Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 25, 2021

Розвелська загадка

Автор:

|

Вересень 11, 2014

|

Рубрика:

Розвелська загадка
Майор Марсел демонструє журналістам уламки метеозонду

Майор Марсел демонструє журналістам уламки метеозонду

Із назвою Розвел асоціюється безліч загадкових явищ: інопланетяни, розбитий НЛО, таємні розслідування уряду, обгорілі тіла, уламки міжпланетного корабля, метеозонд і чимало іншого. Події в Розвелі широко висвітлювалися в засобах масової інформації тих років, і в наші дні вони є однією з найбільш часто обговорюваних тем.

Розповідь фермера
Почалося ж усе з того, що 2 липня фермер Мак Брейзел у себе на ранчо почув оглушливий вибух. Годинник показував 21:50. Фермер вийшов надвір. Небо було похмуре й передгрозове. Мак вирішив, що той гуркіт був просто ударом грому. Але грому більше не було. Дощу – теж.
Уранці фермер осідлав коня й вирушив до місця випасу овець. Приблизно за кілометр від ранчо він побачив, що на землі безладно розкидані металеві уламки. Мак Брейзел уважно оглянув ці предмети. Вони були легкі й нагадували блискучу фольгу. Метал легко згинався в руках, але одраз набував початкової форми. На деяких фрагментах було чітко видно незрозумілі знаки. Мак напхав уламками сумку, знайшов овець і повернувся на ранчо.
За три дні фермер поїхав у Розвел. Жителі містечка тільки й говорили, що про дивні летючі об’єкти, які бачили пізно ввечері 2 липня. Усі в один голос стверджували, що це – НЛО.
Брейзелові спало на думку, що його знахідка безпосередньо пов’язана із цим загадковим небесним явищем. Фермер звернувся до шефа поліції і розповів йому, що бачив неподалік свого ранчо. Той тут же передав інформацію на військово-повітряну базу США, розташовану поряд з Розвелом.
Отримавши інформацію, командир полку полковник Вільям Бланшар дав команду майору Джессі Марселу перевірити повідомлення. Той виїхав на місце події разом із Маком Брейзелом. Ретельно оглянув його, а потім наказав солдатам оточити місцевість.

Знахідка інженера-меліоратора
У той сам час за 90 км на південний схід інженер служби меліорації такий собі Греді Барнетт займався якимись роботами в пустелі й наштовхнувся на великий дископодібний металевий об’єкт. Його корпус був сплющений і розірваний. Поряд з об’єктом Барнетт виявив нерухомі тіла, що дуже нагадували людські.
Але то були не люди, як із першого погляду визначив Греді. Голови у істот були великі й безволосі. Очі – величезні, замість рота – щілини. На руках – по чотири пальці. Зріст істот не перевищував 140 см. Деякі з цих істот ще були живі. Але Барнетт, не маючи медичних знань, не міг надати постраждалим допомоги. Тож вирішив повідомити про жахливу знахідку владі.
Але цього клопоту Греді позбавив загін військових, що під’їхали на джипах. Виявляється, їх викликав пілот, який пролітав над пустелею й помітив місце трагедії.
Офіцер наказав мимовільному очевидцеві негайно піти і нікому не розповідати про побачене. Територію тут же оточили. Уламки дископодібного апарату і тіла дивних істот повантажили в джипи і відвезли на авіаційну базу. Тієї ж ночі транспортні літаки перевезли знайдені уламки і тіла загадкових істот на військову базу Райт-Паттерсон у штаті Огайо.

Офіційна версія
Наступного після описаних подій дня лейтенант Волтер Гоут, що відповідав за зв’язок із громадськістю, зробив заяву про виявлений інопланетний диск із тілами пілотів, який зазнав аварії. Почувши це, газетярі геть «збожеволіли».
Але командування бази категорично відмовилося підтверджувати слова підлеглого. Уже через годину до представників преси вийшов зовсім інший офіцер і повідомив, що ніякого інциденту не було. Що ж до очевидців, то вони бачили звичайний радіолокаційний зонд, що часто падають на відкритій місцевості. Їх, пояснив офіцер, заносить з полігону Аламогордо.
Потім журналістів запросили на територію авіабази, і військові надали їм для огляду речові докази. Представники мас-медіа, побачивши залишки розбитого радіолокаційного зонду, не повірили військовим беззастережно. Вони кинулися шукати фермера Мака Брейзела. Але того ніде не було. Рідні казали, що він поїхав до родичів у інший штат.
Утім, фермер невдовзі з’явився сам. У присутності кількох офіцерів ВПС він заявив, що знайшов у пустелі звичайні уламки метеозонду моделі «Ровін». Ніяких тарілок, а тим більше тіл загиблих інопланетян він не бачив. А про Греді Барнетта взагалі ніхто не знав. Це ім’я стало відомо громадськості лише в 1970-х рр.

Фотоплівка – справжня чи сфабрикована?
Ця загадкова подія ввійшла в історію як Розвельський інцидент. Назву придумали американці Мур і Берліц, які 1979-го написали однойменну книгу.
Але ініціатором розслідування події в Нью-Мексико став уфолог Стентон Фрайдман. Саме він 1978 року ретельно вивчив це таємниче питання. Дослідник опитав 200 очевидців. Багато з них стверджувало, що добре розгледіли літаючу тарілку. Знайшлися навіть такі, що бачили інопланетян, які вибиралися з розбитого космічного судна.
Але найцікавіше сталося 1984-го. Двоє відомих уфологів одночасно отримали бандеролі, у яких містилися котушки з проявленою фотоплівкою. Як з’ясувалося, то були абсолютно таємні матеріали, датовані 18 листопада 1952 року. Підготовлені вони були для тогочасного президента США Двайта Ейзенгавера.
У матеріалах ішлося про те, що 1947 року поряд з Розвелом розбилася літаюча тарілка з екіпажем на борту. Тіла прибульців були доставлені на таємну військову базу для вивчення. Згодом ці матеріали назвали «Маджестик-12», так як серед них була службова записка, підписана Гарі Труменом, що був президентом США 1947 року. Саме так глава США назвав секретний проект з вивчення інопланетян і їх космічного корабля. Справжність фотоплівок у багатьох фахівців викликала великі сумніви, але довести, що це – фальшивки, ніхто не зміг.

Що ж було насправді?
Аж 1994 року слідчий орган Конгресу США затребував із військових архівів документи щодо Розвельського інциденту. Нічого надсекретного і незвичайного знайдено не було. Військові високопосадовці зізналися, що 1947-го журналістам показали зовсім не ті уламки метеозонду. Насправді неподалік від Розвела впала повітряна куля-зонд. Розроблено її було в межах проекту «Могол». Конструювали подібні зонди для транспортування дисків-шпигунів.
До програми випробувань також входило скидання манекенів із повітряних куль. Отже, «тіла прибульців» були всього лише бездушними ляльками, що впали на землю з великої висоти. Недосвідчені люди і сприйняли їх за тіла інопланетян.
Комісія Конгресу дійшла висновку, що ніякого таємничого об’єкта інопланетного походження насправді не існувало, позаяк аварії зазнала повітряна куля-зонд. Так Розвельський інцидент отримав логічне завершення на державному рівні. Але багато дослідників не погодилося з рішенням слідчого органу Конгресу. Вони донині переконані, що військові збрехали й деякі конгресмени добре про це знали.
Крім інопланетної існують і інші версії загадкової події. Кажуть, що над пустелею відбувалися випробування таємної зброї. Адже поряд із місцем подій розташовано ракетний полігон Вайт-Сендс, і 1947 року група вчених проводила там якісь дослідження. Деякі фахівці стверджують, що загадковий метал, знайдений фермером Маком Брейзела, був нічим іншим як поліетиленом. І його справді винайшли 1947-го. За своїми властивостями він збігався з описом таємничих уламків.

Далі, напевно, ще буде…
Мало минути більш як 60 років, доки 10 квітня 2011-го ФБР нарешті не розсекретило архівних документів, що підтверджують версію про падіння в Розвелі НЛО. Із документів, представлених ФБР на сайті The Vault, випливало, що до рук офіцерів американських ВПС дійсно потрапили загиблі інопланетяни.
Наприклад, агент Ґай Готтел у звіті “Літаючі тарілки” повідомляє директору ФБР, що “три так званих літаючих тарілки було знайдено в Нью-Мексико”, посилаючись при цьому на слідчого Військово-повітряних сил, який поділився з ним цією інформацією. “Їх описали як об’єкти круглої форми з потовщенням у середині, діаметром приблизно 15 м. У кожному з них було три тіла людських обрисів, але лише 90 см на зріст”, – писав агент.
Інформатор, чиє ім’я залишилося в таємниці, розповів Готтелу, що літаючі тарілки зазнали катастрофи в Нью-Мексико “у зв’язку з тим, що влада розташувала там надпотужний радар, і вважається, що випромінювання радара пошкодило механізми управління літаючих тарілок”. Спроб продовжити розслідування агент не робив.
Публікація документів здійняла нову хвилю звинувачень на адресу влади в приховуванні від суспільства інформації про виявлення інопланетян. Але крапки в Розвельському інциденті так і не було поставлено.

Олексій Гай

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply