Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Схвалено заборону штурмової зброї

Автор:

|

Березень 21, 2013

|

Рубрика:

Схвалено заборону штурмової зброї

Комітет сенату з правових питань схвалив законопроект про заборону продажу штурмової зброї. За це проголосували десять сенаторів, проти було вісім голосів. Документ підготувала сенатор-демократ Даєн Файнстайн після масового вбивства в школі «Сенді-гук» у грудні 2012 року. Тоді місцевий житель Адам Ленза відкрив вогонь зі зброї, якою на законних правах володіла його матір. Унаслідок стрілянини загинуло двадцятеро дітей і шестеро дорослих, після чого стрілець наклав на себе руки.

Поданий п. Файнстайн законопроект передбачає заборону на 157 моделей зброї, у тому числі на напівавтоматичну гвинтівку AR-15, якою користувався Адам Ленза. Також документ не дозволяє продажу магазинів для гвинтівок, що містять більш ніж десять набоїв. У його тексті зазначено, що заборона не поширюється на 2 258 моделей спортивної та мисливської зброї. Законопроект також регулює обіг уже наявної на руках стрілецької зброї. Так, він встановлює обов’язкову перевірку ФБР збройової історії в разі перепродажу штурмових гвинтівок.
Заборона на штурмову зброю діяла в США з 1994-го по 2004 рік. Згідно з нею, зброя вважалася недозволеною, якщо мала дві будь-які «штурмові» характеристики. За новим законом, достатньо однієї такої характеристики.
Також законопроект, на відміну від попереднього закону, забороняє власникам модифікувати зброю до стану «штурмової». Крім цього, якщо в попередньому законі було прописано термін закінчення його дії — десять років, то новий законопроект передбачає безстрокову заборону.
Проти будь-яких федеральних обмежень на зброю виступає Республіканська партія, яка має більшість місць у нижній палаті Конґресу. Позицію республіканців підтримує частина демократів із сільської місцевості. Кілька з них проголосувало проти законопроекту на засіданні сенатського комітету.
Після масового вбивства в «Сенді-гук» Барак Обама доручив спеціальній комісії напрацювати пропозиції щодо поліпшення контролю за зброєю. Президент оприлюднив перелік таких заходів 16 січня. Серед них — заборона на штурмову зброю та багатозарядні магазини, посилення покарання за нелегальну торгівлю зброєю, а також ускладнення процедури легальної купівлі вогнепальної зброї.
Пропозиції п. Обами розгромило американське збройне лобі на чолі з Американською стрілецькою асоціацією. На думку критиків, запропоновані заходи торкнуться тільки законослухняних громадян. Однак віце-президент Байден, відповідаючи на запитання користувачів Facebook, порадив американцям закуповувати для самооборони рушниці, а не напівавтоматичну зброю. Відеозапис його інтерв’ю опубліковано на сайті Білого дому.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...