Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Sunday, May. 20, 2018

Сховища людської пам’яті

Автор:

|

Лютий 05, 2015

|

Рубрика:

Сховища людської пам’яті
Музей Сальвадора Далі: опуклі скляні вікна, що виділяються на тлі прямокутного будівлі з бетону, кручені сходи всередині, овальна конструкція холу — все це налаштовує на зустріч із сюрреалістичними полотнами великого художника

Музей Сальвадора Далі: опуклі скляні вікна, що виділяються на тлі прямокутного будівлі з бетону, кручені сходи всередині, овальна конструкція холу — все це налаштовує на зустріч із сюрреалістичними полотнами великого художника

Музеї асоціюються з просвітою, зберіганням знань і артефактів, спадщини людської цивілізації. Це – своєрідні сховища експонатів, речей із давнього світу або не такого вже й далекого минулого, але це завжди – предмети, що показують спосіб життя, побут, традиції, звичаї, особливості, події народу. А значить, музеї – це пам’ять. Охопити всі музеї такої величезної країни, як США, неможливо, однак відвідати найцікавіші з них – цілком реально.

Нью-йоркський «Метрополітен»
1866 року група бізнесменів і меценатів ухвалила рішення про організацію національної художньої галереї, і вже 1872-го невелика будівля на п’ятій Авеню в Нью-Йорку розчинила двері для відвідувачів. Першими експонатами стали картини європейських художників, придбані організаторами виставки в Парижі та Брюсселі.
Поступово на території Центрального парку відбудовувався спеціальний будинок для музею, який із кожним роком розростався і розширювався, перетворившись у підсумку на цілий архітектурний комплекс.
Велика частина експонатів музею надійшла від приватних колекціонерів, які прагнули нести знання про мистецтво в народ. Так, до 30-х років ХХ ст. музей «Метрополітен» став власником найбільшого в Америці зібрання творів західноєвропейських художників, серед яких – роботи Тиціана, Рембрандта, Ботічеллі, Гойї, Ель Греко й багатьох інших.
Зараз у фондах музею зберігається понад два мільйони витворів мистецтва, що складають величезну кількість різноманітних колекцій, перерахувати які одним рядком просто неможливо. Але сміливо можна стверджувати, що немає таких історичних періодів і напрямків мистецтва, яких ви не знайшли б у «Метрополітені». Варто зауважити, що, попри те що цей музей є зібранням творів світового мистецтва, тут дуже відчутно проявляється властивий американцям патріотизм.

Національна картинна галерея
Національна картинна галерея Вашинґтона — одне з найбільших у світі зібрань живопису. У її колекції представлено видатні витвори мистецтва європейських та американських художників – картини, скульптури, малюнки, фотографії, графіку, а також численні предмети декоративно-прикладного мистецтва.
Загальне число картин у зібранні Національної галереї складає близько 1 200 картин (серед яких особливо широко представлено роботи італійських, французьких і американських майстрів). Це — одна з найкращих у світі добірок живопису епохи італійського Ренесансу, голландського та іспанського бароко, а також майже 20 тис. малюнків і акварелей, присвячених історії американських ремесел і національного фольклору.
Галерея була створена 1937 року Конгресом США і базувалася на основі великих приватних колекцій відомого банкіра Ендрю Вільяма Меллона, який також виділив 10 млн USD на будівництво нової будівлі для музею. У числі меценатів також фігурують Лессінг Дж. Розенвальд, Семуель Генрі Кресс, Джозеф Вайденер та інші колекціонери.

Музей природознавства Г’юстона
Г’юстонський музей природничих наук входить до десятки найпопулярніших музеїв США: щороку його відвідує понад два млн. осіб. Своїм гостям музей пропонує відвідати вісімнадцять різних музейних комплексів.
Найбільше зацікавлення викликає зал палеонтології, де представлено 450 скам’янілостей, серед яких є скелети динозаврів. Також не варто обминати увагою колекцію дорогоцінного каміння й мінералів зі 750 експонатів, зібраних і привезених сюди з усього світу.
Ще один комплекс, що викликає захоплення, — Центр метеликів, розташований у триповерховій будівлі. Усередині є штучний 15-метровий водоспад, оточений тропічним лісом, у якому мешкає величезна кількість метеликів.

Музей природної історії
Лос-анджелеський музей природної історії — один із найкращих у США й, без перебільшення, у всьому світі. Чотири з половиною мільярди років вивченої історії планети представлено тут наочно, захоплююче і цікаво, тож у музеї цілі години проводять безперервно і дорослі, і діти. Гігантська колекція більш ніж із 35 млн експонатів і два дочірніх музеї на додачу роблять Лос-анджелеський музей природної історії справжнім джерелом знань про нашу Землі.
Історія музею почалася 1913 року зі створення спільного Музею історії, науки і мистецтва. Зібрання розмістили в чудовому будинку у Виставковому парку Лос-Анджелеса. Із плином часу колекція розрослася, і її поділили на дві частини. Відповідно, розділилися і музеї: так 1961 року виник нинішній культурний заклад.
2011 року відкрився надзвичайно красивий Зал динозаврів, а 2013-го територію перед музеєм площею 14 га перетворили на освітньо-культурні сади. Сьогодні дочірніми музеями є музей Пейджа у Ла-Бреа, на території якого ведуться розкопки шарів льодовикового періоду, і музей-ранчо Вільяма Гарта.
Найбільш відвідувані публікою зали представляють артефакти з історії тваринного світу, мистецтва доколумбової Америки, історії штату Каліфорнія й Лос-Анджелеса, колекцію мінералів, а також надзвичайно цікаве зібрання магічних предметів з усього світу.

Музей антикварних автомобілів
Найбільший у світі музей раритетних автомобілів ви знайдете в Техасі. Зараз у ньому зберігається понад 200 експонатів загальною вартістю понад 100 млн USD.
Серед раритетів — панцерний “Мерседес Бенц”, що належав Гітлеру, “Ройлс Ройс” 1914 року, який возив російського царя Миколу II, “Паккард” японського імператора Хірохіто, “Лінкольн” із прозорим верхом Джона Кеннеді, “Кадилак” Мерилін Монро, а також багато інших автомобілів , що належали знаменитим людям або є цікаві самі по собі. Наприклад, боліди “Формули-1”. Музей розташований на території готелю Imperial Palace. Деякі з представлених у ньому автомашин досі на ходу, і їх можна купити. Зрозуміло, ціни на такі раритети – дуже високі.

Музей Сальвадора Далі
У Флориді є музей, в якому зібрана колекція робіт відомого іспанського художника Сальвадора Далі. За рік його відвідує близько 200 тисяч туристів з усього світу.
Музей Сальвадора Далі був відкритий 1982 року подружньою парою Морзе, які приятелювали з Далі з 1982 року й володіли великою колекцією його робіт. У зібранні музею є акварелі, ескізи, живописні полотна й скульптури великого іспанського сюрреаліста загальною кількістю 2140 експонатів. Серед них – 96 картин, написаних олією, понад 100 акварелей і малюнків Сальвадора Далі, 1300 графічних творів, фотографій, скульптур і художніх об’єктів, а також величезна архівна бібліотека. Це — найбільше зібрання робіт Далі за межами Іспанії. Нова будівля музею відкрилася 2011-го. Її будівництво тривало два роки й коштувало 36 млн USD.

Національний центр Конституції у Філадельфії
Єдиний музей, присвячений Конституції США, — це Національний центр Конституції у Філадельфії. У його виставкових залах представлено безліч фотографій і текстів, що розповідають про історію Конституції Сполучених Штатів Америки та про її величезне значення для американських громадян.
Презентації, виступи й покази тематичних фільмів, які проводяться в музеї, розповідають про сучасні суспільні програми держави. Національний центр Конституції буквально наскрізь просякнутий патріотизмом Америки. Гасло музею — «Свобода кличе!»

Національний музей американських індіанців
Величезний інтерес для людей, що захоплюються історією, мовами, літературою, мистецтвом і побутом корінних народів Америки, становить Національний музей американських індіанців, який уперше відчинив свої двері 2004 року у Вашинґтоні.
Центральне місце в музеї американських індіанців займають театр, музика й танці. Однак особливу увагу відвідувачів привертає так звана «Золота стіна». Ця експозиція, що включає в себе 400 з гаком творів мистецтв, у т. ч. маски, монети та ювелірні вироби, розповідає гостям музею американську історію починаючи з кінця XV сто. Загалом у музейній колекції налічується понад 800 тис. експонатів і 125 тис. фотографій.

Національний музей пошти
Навіть якщо ви не є справжнім філателістом і колекціонування марок вас анітрохи не цікавить, навряд чи ви підете з порожніми руками із Національного музею пошти, що у Вашинґтоні. Дізнавшись все про історію поштових марок, ви напевно захочете придбати декілька марок у подарунок або ж для майбутньої власної колекції, бажання збирати яку народиться у вас прямо під час екскурсії.
У музеї розміщено багато інтерактивних експозицій, присвячених історії Поштової служби США й історії пошти усього світу.
Незважаючи на те, що музей пошти перебуває під управлінням Смітсонівського інституту, він розташовується поруч із залізничним вокзалом, а не на території Національного Молу. До слова Національний Мол (Національна алея) — це велика еспланада в центрі Вашинґтона, уздовж якої розташовано цілий ряд музеїв, пам’ятників і меморіальних споруд. Щорічно Національний Мол відвідує понад 20 млн туристів, що робить його однією з найпопулярніших визначних пам’яток США.

Олексій Гай

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...