Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 23, 2020

Сенатори закликали Обаму виконувати «Акт на підтримку свободи України»

Автор:

|

Січень 22, 2015

|

Рубрика:

Сенатори закликали Обаму виконувати «Акт на підтримку свободи України»
Роберт Менендес

Роберт Менендес

Роберт Менендес, котрий зараз обіймає посаду старшого члена Комітету зі закордонних справ сенату, закликав Білий дім почати реалізовувати положення «Акту на підтримку свободи України», ухваленого в грудні минулого року. «Підтримувані Російською Федерацією (РФ) ставленики в східній Україні продовжують викликати хаос у житті невинних людей у реґіоні, а також перешкоджати перспективам реґіонального миру», — підкреслив республіканець, обурившись обстрілом проросійськими бойовиками пасажирського автобуса під Волновахою.

Він також назвав «неприйнятним» викрадення й ув’язнення в Росії пілота українських військово-повітряних сил Надії Савченко, котра оголосила голодування. «Її негайне звільнення має вкрай важливе значення, — наголосив п. Менендес. – Ці останні напади підтримуваних Росією сил є ще одним доказом того, що «Акт на підтримку свободи України-2014», який був одностайно прийнятий у Конґресі та підписаний (президентом. — Ред.) як закон у грудні, має бути повністю реалізований».
Сенатор нагадав також, що закон передбачає накладення санкцій на оборонний сектор РФ і уповноважує президента застосувати обмеження в енергетичному та фінансовому секторах російської економіки. Крім того, документ дозволяє збільшити невійськову та військову допомогу Україні. «Закликаю адміністрацію повною мірою реалізувати цей закон шляхом дій, що доводять нашу боротьбу проти паплюження Путіним міжнародного порядку, а також створити умови для більш демократичної та мирної України», — підсумував політик.
Крістофер Мерфі, ще один сенатор, настійливо просив Білий дім змінити свою позицію та почати поставки серйозного оборонного озброєння в Україну на тлі загострення ситуації на її сході. «Вважаю, що зараз США мають поставляти в Україну більш вагому військову допомогу», — заявив він. Демократ наголосив, що, як член сенату, продовжує тиснути на Адміністрацію, щоби вона «підтримала цю точку зору», оскільки економічні санкції «не переконали Росію відступити».
Водночас п. Мерфі позитивно оцінив дії українського уряду й Президента України, котрі «взяли на себе кермо правління» у непростий для країни час. «Гадаю, що Адміністрація США має розглянути варіанти поставки українцям оборонного озброєння на більш серйозному рівні. Гадаю, це допоможе їм у боротьбі, яка, і ми повинні це визнати, не закінчиться найближчим часом», — резюмував сенатор.
Як писав «Міст», 18 грудня 2014 року Барак Обама підписав «Акт на підтримку свободи України», у якому йдеться про надання Україні військової допомоги на загальну суму 350 млн USD. Ця сума буде розділена таким чином: 100 млн USD буде надано 2015-го, а по 125 млн USD — 2016-го і 2017 року. Ця допомога буде містити предмети особистого захисту та навчання в протидії наступальним видам зброї, протитанкове озброєння, зброю та боєприпаси для особового складу, радари для виявлення артилерійських батарей, далекоміри, обладнання для оптичного наведення й управління, безпілотники для тактичного спостереження, захищене комунікаційне устаткування.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply