Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 25, 2020

Штати тиснуть — Росія не здається

Автор:

|

Травень 15, 2014

|

Рубрика:

Штати тиснуть — Росія не здається

Вікторія Нуланд

Кремль продовжує брехати про події в Україні. На щастя, світові лідери їй не вірять.

Женевські домовленості не виконуються
Російська Федерація (РФ) не виконала жодної зі своїх обіцянок щодо женевських домовленостей між Європейським Союзом (ЄС), США, РФ і Україною, заявила Вікторія Нуланд, помічник Держсекретаря США в справах Європи та Євразії, виступаючи в палаті представників. Зокрема, за її словами, офіційна Москва не зробила жодної заяви, спрямованої на деескалацію ситуації в Україні, звільнення адміністративних будівель на сході України та роззброєння сепаратистів.
Вікторія Нуланд згадала останні заяви Володимира Путіна, президента РФ, і ще раз наголосила, що референдуми на сході України США визнають незаконними. «Росія все ще може відступити від підтримки сепаратизму, насильства й обрати правильний шлях», — зазначила вона. На думку п. Нуланд, співпраця з партнерами в Європі, зокрема з Німеччиною, стане ключовою на цьому шляху.
Заступник Державного секретаря також розповіла про основні пункти американської політики щодо України. «По-перше, Сполучені Штати підтримують українську державу фінансово, технічно та засобами безпеки несмертельної дії під час її підготовки до демократичних президентських виборів 25 травня й роботи задля захисту мирного, безпечного, багатого та єдиного майбутнього для її народу. По-друге, ми працюємо з Україною та європейськими партнерами над тим, аби залишити двері відчиненими для деескалації дипломатичним шляхом, якщо РФ змінить курс і докладе всіх зусиль до реалізації зобов’язань, узятих на себе 17 квітня ц. р. у Женеві.
По-третє, ми неухильно підвищуємо економічну ціну для Росії за незаконну окупацію й анексію Криму та її невтомні зусилля щодо дестабілізації ситуації на сході й півдні України. І по-четверте, ми збільшуємо свої зусилля, щоби переконати наших союзників у НАТО та надаємо допомогу іншим прифронтовим державам, таким як Молдова й Грузія», — сказано в повідомленні.

Нові санкції
Із 1 липня Росія й інші неамериканські банки, які не розголошують інформації про власників рахунків, зіштовхнуться із 30-відсотковою додатковою платою на певні інвестиції в США. Ідеться, зокрема про відсотки та дивіденди з американських цінних паперів. Це є частиною американського законодавства, спрямованого проти ухиляння від сплати податків, ухваленого 2010 року. Напередодні крайнього терміну влада США веде перемовини з багатьма країнами. Але після анексії Криму переговорний процес із РФ було призупинено.
Найближчим часом США також обмежать доступ Росії до Загальної системи преференцій, що означає скасування для неї права на торговельні пільги в межах програми для країн, що розвиваються. Про це заявив президент Обама під час виступу в Конґресі. Росія була дев’ятою за ліком країною-бенефеціаром програми, яка торік отримала 296 млн USD тарифних знижок на товари, котрі експортувалися до США. Ця заява не була спеціально присвячена кризі в Україні, але вона прозвучала невдовзі після запровадження санкцій США проти російських посадовців і бізнесменів, близьких до президента Путіна.

Фінансова допомога Україні
Обсяги фінансової допомоги, яку Україна отримає цього місяця з-за кордону, можуть сягнути 5,9 млрд USD. Такий прогноз оприлюднив Деніел Ґлейзер, помічник міністра фінансів США. Виступаючи в сенатському комітеті зі закордонних справ Конґресу на слуханнях, присвячених ситуації в Україні, він повідомив, що «в травні Україні буде надано фінансову підтримку, що оцінюється загалом сумою 5,9 млрд USD». Міжнародний валютний фонд (МВФ), як очікується, виділить 3,2 млрд. USD із цієї суми, зазначив п. Ґлейзер. Решту 2,7 млрд USD повинні асигнувати «США, Європейський Союз (ЄС), Світовий банк (СБ), Японія та Канада», заявив фахівець.
При цьому п. Ґлейзер повторив слідом за іншими посадовими особами США, що загалом Захід планує надати Україні 27 млрд USD протягом двох років. Ідеться про гроші МВФ, СБ, Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), Європейського інвестиційного банку, США, ЄС, Канади «і, можливо, інших донорів, чинних на двосторонній основі», пояснив помічник міністра фінансів США.
Посилаючись на нещодавні публічні висловлювання Еріка Голдера, генерального прокурора США, Деніел Ґлейзер також розповів, що Федеральне бюро розслідувань формує спеціальну групу експертів, яка допомагатиме Києву з поверненням активів, незаконним чином виведених за кордон. Сприятиме в цій справі й Мінфін США, додав чиновник. За його словами, «фінансове відомство допоможе своїм досвідом у виявленні, відстеженні та поверненні вкрадених авуарів української держави».
Торкнувшись теми односторонніх санкцій Вашинґтона проти Москви, помічник міністра фінансів стверджував, що рішення Росії «не залишають іншого вибору, окрім як продовжувати нарощувати тиск» на неї. «Ми використаємо весь наявний у нас спектр санкційних повноважень», — пригрозив п. Ґлейзер.
Далі він пояснив, що США мають намір застосувати «повний спектр інструментів проти російської економіки» лише в тому разі, якщо Москва «продовжить дестабілізувати Україну, у тому числі за допомогою спроб зірвати намічені на цей місяць (позачергові) президентські вибори».
Кредитні гарантії США Україні розміромдо 1 млрд USD виділятимуться по лінії Агенції міжнародного розвитку США. Повідомлення з умовами та порядком надання цих гарантій було опубліковане 12 травня в урядовому віснику США Federal Register. Нагадаємо, що угоду про кредитні гарантії було укладено між США й Україною 14 квітня. Вона має двосторонній характер і є фактично частиною міжнародної антикризової допомоги Києву. Суть її – у тому, що США беруть на себе фінансову відповідальність за погашення Україною кредитів на суму до 1 млрд USD, які вона має намір цього року залучити з фінансових ринків.

Інша підтримка
Джон Керрі заявив, що Україна готова надати Донбасу більше повноважень, ніж Росія. Про це державний секретар повідомив на спільній прес-конференції з Кетрін Ештон, Верховним представником ЄС зі зовнішньої політики. «Правду кажучи, український уряд запропонував більше повноважень людям на сході і півдні України в питаннях щоденного управління, ніж Росія дає будь-якій автономній республіці чи області. І це — факт!» — наголосив п. Керрі. Також він зазначив, що «уряд України готовий поважати російську мову, поважати велику автономію людей у тих реґіонах».
Водночас Сполучені Штати передали Державній прикордонній службі України основну частину устаткування, закупленого в межах оголошеної нещодавно програми допомоги для української держави. Про це поінформував Стів Ворен, речник Пентаґону.
«За рахунок коштів фондів «Спільного зменшення загрози» посольство США в Києві придбало та передало українським прикордонникам паливні помпи, колючий дріт, акумуляторні батареї для автомобілів, запчастини, біноклі, засоби зв’язку для забезпечення охорони кордону», — поінформував представник військового відомства. Він підкреслив, що згадана програма допомоги передбачає також виділення нелетальної військової допомоги для Збройних сил України. Наразі це питання опрацьовується, уточнив полковник Ворен.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply