Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 7, 2019

Сновден хоче додому

Автор:

|

Вересень 10, 2015

|

Рубрика:

Сновден хоче додому

Едварду Сновдену в Росії не сподобалося?

Едвард Сновден, колишній співробітник Агенції з національної безпеки (АНБ), розкритикував РФ за придушення свободи в Інтернеті та втручання в особисте життя громадян. На церемонії присудження йому норвезької премії імені письменника та гуманіста Б’єрнстьєрне Б’єрнсона втікач також заявив, що планує покинути країну, яка дала йому притулок.
«У корені неправильним» назвав 32-річний Сновден «прагнення, яке ми спостерігаємо в російському уряді, все більше і більше контролювати Інтернет, все більше і більше контролювати те, що люди думають; навіть в особистому житті вирішувати, що підходить, а що — ні, для того, щоб висловити свою любов один до одного».
Колишній співробітник АНБ підтвердив, що хотів би знову жити в США. Критикам він нагадав, що спочатку не мав наміру залишатися в РФ, але його змусила до цього відмова 21 країни, до яких він звернувся з проханням про надання притулку.
Як писав «Міст», Едвард Сновден у червні 2013-го передав газетам Washington Post і Guardian низку секретних матеріалів про програми стеження спецслужб США та Великої Британії в Інтернеті. Потім він вилетів до Сянгану, а звідти — до Москви, де якийсь час перебував у транзитній зоні московського летовища. 1 серпня 2014 року Росія надала втікачеві тимчасовий притулок терміном на один рік за умови, що він припинить свою діяльність проти США. Отримана посвідка на проживання дає змогу американцеві мандрувати не тільки Росією, але і за її межами.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply