Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 26, 2020

Санторум виривається вперед

Автор:

|

Лютий 16, 2012

|

Рубрика:

Санторум виривається вперед

Колишній сенатор Рік Санторум (на фото) переміг на внутрішньопартійних голосуваннях за кандидата Республіканської партії на цьогорічних президентських виборах у трьох штатах — Міннесоті, Міссурі та Колорадо. Зараз Санторум, що представляє консервативне крило республіканців, став лідером передвиборної кампанії Республіканської партії США, яка висуватиме свого офіційного кандидата, суперника президента Барака Обами, на національній конвенції в серпні. Досі в республіканців перед вів Мітт Ромні, колишній губернатор штату Массачусетс, якого праве крило партії вважає представником політичного істеблішменту.

Ньют Ґінґріч фактично не провадив кампанії у вказаних трьох штатах, які голосували за номінацію республіканців, а на праймеріз у штаті Міссурі його прізвища навіть не було вказано в бюлетенях. Хоча п. Ромні програє п. Санторуму в Міннесоті, Міссурі та Колорадо, він і надалі залишається фаворитом на номінацію кандидатом у президенти США від республіканців. Ці штати мають відносно невелику кількість делеґатів на національній конвенції Республіканської партії.

У Міссурі, де підраховано вже всі голоси, Рік Санторум набрав 55,2 %, а Ромні — усього 25,3 %. Третій результат — у техаського конґресмена Рона Пола, якого підтримали 12,2 % прихильників республіканців у штаті. Голосування серед прибічників Республіканської партії (кокус) у штаті Колорадо, згідно з остаточними підрахунками, Рік Санторум виграв, набравши 40,2 % голосів, тоді як Мітта Ромні там підтримало майже 35 %.

Пан Санторум вів активну агітаційну кампанію в штатах Міссурі та Міннесота, де значна частина виборців підтримує Партію чаювання й виступає проти одностатевих шлюбів чи абортів. Політик будував свою кампанію на заявах про те, що він є єдиним справді консервативним претендентом на номінацію від своєї партії. «Консерватизм живий-здоровий у Міссурі й Міннесоті! — заявив п. Санторум своїм прихильникам перед тим, як стало відомо про результати голосування в штаті Колорадо. — Я тут не для того, щоби бути консервативною альтернативою Мітту Ромні. Я тут для того, аби стати консервативною альтернативою Бараку Обамі».

Ці перемоги нададуть свіжого імпульсу кампанії Ріка Санторума, який змагається з Ньютом Ґінґрічем за друге місце в номінації республіканців. Сам п. Ґінґріч сказав, що після останніх результатів із цих штатів «медіа буде складно зображати губернатора Ромні як неминучого переможця номінації».

Штат Міннесота скеровує на партійний з’їзд 37 делеґатів, Колорадо — 33, а от праймеріз у штаті Міссурі називають «конкурсом краси», бо він визначатиме делеґатів лише наступного місяця. Перед голосуванням у трьох штатах номінацію Мітта Ромні підтримував 101 делеґат, Ньюта Ґінґріча — 32, Ріка Санторума — 17. Для офіційного висунення кандидатом у президенти США від республіканців потрібна буде підтримка щонайменше 1 144 делеґатів серпневого з’їзду.

Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply