Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 16, 2021

Шпигунські ігри

Автор:

|

Листопад 10, 2011

|

Рубрика:

Шпигунські ігри

Росіяни продовжують дивувати світ: німецького дипломата впіймали на любовному зв’язку з імовірною російською шпигункою Катериною Затулівєтєр (на фото). А раніше через цю жінку змушений був звільнитися британський парламентарій Майк Генкок. Високопоставлений працівник зовнішньополітичного відомства Німеччини щодня електронною поштою обмінювався з коханою, що мешкала в Лондоні, кількома десятками повідомлень, у яких, серед іншого, мова йшла про НАТО, візити американських політиків до Європи, а також про іншу службову інформацію, не призначену для широкої громадськості. Отримані дані 26-річна росіянка передавала в російську Службу зовнішньої розвідки (СЗР). Міністерство закордонних справ у Берліні утрималося від будь-яких коментарів із приводу цього інциденту.

Німецький дипломат познайомився з росіянкою у квітні минулого року. У грудні жінку було затримано, однак вона відкидає звинувачення в шпигунстві. Зараз їй доводиться боротися в лондонському суді проти екстрадиції з Великої Британії. За даними Mi5, 2006 року обвинувачена намагалася встановити контакт із депутатом британського парламенту. Як член парламентського комітету з оборони пан Генкок мав доступ до таємної військової інформації. Крім того, у його виборчому окрузі в Портсмуті розташована військово-морська база.

Чи пов’язане викриття панни Затулівєтєр із недавнім галасливим шпигунським скандалом, коли в Німеччині були затримані російські шпигуни Андреас і Хайдрун Аншлаг, не відомо. Останніх «здав» полковник-зрадник Олександр Потєєв. Цього співробітника СЗР, що переховується в США, суд у Москві влітку заочно засудив до 25 років ув’язнення за дезертирство та зраду. Саме з його вини, як уважають у РФ, в Америці торік було викрито мережу росіян-нелеґалів на чолі з Анною Чапмен. А між діяльністю пані Чапмен і панни Затулівєтєр простежуються чіткі паралелі.

Також мас-медіа звертали увагу на те, що викриті в Німеччині шпигуни могли бути заслані ще тоді, коли в Дрездені працював нинішній російський прем’єр-міністр Володимир Путін. Він провів у цьому місті на Ельбі чотири з половиною роки, із серпня 1985-го до лютого 1990-го.

 Сніжана Непийпиво

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply