Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 4, 2020

Шахрайство з лотереєю Green Card

Автор:

|

Жовтень 31, 2013

|

Рубрика:

Шахрайство з лотереєю Green Card

Держдепартамент США оприлюднив злочинну схему, організовану через підставні туристичні агенції, за якою здійснюється видача ґрін-карт за програмою «Диверсифікаційна лотерея». Про це йдеться у звіті головного інспектора Держдепу. 

У звіті розкривається поширена й доволі складна схема шахрайства, метою якої є вплив на перебіг візової лотереї, а також залякування та вимагання в українських громадян. Щороку США видає 55 тис. віз громадянам країн із низьким рівнем імміграції до США. Візи розігруються шляхом випадкової лотереї, що не враховує сімейного стану апліканта, його професійної або особистої історії. Шахраї «купують, крадуть або отримують із відкритих джерел особисту інформацію про українських громадян», ідеться у звіті.
У документі не розкриваються конкретні дані про учасників шахрайських схем, але інспектор упевнений, що злочинна група має величезний вплив. За оцінкою посольства США, дані 80 % громадян, що проживають у західній Україні, вносяться для участі в лотереї шахраями з року в рік. Часто це відбувається без відома й згоди громадян, таким чином їх позбавляють шансу самостійно подаватися на візову лотерею, оскільки система видаляє дублікати аплікаційних форм. Шахраї мають доступ до номерів підтвердження, що присвоюються онлайн-аплікантам. Тобто, якщо Держдепартамент США видає візу одному з аплікантів, тільки злочинці можуть давати хід подальшому процесу.
У звіті також зазначається, що злочинці контактують із сотнями українців, яким було присвоєно номер підтвердження, і вимагають від них підписати контракт із виплатою до 15 тис. USD для продовження процедури отримання візи. Якщо громадянин України, який потрапив у схему шахрайства, бажає продовжити процедуру оформлення візи, але не може дозволити собі її через вартість, злочинці можуть наполягати, щоби він або вона вступили у фіктивний шлюб із кимось, хто хоче імміґрувати в США й володіє достатньою сумою грошей для виплати шахраям. Злочинці можуть навіть вимагати від переможця візової лотереї розлучитися й укласти шлюб із тим, хто готовий платити.
Вимагання не припинялися навіть тоді, коли український громадянин таки отримував візу та переїжджав до США. Із цією метою кримінальні групи контролюють карту й номер соціального забезпечення імміґрантів і вимагають у них покрити витрати, яких зазнали злочинці за їхній переїзд до США. Якщо імміґрант не може або відмовляється платити, його родичам в Україні починають погрожувати. Уряд США вживає заходів із боротьби з таким шахрайством, змінюючи запитання на інтерв’ю. Так Держдеп намагається відстежити аплікантів, які діють за злочинною схемою.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply