Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Скільки українці платять своїм лобістам у США

Автор:

|

Листопад 27, 2013

|

Рубрика:

Скільки українці платять своїм лобістам у США

У США спалахнула війна між лобістами української влади та сім’єю екс-прем’єра Юлії Тимошенко. Як пише «Української правда», для просування своїх інтересів провладна Партія реґіонів (ПР) заплатила американським лобі загалом близько 1,6 млн USD, сім’я п. Тимошенко — 220 тис. USD. Як писав «Міст», сенат США ухвалив резолюцію, у якій закликав ЄС укласти Угоду про асоціацію з Україною тільки в разі звільнення п. Тимошенко з в’язниці. Прийняттю резолюції у верхній палаті Конгресу передувала справжня битва лобістів.

Зараз у системі розкриття інформації про іноземних агентів Міністерства юстиції США доступні дані про дві лобістські фірми, що представляють протилежні табори. Вони акуратно подають уряду звіти про розміри гонорарів, сплачених українськими клієнтами, і виконану в їхніх інтересах роботу. Так, представником родини Юлії Тимошенко працює компанія Wiley Rein.
Позицію Партії реґіонів (ПР) відстоює фірма Arnall Golden Gregory, що офіційно уклала угоду з Дмитром Шпеновим, одним із депутатів Верховної Ради України (ВРУ). Його вважають близьким соратником віце-прем’єра Олександра Вілкула. За підсумками І півріччя Arnall Golden Gregory відзвітувала про більш ніж 30 зустрічей у цій справі. Зокрема, американські лобісти «реґіоналів» у своєму звіті повідомили про розмову з республіканцем Джо Беннером, спікером палати представників. За свої послуги Arnall Golden Gregory отримала від п. Шпенова 240 тис. USD у трьох траншах за січень, лютий і травень ц. р.
Одним із лобістів у компанії, що займається українським питанням, є колишній дніпропетровець Джин Бурд, який в 2000-х рр. був представником Геннадія Корбана на процесі над Павлом Лазаренком у Каліфорнії. У інтерв’ю з «Українською» правдою п. Бурд визнав, що вони уклали контракт з п. Шпеновим, оскільки «тривалий час у Вашинґтоні, у політичних і державних колах, подавалася однобічна інформація про події в Україні», у тому числі в справі п. Тимошенко. Одним із завдань Джина Бурда було інформування американців про роль Леді Ю в історії з Павлом Лазаренком.
Своєю чергою, високопоставленим представником Юлії Тимошенко в Америці є колишній конґресмен Джим Слаттер, який з 1983-го по 1995 рік представляв штат Канзас у нижній палаті парламенту. Зараз п. Слаттер є партнером у одній із престижних юридичних фірм Wiley Rein, що займає дві будівлі в центрі Вашинґтона.
Звіт Джима Слаттера, поданий до Міністерства юстиції США, указує на його причетність до резолюції сенату. Починаючи з квітня ц. р. він мав неодноразові зустрічі саме з конґресменами Діком Дурбіном і Джеймсом Інхофом, котрі внесли документ на розгляд.
У проміжку між 23 травня і 27 червня ц. р. представники Wiley Rein мали 13 контактів із офісом сенатора Дурбіна. І саме за цей місяць резолюція була схвалена комітетом із міжнародних справ сенату. Крім того, як випливає зі звіту Wiley Rein до уряду США, вони зустрічалися навіть із президентами Януковичем і Обамою в справі п. Тимошенко. Крім п. Януковича у звіті Wiley Rein за І півріччя 2013 року згадуються розмови лобістів Юлії Тимошенко з Андрієм Клюєвим і його молодшим братом Сергієм, котрий у цьому скликанні ВРУ очолив групу дружби між парламентами України й Америки.
За свою роботу Wiley Rein отримала від сім’ї Юлії Тимошенко 220 тис. USD протягом півроку. Причому, як випливає з інформації, представленої в американський Мін’юст, тільки 17,5 тис. USD заплатила особисто Євгенія Тимошенко. Крім того, журналіст УП стверджує, що решта грошей, виплачених родиною п. Тимошенко як винагорода лобістам, надійшла з офшорних фірм — Interamex, Restort Group Ltd, а також Alpha Tech Inc.
Таким чином, тільки дві компанії — Wiley Rein і Arnall Golden Gregory — офіційно відзвітували про півмільйона доларів, які вони отримали від українських клієнтів за політичні послуги, надані в Америці протягом шести місяців. Причому ще кількох лобістських компаній немає в реєстрі Мін’юсту США, хоча відомо, що вони теж працюють для українських клієнтів.
Так, за інформацією УП, фірму Blue Star Strategies пов’язують з українською владою, як і фірму Mercury, що працювала із Сергієм Клюєвим під час його візиту до Америки. Також у «пулі влади» було помічено компанію Podesta Group. Жодна з них не звітувала у відомстві як агент українських клієнтів. Але, згідно з інформацією сайту The Center For Responsive Politics, тільки дві з них — Mercury і Podesta Group — протягом 2012-2013 рр. заробили на українській владі 1 млн 400 тис. USD, представляючи інтереси Європейського центру сучасної України — квазі-аналітичної структури, створеної депутатами від ПР як прикриття у Брюсселі. Однак величезні грошові вливання в американських лобістів не дали Вікторові Януковичу змоги уникнути навіть резолюції сенату, не те що встановити якісь повноцінні контакти з президентом Обамою.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...