Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 28, 2021

Сенат ухвалив закон, що надає Україні особливий статус

Автор:

|

Вересень 11, 2014

|

Рубрика:

Сенат ухвалив закон, що надає Україні особливий статус

Сенат США

Сенат ухвалив у цілому законопроект, що надає Україні, Грузії та Молдові статус країн — союзниць США за межами НАТО. Тепер, у разі прямої військової аґресії проти вказаних країн, США можуть ввести свої війська в ці держави для захисту їх від зовнішньої аґресії.

Крім цього, документ суворо забороняє всім федеральним відомствам і установам робити будь-що для визнання суверенітету Російської Федерації (РФ) над Кримом або висловлювати підтримку незаконної анексії Криму Росією. Державному секретареві наказано сприяти розвитку демократичних інститутів, незалежних медіа, політичних і неурядових організацій держав колишнього СРСР і посилити освітній і культурний обмін.
Юридично статус основного союзника Сполучених Штатів за межами НАТО Україна може отримати вже до кінця цього року. Про це заявив Павло Петренко, міністр юстиції України. «З огляду на ті умови, в яких зараз перебуває наша країна, маємо перспективу досить швидко одержати статус союзника США», — заявив міністр.
За словами п. Петренка, статус союзника поза межами НАТО дасть Україні змогу значно розширити співпрацю у військово-технічній галузі, а також розробити механізм, за яким можна буде закуповувати необхідну зброю. «Процедуру надання статусу союзника США запущено. Але я особисто вважаю, що це — проміжний етап для надання Україні повного членства в Північно-Атлантичному альянсі», — зазначив міністр.
Однак це все триватиме довго, а допомога Україні потрібна вже сьогодні. Тому сенатори-республіканці Джон Мак-Кейн і Ліндсі Ґрем виступили зі закликом запобігти спробі Путіна створити в Донецьку та Луганську друге Придністров’я. Законодавці не вірять у домовленості щодо припинення вогню на сході України. «Ми глибоко стурбовані тим, що припинення вогню може обтяжити Україну виснажливим замороженим конфліктом, рівноцінним придністровському. Путін порушує суверенітет України, укладені Росією міжнародні угоди, зневажає верховенство права, і це йому так минається. У підсумку світ стає небезпечнішим», — ідеться у зверненні сенаторів.
На їхню думку, Путін іще не заплатив справжньої ціни за свою аґресію, що змусило би його зупинитися. «Нікого не здивує, якщо Путін та його поплічники на сході України порушать режим припинення вогню, як це вони робили й раніше, оскільки не бачать підстав домагатися дипломатичним шляхом того, що наразі можуть отримати шляхом військовим», — зазначається в документі.
Той факт, що керівництво України пішло на припинення вогню, на думку п. Мак-Кейна та п. Ґрема, «відображає жорстоку ситуацію в реґіоні», де тисячі російських військ «здійснили вторгнення та напали на Україну, тоді як Сполучені Штати та Європейський Союз не спромоглися допомогти українцям необхідною зброєю та розвідувальними даними, яких вони терміново потребують, аби захищати свою країну».
Західні уряди «несуть свою частку відповідальності за страждання та розчленування України», наголосили сенатори. Тому зараз для США й їхніх союзників як ніколи «важливо забезпечити українську державу тією допомогою, якої вона потребує вже давно».
Сенатори стверджують, що «з величезною повагою» ставляться до зусиль Президента Порошенка та сил безпеки України». Утім, на їхню думку, хоча угода про припинення вогню – «може, й кращий, ніж інші, варіант, ситуація все ж може погіршитися». «Якщо люди, що вірять у верховенство права та демократії, поступаються диктатові бандитів, то завжди стає гірше», — підсумували Джон Мак-Кейн і Ліндсі Ґрем.
Водночас, інтернет-видання «Українська правда» опублікувало статтю Сергія Сидоренка «Таємна зброя таємної країни», де стверджується, що керівництво Сполучених Штатів під час перемовин на саміті НАТО не давало Президентові України жодних обіцянок щодо постачання в Україну високоточної зброї. Нагадаємо, що Петро Порошенко поінформував про домовленість із неназваною країною щодо постачання зброї в Україну, але не сказав, про яку державу йдеться. «Це точно — не США», — запевнив кореспондента УП один із представників американської делегації.
Згодом цю інформацію підтвердив президент Обама, зазначивши, що обіцяв Україні лише «нелетальне спорядження», тобто засоби захисту та матеріально-технічне забезпечення. Залишається імовірність, що такі гарантії Україні надали Франція або Канада. Однак не можна відкидати й того, що таких гарантій від Заходу Петро Порошенко не отримав узагалі.
А от для Лівану США зброї не шкодують. Увечері 4 вересня ц. р. у Міжнародному аеропорту імені Рафіка Харірі в Бейруті приземлився вантажний літак американської армії з вантажем зброї на борту, яка була передана представникам ліванських збройних сил у рамках програми військової допомоги США.
Загалом вантаж містив 1,5 тис. штурмових гвинтівок М-16, 450 керованих протитанкових ракет і 60 мінометів загальною вартістю 9 млн. USD. У вересні Лівану ще буде поставлено американське важке озброєння на суму 11 млн. USD.
А крім того Барак Обама вирішив скерувати ще 350 військовиків до Іраку для охорони американських дипломатичних об’єктів у Багдаді. Про це повідомив Джош Ернест, представник Білого дому. «Президент дав розпорядження Міністерству оборони задовольнити запит держдепартаменту щодо додаткових 350 військових для захисту наших дипломатичних об’єктів у Багдаді», — заявив чиновник. За його словами, ці додаткові сили не будуть служити в зоні бойових дій.
США вже із серпня ц. р. завдають ударів по позиціях екстремістського угруповання «Ісламська держава» (ІД), заявленою метою ударів є захист національно-релігійних меншин в Іраку, а також американських дипломатичних представництв. Раніше президент Обама вже скерував кілька сотень американських військовослужбовців і військових радників у Ірак для допомоги іракському уряду в боротьбі з наступом ІД, яка кілька місяців тому різко активізувала свою діяльність. Скориставшись невдоволенням іракських сунітів політикою Багдада, ІД розгорнула масований наступ на північні та північно-західні провінції Іраку й захопила великі території, де оголосила про створення так званого ?ісламського халіфату.
Потужний авіаудар по позиціях ІД поблизу стратегічно важливого об’єкта на півночі країни США завдали в ніч на 7 вересня. Операція проводилась у районі дамби неподалік міста Хадіта в провінції Анбар приблизно за 240 км на північний захід від Багдада. Дамба перед містом є стратегічно важливим об’єктом, руйнування якого може призвести до затоплення величезної території.
То чим же для п. Обами Ліван та Ірак кращі за нашу Батьківщину? Якщо США можуть допомагати зброєю на Близькому Сході, на чому вони не роблять цього на сході України?

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply