Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 16, 2021

Скрижалі Джорджії

Автор:

|

Січень 16, 2014

|

Рубрика:

Скрижалі Джорджії

На кам’янистому пагорбі на північному сході штату Джорджія можна побачити один із найбільш дивних монументів, створених у наш час. Відомий він під назвою Georgia Guidestones, або «Скрижалі Джорджії».

Збудоване з розмахом
Пам’ятник заввишки понад 6 м і вагою сотню тонн складається із шести блоків, висічених із блакитного граніту. Якщо дивитися на нього зверху, то чотири основні плити складають хрест, орієнтований згідно з річним циклом руху Сонця. Кінці хреста вказують на крайні точки проходження світила протягом 18-річного інтервалу. Між чотирма плитами встановлена п’ята – у вигляді колони, через горизонтальну проріз у якій кожну ніч у році можна спостерігати Полярну зірку. Зверху конструкція покрита квадратної плитою на кшталт накривки, у центрі котрої є крихітний отвір завбільшки з монету. Щодня, рівно опівдні, сонячне світло, проходячи через це віконечко, указує день року на центральному камені.
Але навіть колосальний розмір і така дивна як для сучасного пам’ятника увага до астрономічних законів не так сильно вражають уяву, як те послання до людства, що його несе в собі ця споруда. Саме за зміст пам’ятнику дали ім’я «Скрижалі Джорджії» — у ньому запропоновано десять нових заповідей, які, на думку ініціаторів його появи, повинні замінити заповіді, отримані Мойсеєм на горі Синай.

«До гармонії з нескінченністю»
Ці так звані заповіді викарбовано вісьмома сучасними мовами, по одній – на лицьовому або зворотному боці кожної із чотирьох вертикальних плит.
Якщо обходити споруду за годинниковою стрілкою з півночі, то порядок мов буде такий: англійська, іспанська, суахілі, хінді, іврит, арабська, китайська та російська. Також є тексти, висічені з використанням вавилонського клинопису, санскриту та єгипетських ієрогліфів. Напис, зроблений усіма мовами, складається з десяти тезисів (заповідей) і призначається нібито для тих, хто виживе після глобального катаклізму (як-от ядерна зима) і намагатиметься побудувати нову цивілізацію.
Що ж це за 10 заповідей для наших нащадків? Наведемо текст джорджійських скрижалей у власному перекладі:
1. Нехай земне населення ніколи не перевищує 500 млн, перебуваючи в постійній рівновазі з природою.
2. Розумно регулюйте народжуваність, підвищуючи цінність життєвої підготовки та різноманіття людства.
3. Знайдіть нову живу мову, здатну об’єднати людство.
4. Проявляйте терпимість у питаннях почуттів, віри, традицій тощо.
5. Нехай справедливі закони й неупереджений суд стануть на захист народів і націй.
6. Нехай кожна нація сама вирішує свої внутрішні справи, виносячи на світовий суд тільки загальнонародні проблеми.
7. Уникайте дріб’язкових судових розглядів і непотрібних чиновників.
8. Підтримуйте рівновагу між особистими правами та громадськими обов’язками.
9. Над усе цінуйте правду, красу, любов, прагнучи до гармонії з нескінченністю.
10. Не будьте раком землі – для природи теж залиште місце!

Ближче до суті
На перший погляд, новий порядок, запропонований «заповідями», повинен ґрунтуватися на глибокому розвитку людської особистості й гармонії з природою. Але якою ціною буде досягнуто цих розвитку і гармонії?
Перша ж заповідь пропонує колосальне скорочення чисельності населення Землі. якщо нині на Землі живе понад 7 млрд людей, а за скрижалями, максимально допустима чисельність – 500 млн осіб, то близько 93 % людства має бути знищено! Виходить, що 13 із 14 землян просто… зайві! Друга стаття йде ще далі. Що таке «розумне регулювання народжуваності»? Це – законодавча заборона сім’ям мати дітей, санкціоновані державою аборти, мільйони життів, що закінчилися, так і не почавшись…
Третя, п’ята й шоста «заповіді», по суті, пропонують створення якогось світового уряду й утрату народами своїх культурних особливостей. Має виникнути нова світова мова. Створення ж «світового суду» для вирішення загальнонародних проблем позбавляє держави самої основи існування – суверенітету.
І особливо яскраво звучить остання заповідь, що прирівнює людину до клітини, що паразитує в організмі Землі, людське життя порівнюється зі страшною хворобою. І лікування запропоновано відповідне – знищення «пухлини» розміром 93 % існуючого організму.

Тільки псевдонім
Звісно, виникає запитання: звідки взялися «скрижалі» та хто їх автори? Річ у тім, що вся ця конструкція зроблена групою людей, яка досі залишається анонімною. Відомо тільки, що в червні 1979 року невідома особа під псевдонімом Р.С. Христіан (RC Christian) замовила спорудження монумента компанії Elberton Granite Finishing Company. Згідно з однією з гіпотез, псевдонім походить від імені легендарного (XIV ст.) засновника ордена розенкрейцерів Христіана Розенкрейца.
Власник пам’ятки — теж невідомий. Згідно з путівником компанії Georgia Mountain Travel Association: «Скрижалі Джорджії розташовані на фермі Мілдред і Вейна Малленіксів». Запис у земельному кадастрі округу Елберт свідчить, що земля була придбана в округу 1 жовтня 1979 року. Пам’ятник був урочисто відкритий 22 березня 1980 року в присутності 400 (за іншим джерелом, усього 100) осіб.
Так чи інакше, ці кам’яні гіганти іноді навіть називають «Американським Стоунхенджем», хоча офіційно в Америці є свій Стоунхендж — археологічний пам’ятник «Містері Гілл», що складається з групи великих валунів і кам’яних споруд, розкиданих на площі близько 120 кв. м на території міста Салема в штаті Нью-Гемпшир на північному сході США. Тому дехто плутає два цих об’єкти, що не мають між собою нічого спільного. А неподалік пам’ятника на землі розташована кам’яна табличка з написом про історію виникнення та призначення скрижалей.

Дещо про теорію змови
Утім, ні напис про історію появи «заповідей», ні ім’я «Р.С. Христіан», викарбуване на надписі в основі монумента (там же прямо вказано, що це – псевдонім) не додали сенсу усій цій справі. Що криється за цим псевдонімом і що за вузьке коло осіб було присутнє на відкритті пам’ятника?
Тож не дивно, що скрижалі Джорджії стали об’єктом зацікавлення серед прихильників теорії змови. Один з конспірологів, консервативний християнин Марк Дайс, узагалі вимагав «розбити (пам’ятник) на мільйон шматочків, а потім використати ці уламки для будівництва (чого-небудь іншого)» . На думку п. Дайса, скрижалі мають «сатанинське походження», а замовник пам’ятника належить «до таємного люциферіанського товариства», пов’язаного з ідеєю «нового світового порядку». До слова, на церемонії врочистого відкриття місцевий священик заявив, що, на його думку, пам’ятник замовили «сонцепоклонники, ідолопоклонники й сатаністи».
Природно, що подібна декларація антилюдських за своєю суттю принципів не могла не викликати й відповідної реакції серед громадян. Так, 2008 року пам’ятник зазнав акту вандалізму: уся його поверхню було вкрито написами червоною фарбою.

Дарина Галицька

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply