеджерам із Волл-стріт, котрі отримують компенсації після звільнення, але ніхто не підтримує людей із середнім достатком».

На думку журналіста, ніде немає таких колосальних відмінностей, як у Сполучених Штатах. Основними причинами такого стану речей він називає «недолік інвестицій у державну систему освіти» й «одну з найнесправедливіших податкових систем серед індустріальних країн». В Америці той, хто живе на доходи від своїх інвестицій, повинен платити тільки 15 % податків, повідомляє пан Клювер, це навіть у США вважається недоречним, «інакше мультимільйонер Мітт Ромні, який бажає змінити Обаму на його посаді, не тягнув би так довго з публікацією своєї податкової декларації». «Тим не менше, не можна точно сказати, що нові гасла Обами дадуть плоди. Американці хочуть бачити реальні справи», — підсумовує автор статті.

 Suddeutsche Zeitung

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply