Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 22, 2020

Серце Нью-Йорка

Автор:

|

Травень 08, 2014

|

Рубрика:

Серце Нью-Йорка

Таймс-Сквер

«Велике яблуко» — найбільше місто на східному узбережжі Сполучених Штатів, діловий, політичний, культурний центр країни. Він завжди постає перед вами саме тим боком свого багатогранного характеру, який припаде вам до вподоби: крамницями чи музеями, гіп-гоп тусовками Бронкса або голосами «Метрополітен-опери», старовинними будівлями в голландському стилі чи сяючими дзеркальними фасадами хмарочосів. А пульсуюче сяйвом неону й вуличних ліхтарів серце міста – Таймс-Сквер – розташувалося в самому центрі острова Мангеттен.

Усі принади світу
Ще на початку минулого століття отримавши своє тепер відому на весь світ назву на честь відомої газети «Нью-Йорк таймс», ця площа назавжди стла осередком життя, суспільних рухів і явищ, віддзеркаленням настроїв мешканців Нью-Йорка. Зараз це – величезний барвистий центр із розвиненою інфраструктурою, що цілодобово освітленої сполохами вітрин і гігантських екранів, готовий знову й знову приймати чергову порцію захоплених туристів, що очманіло озираються навкруги й тут же губляться в багатоликій юрбі.
Присвятити знайомству з Таймс-Сквер потрібно не один день, позаяк охопити увагою всі її принади неможливо навіть за тиждень. Почати день краще з візиту в Інформаційний центр (перехрестя між 46-ю й 47-ю вулицями ). Тут надається безкоштовний Інтернет, а також є каси, у яких можна купити квитки на різні шоу та вистави. Потім з паперовим склянкою кави можна взяти участь у масовому традиційному перегляді в числі місцевих і не зовсім жителів міста популярної телепрограми «Доброго ранку, Америко!», трансльованої щодня на величезному екрані будівлі телекомпанії ABC. На особливу увагу заслуговують вивіски й вітрини площі, які повинні задовольняти суворі критерії: масштабність, барвистість, креативність.

Музей мадам Тюссо
Повитріщавшись удосталь на офіси найбільших і найбагатших компаній, кінокомпаній, торгових марок Америки та світу, запханих у скляно-металеві кольчуги хмарочосів, варто звернути свій погляд на порівняно невисоку 10-поверхову будівлю, у якій заховані скарби мадам Тюссо. Тут представлено більш ніж 220 воскових фігур – політиків, акторів, спортсменів, співаків: Барака Обами, Далай Лами, Мерилін Монро, Мадонни, Дженніфер Еністон, Брюса Вілліса, Леді Ґаґи.
Крім воскових фігур у музеї є 4D-кінотеатр, у якому можна переглянути короткі фільми в 3D зі спеціальними ефектами 4D. Тут ви дізнаєтеся про суперсилу Галка, Спайдермена, Тора й інших американських героїв. А “темний бік” музею постане перед вами на виставці “Крик” і «Дух Нью-Йорка”. Тут представлені найвідоміші місця «Великого яблука» -в ід Бруклінського мосту до Бродвею – і пам’ятні фрагменти історії міста.

Театральний квартал
Ще одна визначна пам’ятка, заради якої люди шикуються в довгі черги біля спеціалізованих кас, якими всіяна Таймс-Сквер, – це Театральний квартал, на території якого найкращі театри, концертні зали, кінотеатри й мюзикли світу (Nederlander, Етель Беррімор, театр Longacre, Шенфельд, Music Box, Бут, Бернард Б. Джейкобс, Імперіал, Biltmore, Брукс Аткінсон) представляють на своїх розкішних сценічних майданчиках шедеври виконавського мистецтва.
Вулиця творчості починається від 40-ї та Шостої авеню й тягнеться до 54-ї та Восьмої авеню й носить назву «Великий білий шлях». Тут можна побачити найвідоміші вистави Бродвею, ціна квитка на які в середньому становить 120-290 USD. Тут цілий рік звучать гіти з мюзиклів «Фантом-опера», «Мама Міа», «Чикаго » тощо.

У пастці торгових центрів
Ще один спосіб непомітно розлучитися з кількома годинами життя, а заразом – і з кругленькою сумою грошей – дати себе затягнути у свої надра численним торговим центрам і крамницям, наприклад, заскочити на хвильку в гігантський скляний куб – магазин Apple, або в розкішний будинок солодощів Герші, або в найбільшу на цілій планеті крамницю іграшок, казковий світ із величезними статуями з конструкторів Lego і Спайдерменом, що літає під стелею.
Між шопінгом і відвідинами театрального шоу можна прямо на Таймс-Сквер, серед вогнів ліхтарів і мерехтливих вітрин, зареєструвати шлюб, удавшись до послуг ковбоя з гітарою. Зухвалий порушник громадського спокою вже давно є улюбленцем місцевих жителів і популярний серед туристів. До речі, ліцензія на проведення весільного обряду в нього є, найсправжнісінька.

Олексій Гай

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply