Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Сенатор Детройта запропонував розформувати місто

Автор:

|

Грудень 06, 2012

|

Рубрика:

Сенатор Детройта запропонував розформувати місто

Рік Джонс, сенатор у Конґресі від штату Мічиґан, запропонувати розформувати місто Детройт, з огляду на його жалюгідне фінансове становище. На думку п. Джонса, місто можна було би розділити між іншими населеними пунктами округу Вейн у тому разі, якщо його буде оголошено банкрутом.

Сенатор при цьому зауважив, що розформування Детройта — крайній варіант вирішення проблем міста, але його не варто виключати із числа можливих. Рік Снайдер, губернатор Мічиґану, також заявив, що повністю відкидати можливість банкрутства й розформування Детройта не слід. Водночас усерйоз такий шлях поки що не розглядається.
У 50-х роках XX ст. Детройт був одним із головних центрів машинобудування в США й просував на державному рівні програму дешевих і загальнодоступних автомобілів. У місті були зосереджені найбільші автомобільні заводи країни (Ford, General Motors, Chrysler), і воно переживало бум свого розвитку, ставши одним із найбагатших міст Північної Америки.
Відтік населення в передмістя розпочався ще в 1950-х у зв’язку з початком урядової програми зі заселення темношкірими громадянами центру Детройта. Дедалі більше кваліфікованих робітників, інженерів, представників середнього класу продавало своє житло в місті та виїжджало в передмістя. Вартість нерухомості почала стрімко падати. Оскільки найбільш платоспроможні городяни роз’їжджалися, у місті почалися фінансові проблеми. Робочі місця скорочувалися.
Серед афроамериканців через бідність і безробіття процвітала злочинність, у підсумку Детройт став відомий як одне з найнебезпечніших міст США. У цей час у Сполучених Штатах скасували расову сегрегацію, почастішали сутички між темношкірими та білими, і це призвело до міжрасового конфлікту. Його кульмінація відбулася 1967 року, коли в липні конфронтація між білими й афроамериканцями вилилася в одні з найжорстокіших в історії Америки безладів, що тривали протягом п’яти днів і отримали назву Заворушення на 12-й вулиці.
1973 року вибухнула нафтова криза, що призвела до банкрутства багатьох американських автомобілебудівників, чия продукція – ненажерливі й дорогі авто – не могли більше конкурувати з економічними європейськими та японськими машинами. Заводи один по одному почали закриватися, люди втрачали роботу та виїжджали з Детройта. Населення міста в його адміністративних межах скоротилося у 2,5 разу: з 1,8 млн осіб на початку 1950-х до 700 тис. – 2012-го.
Унаслідок відтоку населення спорожніли цілі міські райони міста. Хмарочоси, заводи, житлові квартали стояли покинуті. У Детройті нині можна побачити вулиці, на одному боці яких яскраво горять вітрини дорогих крамниць, а на іншому – світять пусткою будівлі з розбитими шибками, зі стін яких проростають дерева. Незважаючи на загальний занепад Детройта тут, як і раніше, розташована штаб-квартира General Motors, у його передмісті Дірборні розташована штаб-квартира Ford Motor Company, а в Оберн-гіллс — Chrysler. Центр міста – хоч і малонаселений, але відносно безпечний, – залишається осередком культурних і спортивних центрів, а також пам’ятників архітектури минулого століття й надалі приваблювати туристів.
Упродовж минулих десятиліть уряд штату й федеральна влада не полишають спроб оживити місто, особливо його центральну частину. Однією з останніх ініціатив у 2000-х рр. стало створення та будівництво кількох казино, які все одно не змогли зміцнити економіку Детройта.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...