Новини для українців всього свту

Wednesday, Aug. 5, 2020

Штати завдають ще одного удару

Автор:

|

Грудень 24, 2014

|

Рубрика:

Штати завдають ще одного удару

Барак Обама

Сполучені Штати Америки відновили свої позиції лідера на світовій арені. Про це заявив Барак Обама на прес-конференції в Білому домі 19 грудня. За словами президента, «Америка веде за собою (інші країни) в усьому світі». Серед питань, із яких США займають провідне становище, господар Білого дому назвав боротьбу з терористичним угрупованням «Ісламська держава Іраку та Леванту», а також протидію курсу Російської Федерації (РФ). США очолюють міжнародні зусилля, спрямовані на те, «щоби стримати аґресію Росії в Україні», наголосив п. Обама. А 2014-й він назвав «проривним роком» для США, хоча і затьмареним «деякими кризами». Глава американської держави проілюстрував свої слова насамперед прикладами, що стосуються розвитку економіки та ринку праці США. Про себе ж американський лідер сказав, що налаштований енергійно та його надихає майбутня робота в Білому домі протягом найближчих двох років.

Україні — підтримку
Барак Обама поки що не підписав «Акту на підтримку свободи України», однак поставив свій підпис під іншим законом, у якому йдеться про допомогу українській державі та санкції проти РФ. Президент завізував ухвалений у Конґресі бюджетний закон, який серед витрат на загальну суму 1 трлн 100 млрд USD передбачає й підтримку України.
У тексті, що займає понад 1,6 тис. сторінок, міститься, зокрема, пункт про надання Україні позикових гарантій. 175 млн USD мають піти до програми Ініціативи запевнення Європи, що дасть США змогу виділити допомогу Україні й трьом країнам Балтії на розвиток їхніх збройних сил. Крім того, документ запроваджує перешкоди на допомогу США будь-яким діям чи політиці, які визнають анексію Росією українського Криму чи нехтують забороною на контракти з найбільшим російським експортером озброєнь «Рособоронекспорт».
Передбачене закон і право президента застосовувати санкції проти іноземних фінансових інституцій, котрі фінансуватимуть ті російські компанії й сектори економіки, щодо яких США запровадять свої обмеження. Що ж до України, то глава США має право (але не зобов’язаний) надавати допомогу цій країні оборонними озброєннями, такими як, наприклад, протитанкова чи бронебійна зброя або протиартилерійські радари, безпілотні розвідувальні апарати, системи захищеного зв’язку тощо, а також військовим навчанням. Окрім того буде розширено невійськову допомогу Україні: на облаштування вимушених переселенців, на переорієнтацію експорту оборонних підприємств із РФ на інші ринки, а також надано термінову допомогу в галузі енергетики в нинішніх умовах нестачі палива й електроенергії, зокрема, із метою зменшення залежності України від імпорту енергоносіїв.

Криму — блокада
Президент США також підписав указ про нові санкції проти РФ. Вашинґтон має намір блокувати активи будь-яких фізичних осіб і компаній, пов’язаних із Кримом. «Указ забороняє нові інвестиції жителів США в Кримський реґіон України, імпорт товарів, послуг, технологій у США з Криму, а також експорт, реекспорт, продаж і постачання товарів, послуг і технологій із США або особами, що проживають у США, у Кримський реґіон України», — ідеться в листі п. Обами до Джона Бейнера, спікера палати представників Конґресу.
Барак Обама також заборонив американцям провадити будь-який бізнес із компаніями, які контролюються жителями Криму або мають будь-які фінансові чи матеріальні стосунки зі зазначеними особами. Крім того, в США заборонено в’їзд усім, хто підпадає під дію указу. Указ також дає міністру фінансів США право накладати санкції на приватні особи та компанії, що працюють в Криму.
До оновленого списку санкцій США ввійшли 24 громадяни РФ і України, низка компаній, а також байкерський клуб «Нічні вовки». Зокрема, під санкції підпав Костянтин Малофєєв, засновник фонду Marshall Capitall Partners, «за допомогу сепаратистам у східній Україні». Стосовно «Нічних вовків» санкції запроваджено у зв’язку з тим, що члени клубу служили в кримських військах після анексії Криму Росією.
Також у переліку санкцій фігурують: прокурор Криму Наталія Поклонська, глава самопроголошених Донецької та Луганської «народних республік» Олександр Захарченко й Ігор Плотницкий відповідно, «голова парламенту Новоросії» Олег Царьов, а також командири сепаратистів Олексій Мозговий, Ігор Безлер та інші особи. Їм заборонено в’їзд до США, американська влада також спробує заблокувати будь-які активи цих людей, які опиняться в межах досяжності, і заборонить громадянам США вести з ними будь-які справи. Під санкції також потрапили організації «Народне ополчення Донбасу», партія «Новоросія», громадська організація «Оплот», рух «Південний схід», компанія «Профактор» (Макіївка) і Marshall Capital Partners.

До слова
Підрозділ Державної прикордонної служби України в Бортничах отримав американські транспортні засоби й обладнання для посилення прикордонних підрозділів. Захід відбувся за участю генерал-майора Василя Серватюка, заступника голови Держприкордонслужби України, і Крістофера Сміта, начальника відділу з правоохоронних питань посольства США в Україні. «В межах проекту міжнародно-технічної допомоги, наданої урядом США прикордонному відомству, було передано 35 панцерних позашляховиків Volkswagen Amarok і Toyota Land Cruiser 200, а також отримано 2,3 тис. комплектів захисного обмундирування», — ідеться в повідомленні Держприкордонслужби. Загалом у рамках проекту про посилення прикордонних підрозділів протягом 2015 року планується додатково передати прикордонникам автомобільну техніку, тепловізійні прилади, переносні та стаціонарні радіостанції та засоби індивідуального захисту вартістю майже 10 млн USD.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply