Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 24, 2021

Розширення програми Work & Travel заморозили

Автор:

|

Листопад 17, 2011

|

Рубрика:

Розширення програми Work & Travel заморозили

Державний департамент призупинив розширення програми Work & Travel USA, яка надає річну роботу в США іноземним студентам. Причиною таких дій називають численні скарги на низьку оплату праці й експлуатацію іноземних студентів у США. Ідеться про програму для студентів, що прибувають до США за візою J-1, Work & Travel USA. Програма, котра існує з 1963 року й має на меті сприяння розумінню культури США, надає студентам можливість працювати, жити й подорожувати Америкою.

Держдеп, який здійснює нагляд за програмою, повідомив, що обмежить кількість майбутніх учасників нинішнім рівнем (близько 103 тис. студентів). Крім того, департамент тимчасово припинив приймати заявки від нових компаній-спонсорів, які допомагають студентам одержувати візи та знаходити роботу в обмін на певну плату. Більшість порушень у рамках програми приписують посередникам між роботодавцями й студентами, чия діяльність законодавчо не врегульована.

«Незважаючи на нові правила, кількість скарг цього року надалі залишається величезною. Учасники скаржаться на нестерпні умови праці, шахрайство, відмінність роботи від обіцяної, понаднормову зайнятість, проблеми з житлом і покриттям транспортних витрат», — ідеться в повідом­ленні Держдепу.

Зокрема, Євген Кондратенко, студент з України, який живе в місті Дестіні (штат Флорида), розповів, що в Україні з нього взяли гроші й обіцяли роботу рятувальником із фіксованою кількістю робочих годин. Уже в США виявилося, що цієї роботи немає. Йому довелося погодитися на першу-ліпшу зайнятість і жити в жебрацьких умовах.

Майже рік тому була оприлюднена інформація про численні порушення прав учасників програми, включно з випадками, коли студентів оселяли в запущених будинках і примушували виконувати важку та брудну роботу за 1 USD на годину й навіть менше. Декому з них довелося звертатися до притулків для бездомних, аби отримати нічліг і їжу. Ще одна дівчина повідомила, що її побили й змусили працювати стриптизеркою в Детройті.

 Ярослава Добросинець

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply