Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 22, 2020

Шатрові скелі Каша-Катуве

Автор:

|

Травень 01, 2014

|

Рубрика:

Шатрові скелі Каша-Катуве

Унікальна місцевість на південному заході штату Нью-Мексико виглядає так, немов її створила рука скульптора
Національний монумент «Шатрові скелі Каша-Катуве» має такий химерний вигляд, що навіть не віриться, що це — природні утворення. Геологічні процеси, що колись стрясали цю місцевість, підняли Каша-Катуве на висоту 1730-1950 метрів над рівнем моря.
Незвичайні, ба навіть дивні й, на перший необізнаний погляд, такі, що не піддаються жодному логічному поясненню, ландшафти – це прямий результат активної вулканічної діяльності приблизно 6-7 млн. років тому. Шатрові скелі насправді є утвореннями з пемзи, попелу й залишків вулканічного туфу завтовшки 300 метрів. Вулканічні вибухи неймовірної сили викинули на поверхню уламки гірських порід, а гарячі гази розплавили всю цю суміш і змусили її стікати вниз. Якщо розглядати скелі зблизька, можна побачити напівпрозорі невеликі відкладення округлої форми — вулканічне скло.
Багато скель немов накрито зверху якимись ковпачками. Мабуть, вони справді захищають «шатра» від руйнування, тому що скелі без таких кришечок уже майже розсипалися. Незважаючи на те, що шатрові скелі виглядають фактично однаковими за формою, усі вони різняться за висотою — від декількох метрів до 30 м.
Вулканічні відкладення нашарувалися рівними пластами сірого кольору з вкрапленнями рожевого й бежевого. Тож трохи дивною на цьому тлі виглядає назва «Каша-Катуве», позаяк із мови індіанців племені пуебло кересан перекладається як «Білі скелі». Ерозійні процеси вирізьбили в скелях каньйони, відшліфували породу, і тепер скелі ніби обрамлені гладкими півколами.
Через плато Паяріто, де розташовується Каша-Катуве, проходить спеціальний туристичний маршрут . Побувавши в цьому місці, мандрівники кажуть, що Каша-Катуве в реальності виглядає ще цікавіше й величніше, ніж на численних фотографіях, викладених у Інтернеті.
Підйом на вершину будь-якої зі скель не становить труднощів навіть для звичайних людей, а з верхньої точки Каша-Катуве відкривається пречудовий краєвид. Це – ідеальне місце для занять скелелазінням і для дорослих, і для дітей. Виступи в скелях не надто круті, а підйоми та спуски – досить легкі.
Крім того, тут – вельми різноманітний рослинний і тваринний світ: листя чагарників яскраво-зеленого кольору різко контрастує з великою кількістю квітів, а в лісовій частині парку можна зустріти лосів, оленів, бурундуків, койотів, ховрахів і кроликів. Над скелями й лісом гордо ширяють беркути та яструби.
Для зручності туристів на території парку облаштовано місця для пікніків, столики для барбекю й стаціонарні туалети. Щоправда, відвідування парку дозволено тільки в денний час і за умови, що автомобілі й інший транспорт мандрівники залишать на стоянці, не будуть розпалювати багаття й приводити із собою домашніх тварин.

Олексій Гай

 

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply